"Бронза" дзюдоїстів як прощальний акорд. Підсумки фінального дня Європейських ігор

Збірна України виступ на I Європейських іграх увінчала бронзовою нагородою . У заключний день змагань її в командному турнірі з дзюдо завоювали наші чоловіки - Георгій Зантарая, Сергій Дребот, Віталій Дудчик, Кеджау Наба, Олександр Гордієнко, Артем Хомула, Вадим Синявський і Яків Хамм.

У першому раунді українці перемогли Словенію, але вже в чвертьфіналі поступилися Росії і "випали" в нижню сітку. Настала пора вводити в бій "важку артилерію". Яків Хамм, бронзовий призер Ігор у вазі понад 90 кілограмів, який відпочивав після напруженого вчорашнього дня, вийшов на татамі і приніс збірній вирішальні перемоги спочатку в протистоянні з Португалією, а потім і в "бронзовому" поєдинку з Угорщиною. Обидві - "іппон". З такою боротьбою, відзначили фахівці, у нашого 21-річного спортсмена будуть серйозні медальні перспективи на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро в наступному році.

"Всі мої м'язи, все моє тіло боліло - настільки я втомився напередодні, - розповів Яків Хамм. - Я не боровся в перших раундах, але команда потребувала в мені, і я допоміг завоювати цю медаль. Завдання було дуже відповідальна, але я впорався. І це - супер! Знаєте, я - наймолодший в нашій команді, тому роблю те, що говорять мені товариші ".

"Після Баку хлопці протягом двох місяців цілеспрямовано готуватимуться до ліцензійного чемпіонату світу в Астані (Казахстан), щоб набрати очки на Олімпійські ігри 2016 року, - розповів тренер збірної Віталій Дуброва. - Частина команди відправиться на підготовку до Грузії, інша - в Іспанію . Хтось буде тренуватися на олімпійській базі в Конча-Заспі ".

Збірна України з пляжного футболу свій виступ на Іграх завершила на шостому місці. У неділю наші хлопці поступилися одному зі світових грандів - збірної Іспанії - з рахунком 3: 6. За Україну забивали Олександр Корнійчук, Ігор і Андрій Борсук. Чемпіоном турніру стала збірна Росії. На другому місці Італія, на третьому - Португалія.

Отже, свій виступ на перших в історії Європейських іграх українська команда, одна з найчисленніших на змаганнях, завершила на восьмому місці. У наших спортсменів 46 медалей - 8 золотих, 14 срібних і 24 бронзові. Чемпіонами Ігор, нагадаємо, стали: Аліна Махиня (вільна боротьба); Віктор Рубан, Маркіян Івашко, Георгій Іваницький (стрільба з лука, чоловіча команда); двічі Олег Верняєв (спортивна гімнастика, багатоборство і опорний стрибок); Андрій хлопці (плавання, 50 м батерфляй); Андрій Ягодка (фехтування, шабля); Інна Черняк (дзюдо, змагання серед спортсменів з вадами зору, 57 кг); Ольга Харлан, Олена Кравацька, Аліна Комащук, Ольга Жовнір (фехтування на шаблях, командна першість).

Беззастережну перемогу в загальному заліку здобула збірна Росії, у якій аж 79 золотих, 40 срібних і 45 бронзових нагород. Другі Європейські ігри мають відбутися в 2019 році. Країна-господарка поки невідома. У травні цього року Європейський олімпійський комітет прийняв рішення провести змагання в трьох містах Нідерландів (Амстердам, Гаага, Ейндховен), але влада країни не підтримали ініціативу місцевого НОК і вже через місяць Нідерланди відмовилися проводити Ігри. Тому "буде далі" і де саме - на даний момент неясно.