Ак Барс vs Трактор. Казань виграла справжній фінал кубка Гагаріна

Коли стало зрозуміло, що в фіналі Східної конференції зійдуться Ак Барс і Трактор. В голові промайнула одна думка, якщо у Трактори не буде сил, то це буде один з найбільш нудних фіналів в історії. Так, на жаль, і вийшло. Трактор б абсолютно без сил, це не приховували, як хокеїсти, так і тренери, навіть Олексій Кручинін після серії заявив, що шансів перемогти Ак Барс було мало. Вся проблема цієї серії була в тому, що Трактор і Ак Барс грають в схожих моделях, майже всюди, в більшості в меншості і так далі. Але такий хокей вимагає відмінної фізичної готовності, а коли одна команда, яка не звикла грати так довго, в складі якої всього пара гравців, які доходили до фіналу кубка Гагаріна і, якщо що, це Олександр ШИНІН і Костянтин Клімонтов, та ще був Максим Якуцени , але він зіграв всього одну зустріч, так як відверто він був уже й поганий. Вона не може бути в хорошій фізичній формі, організм просто не звик так довго грати, та й фізику на такий довгий сезон навряд чи закладали, на відміну від того ж Ак Барса.

Вона не може бути в хорошій фізичній формі, організм просто не звик так довго грати, та й фізику на такий довгий сезон навряд чи закладали, на відміну від того ж Ак Барса

При цьому не можна скасовувати відмінної гри лідерів казанців, Азеведо рве і метає як в 2014 за Лев, хоча якщо чесно, по-моєму, навіть у нього до кінця серії сили почали кінчатися, і він не так швидко біжить і не так завзято атакує ворота. Дуже сподобався Галієв, який, звичайно, реанімував свою кар'єру, після повернення з АХЛ. Він швидкий, потужний, і не обділений технікою, відмінний хокеїст, який чудово вписався в ланка до Ткачов і Заріпова. В основному це і стало головним фактором у перемозі казанців. У той момент, коли лідери Трактори пішли на другий план, лідери Ак Барса вистрілили. А відповів тільки Гюнге. Але безумовно, при всій відмінній грі лідерів казанців, коли Трактор починав грати в свій хокей, вони розчинялися, а це може стати головною проблемою в фіналі кубка Гагаріна, так як там, навряд чи ЦСКА сам буде віддавати ігрову ініціативу, як робив це Трактор в спробі зберегти сили і зіграти по суворіше.

Цікавою вийшло тренерська дуель. З самого початку серії стало зрозуміло, що Гатіятулін і Білялетдінов схожі дуже сильно, вони намагаються ставити приблизно одну модель гри, у них йде велика ставка не на пресинг, а на зустріч атак. Та й в більшості Трактор з Ак Барсом дуже схожі. Правда у челябінців немає Світовит на п'ятаку, та й до Заріпова з Азеведо мало хто дотягує. При цьому, коли Трактор ще не зовсім втомився, а вірніше сказати догравав на ЗАРАДИ позитивних емоцій, які отримав після перемоги в серії з Салават. Перевага то було у чорно-білій команди. Захисники не косячіт, зустрічали казанців ще на вході в зону, а всі атаки, які виходили були не особливо небезпечними.

Саме в такому ключі і проходив перший матч. Перший період команди дуже довго «принюхувались» один до одного, і вся гра йшла, по суті, в середній зоні, тільки до кінця періоду Ак Барс осмілів і поліз в атаку, але це не принесло навіть небезпечних моментів. Трактор ж навпаки включився в другому, один за одним створювали небезпечні моменти нападники Трактори, голом не те, що пахло, смерділо. Він і трапився, після чергової помилки ветерана Андрія Маркова, Лінус Віделль віддав передачу на порожнього Гюнге, який розстріляв ворота. Далі Челябинцам тікати було нікуди, Трактор трохи охолов, заспокоїв гру і намагався утримати рахунок, огризаючись небезпечними контратаками. Здавалося, що успіх прийде до Трактору. Тому що Трактор грав просто фантастично, було таке відчуття, що Трактору пора віддати кубок прямо зараз. Але варто було тільки почати челябінським уболівальникам вірити в успіх. Сили скінчилися. З'явилися помилки, Трактор остаточно сів і просто навіть не міг вийти із зони, за що Азеведо і до покарали команду Гатіятуліна двома шайбами. Трактор, граючи 55 хвилин краще, майже ідеально, віддав гру. Але сам по собі матч, подарував надію на успіх, всьому Челябінську.

