"Арсенал" - "Барселона": цитати і факти. Ліга чемпіонів. 1/8 фіналу

"Арсенал" п'ять разів поспіль вилітав на стадії 1/8 фіналу і тепер твердо має намір покласти край цій серії, однак протистояти йому буде чинний володар трофея.

• Перший матч: "Арсенал" - "Барселона", 23 лютого (20: 45CET)
  • Другий матч: "Барселона" - "Арсенал", 16 березня (20: 45CET)

Технічний директор "Барселони" Роберт Фернандес:
Боротьба буде дуже наполегливою. У "Арсеналу" відмінна команда і прекрасні виконавці, які віддають перевагу відкритому футбол. Хочемо отримати задоволення від гри. Мають відіграти дуже гостро в першому матчі, оскільки важливо здобути хороший результат. Філософія їх клубу схожа на нашу.

• "Барселона" здолала "Арсенал" в чвертьфіналі Ліги чемпіонів УЄФА-2009/10, в 1/8 фіналу ЛЧ-2010/11, а також в фіналі 2006 року в Сен-Дені.
  • У сезоні 2009/10 "Арсенал" в першому матчі на своєму полі відквитав два голи і зіграв внічию (2: 2), але в матчі-відповіді Ліонель Мессі оформив покер і приніс каталонцям перемогу з рахунком 4: 1.
  • В 1/8 фіналу ЛЧ-2010/11 "Арсенал" виявився сильнішим у першій домашній грі (2: 1), але потім визнав поразку в Іспанії - 1: 3.
  • У фіналі ЛЧ-2005/06 на "Стад-де-Франс" Сол Кемпбелл вивів "канонірів" вперед на 37-й хвилині, хоча раніше лондонці втратили отримав червону воротаря Йенса Леманна, який став першим віддаленим гравцем в фіналі найпрестижнішого єврокубку. Після перерви голи Самюеля Ето'о (76) і Жуліано Беллетті (81) принесли трофей "Барселоні".
  • Мессі забив шість голів у чотирьох матчах з "Арсеналом": чотири у повторній чвертьфінальній зустрічі в 2010-му і ще два - в матчі-відповіді 1/8 фіналу в 2011 році.
  • При цьому Мессі жодного разу не забив "Челсі" за сім матчів, в яких ворота синіх захищав нинішній голкіпер "канонірів" Петр Чех.
  • "Барселона" також перевершила "Арсенал" на першому груповому етапі в сезоні 1999/2000. В Іспанії була зафіксована нічия (1: 1), а в Лондоні господарі поступилися з результатом 2: 4. Другий м'яч "Барси" забив її нинішній наставник Луїс Енріке.
  • "Арсенал" вибував на стадії 1/8 фіналу в п'яти попередніх сезонах. "Барса" в останній раз не вийшла в чвертьфінал в розіграші-2006/07.
  • Арсен Венгер став першим тренером, який подолав груповий етап 16 разів. "Барселона" стала першою, хто десять разів проходив групову стадію без жодної поразки.
  • В Барселону належить повернутися Алексису Санчесу і вихованцю каталонського клубу Ектору Бельеріну.