Англійці виграли головою - Чемпіонат світу 2018 - Коммерсант

1. Нападаючий збірної Англії Гарі Кейн (зліва) і шведський захисник Віктор Лінделеф

Третім півфіналістом чемпіонату світу з футболу стала збірна Англії, яка в Самарі обіграла команду Швеції з рахунком 2: 0. Перемогу родоначальникам футболу принесли два голи, забиті ударами головою Гаррі Магуайер і Справі Аллі. Таким чином, англійці всього в третій раз в історії пробилися на світових першостях в четвірку найсильніших. У 1966 у себе вдома вони завоювали золоті медалі, а в 1990-му в Італії залишилися за межею призерів.
Третім півфіналістом чемпіонату світу з футболу стала збірна Англії, яка в Самарі обіграла команду Швеції з рахунком 2: 0

З точки зору минулих заслуг збірна Англії, яка виграла домашній для неї чемпіонат світу в 1966 році, починаючи з чвертьфіналу стала головним фаворитом нижньої половини сітки. Однак по грі на нинішньому турнірі сказати цього не можна було. Єдину беззастережну перемогу англійці за останні тижні здобули в матчі зі збірною Панами - найслабшою командою чемпіонату. Туніс в першому турі вони обіграли на прапорці, бельгійцям поступилися, а колумбійців в першому колі play-off здолали лише в серії пенальті багато в чому завдяки вдалій грі воротаря Джордана Пікфорда.

Шведи в Росії, мабуть, виглядали трохи більш передбачуваними і вже абсолютно точно набагато менше, ніж їхні суперники по чвертьфіналу, рефлексували з приводу власної місії на нинішньому турнірі. У всякому разі фіаско в кінцівці матчу зі збірною Німеччини, яка вирвала перемогу на п'ятій компенсованій хвилині, їх скандинавську впевненість в своїх силах підірвати не змогло. Розгромивши в третьому турі групового етапу Мексику, шведи, показавши прагматичний, але цілком надійний футбол, з мінімальним рахунком здолали Швейцарію. Чим остаточно довели невипадковість своєї перемоги над італійцями в стикових відбіркових матчах.

В суботу о 8:30 ранку збірна Швеції була розбуджена пожежною сигналізацією в своєму готелі, який футболістам на деякий час довелося покинути через пожежну драбину. Однак порівняльна пасивність шведів на початку гри, звичайно, пояснювалася зовсім не достроковим підйомом. Просто, як і передбачав один з експертів ВПС чемпіон світу 1990 року німець Юрген Клінсманн, перші 25 хвилин обидві команди мали уникати ризику, сконцентрувавшись на розвідувальних діях. Так воно і було. На випад Віктора Классена англійці відповіли проривом Рахіма Стерлінга, який створив момент для удару для Гаррі Кейна, але в цілому космічним футболом на «Самара Арені» і не пахло.

Фатальним для шведів виявився перший же кутовий. Під час подачі Ешлі Янга їх капітан Андреас Гранквіст та інші захисники сконцентрували свою увагу на Кейна, упустивши Гаррі Магуайр, і захисник «Лестера» ударом головою на 30-й хвилині відкрив рахунок. Поки експерти в соцмережах обговорювали, чи можна придумати більш класичний англійський гол, шведи почали розкриватися. Забий через чверть години ще й Рахім Стерлінг, який в самому кінці першого тайму вийшов один на один з воротарем Робіном Ольсеном, і по такій грі питання з півфіналістом можна було б вважати практично вирішеним. Але швидкий нападник «Манчестер Сіті», виглядав у своїй команді одним з найактивніших, через свою зайву прямолінійність прекрасний шанс упустив. А тому головний тренер шведів Ганні Андерссон вів свою команду в роздягальню з надією, що матч ще можна розгорнути в інший бік.

І практично відразу після перерви він ледь не розвернувся. На превелику силу Пікфорд виручив свою команду, відбиваючи м'яч після удару головою Маргуса Берга. Розуміючи, що все може швидко змінитися і гру слід обов'язково відсунути від своїх воріт, головний тренер збірної Англії Гарет Саутгейт скомандував своїм підопічним бігти вперед. І вони не тільки побігли, але і забили на 59-й хвилині, причому знову головою, тільки відзначився вже Делі Аллі.

Шведи все одно не здавалися, але на їхньому шляху раз по раз стояв 24-річний Пікфорд, який з усіх сил тягнув англійців в півфінал. Спочатку він відбив небезпечний удар низом від Віктора Классона, потім виручив після чергового удару Берга, після чого, вже піймавши кураж, вже остаточно став господарем у власному штрафному майданчику, на очах перетворюючись з вчорашнього дублера в одного з лідерів збірної. У підсумку - 2: 0, і Англія практично без питань вийшла в півфінал чемпіонату світу. Всього в третій раз в історії і вперше - з 1990 року, коли зайняла четверте місце. Чим закінчиться для неї нинішній турнір?