Другий матч це тільки підтвердив. Трактор, який явно був засмучений невдачею в першій зустрічі, сам розуміючи, що гру не виграв Ак Барс, а трактор програв, побіг виправлятися. Такого Трактори не бачили давно, здавалося, що на майданчику одна команда. Пас, пас, комбінація, швидкість, просто фантастика. І при цьому дуже чітка гра в обороні. Трактор здавалося знову грав на кубок Гагаріна. 2: 0 після першого періоду, були щастям для казанців, рахунок мав бути більше. Але другий період повернув все на свої місця і нагадав Трактору, про рівні складу і втоми. Ак Барс вийшов на другий період, як Трактор на перший і просто вніс шайби в ворота Василя Демченко, просто перебігаючи і перебаривая Трактор на всьому майданчику. І тут уже включився тренер Гатіятулін, він швидко нагадав Трактору, що як би це не Ак Барс найприємніша команда турніру і взагалі головна сенсація, тому Трактор повинен дивувати, а не казанці. Це подіяло, Трактор побіг, знову повернув собі гру і почав створювати моменти. А потім почався суддівський треш, видалення за видаленням, помилка на помилці. Судді виписують лівий штраф за порушення чисельного складу, а потім і зовсім залишають Трактор втрьох, Ак Барс забиває третю. Але Трактор не розслабляється, знову намагається повернутися і забиває. 3: 3. А далі, просто без коментарів, судді дарують гру казанцям, придумуючи спочатку 5 + 20, потім в спірній ситуації замість обопільного видалення за порушення і рибку, або в принципі залишення без уваги (про що сказав головний арбітр ліги, вказавши на помилку суддів), дають видалення тільки Вишневському. 4: 3 при подвійному перевазі, Трактор вимотується і просто вже не може прийти в себе, щоб зрівняти рахунок. Челябінці програють другий матч, в якому були краще, але в цей раз вже не через себе.

Челябінці програють другий матч, в якому були краще, але в цей раз вже не через себе

Третій матч повинен був стати матчем життя для Трактори. Адже програти 2: 0 в гостях, не так страшно, в 2013 програвали, але нічого страшного не сталося і Трактор нехай і з великими труднощами, але тоді серію виграв. А як відомо той Трактор в принципі був найкращою командою в історії КХЛ, можливо не найсильнішою, можливо не найпотужнішою, але самий улюбленої, але ж що головне в хокеї, чи не титули, а любов уболівальників, списки досягнень це нічого, в порівнянні зі словами «а пам'ятаєш, як грав той Трактор 2013, з Нічушкіним, Кузнєцовим і головне Белоусовим». Тому всі хочуть повернуть той Трактор, ті камбек, ті мережива, тих молодих зірок. Але, на жаль, нинішній Трактор, це навіть і не близько Трактор 2013 року. Тому що в третьому матчі сили вже скінчилися. Челябінці майже весь матч провели біля своїх воріт, що Казань влаштовувало повністю, свій момент вони забили і грали по рахунку. Гол Вишневського в кінці другого періоду, був випадковістю, та й взагалі першим небезпечним кидком Трактори за 2 періоди. У третьому було, звичайно, краще, в кінці періоду челябінці взагалі притисли опонента, і могли забивати, а судді виписувати видалення, даючи більшість Трактору. Але цей штурм не увінчався успіхом. В овертаймі ж більш досвідчені казанці свого не упустили. Так нехай видалення Губарєва виглядає спірним, на тлі того, що не давали Ак Барсу. Але команда з Татарстану, перемогу в цій грі заслужила, тому реалізувавши видалення, серію вони, по суті, закінчили.

Четвертий матч став формальністю. Трактор не став добивати і так побитих Рибакова і Щехуру, які буквально вже на милицях ходили, випустивши замість них молодих гравців. У команди скінчилися сили остаточно. Але при цьому, такий добитий Трактор не здавався, він дав бій Ак Барсу і казанцам було вкрай важко перемогти, а на один момент другого періоду здавалося, що ось він шанс, але гол Гюнге став останнім у сезоні. Забитий він був відмінно, в три паси, як вчив Білоусов, з відкриванням і ідеальним кидком. Ак Барс ж забив два, але вже помітно втомився, Галієв перестав бігти, Азеведо все менше створював. Загалом у Казані теж можуть початися проблеми далі, замінити гравців третього-четвертого ланки просто, але ось топ-6, практично неможливо. Серія закінчилася в 4 матчах. Трактор так і не зміг зачепити хоча б одну зустріч, і якщо не брати до уваги останню шайбу в порожні ворота, у всіх матчах програв з мінімальним рахунком. Безумовно приводу не показує характер серії, Трактор заслужив хоча б 1 матч, за перші ігри. А Ак Барс заслужив вихід далі. Гра ж закінчилася колом пошани по арені і прощанням з Павлом Францоузом, Трактор пішов святкувати бронзу, а гравці Ак Барса відпочивати і готується до фіналу, здається все залишилися задоволені.

Виділяти когось із серії не особливо хочеться, так як я вже розповів про всіх героїв в перших абзацах. Тому просто підіб'ємо підсумок. Трактор головна сенсація кубка і головний порятунок цього плей-офф і в принципі сезону. Ак Барс найстабільніший клуб Сходу і свій вихід у фінал заслужив взагалі без питань. Чи будуть там шанси у Казані, я думаю, що дуже мало. Але хто знає, це ж хокей, раптом казанці здивують всю країну знову.