8. Основні порушення правил
  9. суддівство
  10. Відео про правила гри в волейбол

Блог

Для багатьох волейбол є кращою грою з м'ячем. У даній статті торкнемося таку важливу тему, як правила гри у волейбол. Особливо новачкам не так просто запам'ятати всі нюанси в цій чудовій грі. Для наших читачів ми детально розберемо всі аспекти, а після прочитання статті ні у кого не залишиться питань як же правильно грати в волейбол.

Майданчик і ігрові зони

Для гри в волейбол використовується майданчик розміром 18 на 9 метрів. Вона навпіл розділена сіткою , Піднятою на висоту 243 см для чоловічих команд і 224 см - для жіночих.

Сам майданчик умовно розділена на шість зон за кількістю учасників гри. Перехід із зони в зону здійснюється за годинниковою стрілкою. Так, першою зоною називається та, з якої виробляється подача. З неї гравець переходить відразу в п'яту зону, минаючи середнього захисника, іменованого ліберо. Як правило, ліберо змінюється позицією з гравцями, які потрібніше на передній лінії для блокування, сам він участі в постановці блоків і нанесенні завершальних ударів не приймає. По ходу гри він не переходить із зони в зону, крім того, його форма відмінна від форми інших гравців.

Не так давно в діючі правила волейболу були внесені зміни, згідно з якими в складі команди може бути два ліберо, і їх заміни можуть проводитися необмежену кількість разів, при цьому суддю про це доводити до відома не потрібно.

Волейбольний м'яч

Для гри, як правило, використовується волейбольний м'яч Мікас . Його вага становить 260-280 грам, а діаметр - 65-67 сантиметрів.

Як проходить гра

подача

Подача є важливим елементом гри: чим вона буде складнішою, тим скрутніше супернику буде почати атаку. Вона проводиться із зони подачі, яка знаходиться за задньою лінією майданчики. Обов'язкова умова подачі - гравець, її виконує, не може ніякої частиною тіла торкнутися майданчики. Щоб не порушити це правило, особливо потрібно бути уважним гравцеві, що виконує подачу в стрибку . Поданий м'яч в польоті може торкнутися сітки, але не повинен зачепити обмежувальні антени, що буде порушенням. Якщо при подачі м'яч пішов в аут, зачепив сітку і впав на поле команди, що подає або подає гравцем були порушені правила, то команді, що приймала зараховується очко і подача переходить до неї. Якщо ж м'яч торкнувся поля приймаючої команди, або від рук її гравця пішов в аут, очко зараховується подає, і той же гравець виконує наступну подачу.

прийом

Здійснити поданий м'яч, може будь-який гравець приймаючої команди, але, як правило, це роблять ті, хто розташовується на задній лінії. Прийнявши м'яч, гравці не більше трьох разів можуть перепасувати його між собою, після чого він повинен виявитися на половині суперника. Прийматися м'яч може будь-якою частиною тіла. Затримка його при прийомі неприпустима і є порушенням, що призводить до зупинки гри і зарахування очка на користь команди, що подає.

атака

Як правило, стандартна атака відбувається наступним чином. Першим дотиком приймає гравець переводить м'яч на сполучного, другим - сполучний віддає зручний пас гравцеві атак, третім - атакуючий завдає завершальний нападаючий удар . При атаці м'яч повинен летіти над сіткою між двома антенами. Гравці передньої лінії можуть атакувати з будь-якої точки, гравці задньої лінії - тільки через спеціальної триметрової лінії, яка є на поле.

блокування

Так називається ігровий прийом, за допомогою якого захищається, прагне не допустити потрапляння м'яча на свою половину. Для цих цілей зазвичай використовуються руки, які над сіткою переносяться в межах правил на сторону суперника, перешкоджаючи польоту м'яча. Важливий елемент цього технічного прийому - руки не повинні заважати противнику до початку атаки. Брати участь в блокуванні можуть тільки гравці передньої лінії, при цьому допускається, що зробити це вони можуть в один або кілька торкань. Дотик блоку одним з трьох ігрових торкань не рахується.

регламент

Гра проходить до перемоги в трьох партіях. Кожна партія триває до тих пір, поки одна з команд не набере 25 очок, при цьому різниця між набраними суперниками очками повинна бути не менше двох. Поки це співвідношення не буде досягнуто, партія триватиме, і рахунок може бути, наприклад, 29:27. Якщо після чотирьох партій рахунок в грі нічийний, то грається п'ята, яка називається тай-брейком і ведеться до 15 очок.

У кожній партії дозволяється проведення шести замін, ліберо в це число не входить. Після кожної партії, а також після того, як набрані 8 очок на тай-брейку, команди міняються сторонами. У кожній партії у тренера є можливість взяти два тайм ауту по 30 секунд. Також в кожній партії, крім тай-брейка, після набрання командами 8 і 16 очок призначаються технічні тайм-аути тривалістю 60 секунд.