Як грати в волейбол, правила:: Шістсот рад

Грати в волейбол можна в приміщенні спортзалу, а можна і на відкритих майданчиках Грати в волейбол можна в приміщенні спортзалу, а можна і на відкритих майданчиках. Волейбол командна гра з м'ячем, але можна грати і не в повному складі, можна грати, вставши в гурток при будь-якій кількості учасників, так само як і при грі в гилку . Волейбол відмінне тренування всіх м'язів, гра на реакцію і спритність, часто в нього грають, чи не ведучи рахунку очкам, а просто заради гри в м'яч, деякі вважають, що при грі в волейбол рівніше лягає засмага і тому часто грають в нього на березі річки або моря в перервах між купаннями.

За правилами гри волейбол це командна гра з м'ячем, де кожна команда складається з 6 чоловік. Розміри майданчика 9х18метров або 6х12 метрів. Грають через натягнуту, через середню лінію поля сітку. Ширина волейбольної сітки 1 метр, а довжина 9,5 метрів. Висота верхнього краю сітки, для гри чоловічих команд 2,45метра, а для жіночих 2,25метра.

Гравці повинні перебувати в певних зонах ігрового поля, як показано на схемі. Гравці 2,3,4 це гравці передньої лінії, а під номерами 1,6,5 гравці задньої лінії. Поділ на зони передбачено, щоб гравці не скупчуються і не заважали один одному, кожен приймає м'яч на своїй зоні. Під час гри гравці можуть вільно пересуватися по всіх зонах, щоб відбити м'яч.

Гра в волейбол складається з 3-х партій, якщо одна з команд виграє дві партії, або з 5 якщо команда виграє три. Після як зіграна перша партія команди міняються сторонами майданчика, і подачу м'яча виробляє інша команда, зміна подач виробляється після кожної партії.

Коли окуляри, досягнутий 8 однієї з команд проводиться зміна сторін, але становище гравців зберігається колишнім, зберігається і право подачі.

Гра в волейбол починається з подачі, яка проводиться по свистку судді. Для подачі подає вибирає зручну позу, але при цьому не повинен переступати лінію майданчика і навіть наступати на неї. Подачу м'яча з руки не підкидаючи, вважається порушенням.

Правильна подача м'яча це якщо м'яч пройшов над сіткою і не торкнувся її. Помилками при подачі вважаються - потрапив в сітку, влучив у гравця своєї команди, впав за межами майданчика, подача двома руками, подача з руки, з відступом з місця подачі, що не ударом, а кидком або поштовхом.

Якщо команда виграє подачу, всі гравці на майданчику переміщуються на одне місце вперед, за годинниковою стрілкою. Удари по м'ячу гравцями повинні проводитися без утримання м'яча, без захоплення і без затримок. Кожен гравець може завдати по м'ячу три удари. Якщо по м'ячу наносять удари відразу два гравця, вважається за два удари, кожному, тому третій удар вони завдати по м'ячу не мають права.

Цікавою буває гра біля сітки, часто гравці в сантиметрах від сітки роблять удари, по м'ячу відсилаючи його на майданчик суперника Цікавою буває гра біля сітки, часто гравці в сантиметрах від сітки роблять удари, по м'ячу відсилаючи його на майданчик суперника. Дотик гравця до сітки вважається помилкою. При виставленні блоку у сітки гравець може стосуватися, до м'яча, двічі і після блоку. Гравець не може торкатися м'яча на іншій стороні сітки, це дозволяється лише при блокуванні.

Програною вважається м'яч приймаючої командою, або команда, яка подавала втрачає подачу, якщо - м'яч торкнувся майданчика, гравець доторкнувся до м'яча два рази поспіль, якщо команда здійснила понад 3 ударів по м'ячу або порушила розстановку гравців при подачі, м'яч впав за майданчик.

Команда набрала в грі 25 очок виграє партію, якщо рахунок рівний 24: 24, то гра продовжується до різниці в рахунку в 2 очка. 3-ю і 5-ю партію грають до 15 очок але гру продовжують до різниці в рахунку в 2 очка.

Ці правила гри в волейбол занадто суворі, тому на відпочинку грають довільно, відступаючи від деяких правил, але сенс гри зберігають.