Безлад в аптеці. "Металіст" - "Байєр" - 2: 0. Ліга Європи. Груповий турнір. 5 тур / Новини / Єврокубки: Ліга Європи, Ліга чемпіонів / Футбол / Спорт-Експрес в Україні

Металіст - Байєр - 2: 0 (0: 0)

Голи: Крістальдо, 46 (1: 0). Хав'єр, 85 (2: 0).

"Металіст" (Харків): Горяїнов, Вілліан (Марлос, 72), Папа Гуйє, Крістальдо (Бланко, 83), Мануель Торрес, Фініньо, Хав'єр, Едмар, Тайсон (Шарпар, 88), Торсільєрі, Вільягра.

"Байєр" (Леверкузен): Штеффен (Айдин, 46), Кор, Пуш, Карліньос, Хегелер, Аугусто, Фернандес (Кісслінг, 78), Фрідріх, Філіпп Вольшайд, Штефан Райнарц (Мефферт, 66), Лено.

Покарання: Едмар, 32. Фрідріх, 74. Філіпп Вольшайд, 74 (попередження).

Судді: Балаж, Секей, Георге (всі - Румунія).

22 листопада. Харків. Стадіон "Металіст".

Денис квартальних з Харкова

Вчорашнього поєдинку зі старим знайомим «Байєром» вболівальники «Металіста» чекали з великим ентузіазмом. І справа не в тому, що команда Мирона Маркевича забезпечила собі достроковий вихід в плей-офф і могла зіграти проти «фармацевтів» розкуто, собі на втіху. Та й не жага реваншу за найбільше в своїй історії міжнародне поразку гнала вчора харків'ян на стадіон.
Ця гра була для «Металіста» передостанній домашній в 2012 році і останньої єврокубкової. А то, що в Харкові до Ліги Європи ставлення особливе - ні для кого не секрет.

ЧЕСНИЙ Хююпя І ЛУКАВИЙ МАРКЕВИЧ

«Байєр» ще напередодні дав усім зрозуміти, що питання перемоги в Харкові для нього ребром не варто. Тренерський тандем Хююпя - Левандовскі не взяв в Україну відразу десять гравців основи! Семеро «фармацевтів» не прилетіли до Харкова через різні хвороб, а Бендер, Шюррле і Кастро просто отримали позачергові вихідні. Міг не побачити першу столицю УРСР і основний воротар Бернд Лено. Коли команда проходила останні формальності в аеропорту Кельна, з'ясувалося, що голкіпер забув вдома паспорт. Природно, на борт літака його не пустили, і в Україні Лено довелося добиратися своїм ходом.
Шлях видався не самим коротким: з Франкфурта воротар вилетів до Києва, де ще якийсь час було витрачено на очікування найближчого рейсу до Харкова. У підсумку, до команди приєднався лише вчора вранці, але довга дорога не завадила йому зайняти місце у воротах «Байєра». Разом з капітаном Мануелем Фрідріхом і хавбеком Ренато Аугусто він склав трійку представників основного десанту «аптекарів» на поле «Металіста». Решта ж футболісти, що вийшли з перших хвилин, похвалитися надлишком ігрової практики не можуть. Словом, Хююпя не лукавив на передматчевій прес-конференції, кажучи, що дасть проявити себе багатьом резервістам.
Маркевич за добу до гри здивував багатьох, заявивши, що цілком може піти по стопах леверкузенського візаві і виставити не найоптимальніший склад. Як виявилося, він блефував, адже для нього вкрай важливо було хоча б з четвертої спроби обіграти клуб, в якому свого часу проходив стажування у Крістофа Даума.

Молодецьким запалом «БАЙЄРА»

Однак по першому тайму можна було сказати, що «Металіст» у що б то не стало хотів виграти. Вже дуже неквапливо і боязко діяли харків'яни. Зрозуміло, що чимала заслуга в цьому німецьких футболістів. Резервісти «Байєра» вийшли з повним усвідомленням того факту, що вдалою грою в цьому матчі можуть прорубати собі дорогу до основного складу. Гості впевнено пресингували підопічних Маркевича, не даючи їм і двох секунд на прийняття рішень. Звідси і велика кількість браку у харків'ян, і ініціатива, якої довгий час володів «Байєр».
Молодецький запал леверкузенців цілком міг вилитися в те, що «Металіст» пішов би на перерву, поступаючись в рахунку. Під кінець 20-ї хвилини Фернандес вивів Карліноса на побачення з Горяїновим, але правому захиснику не вистачило, ні досвіду, ні холоднокровності, ні майстерності, властивого форвардам, щоб переграти голкіпера харків'ян.
Здавалося б, цей дзвіночок повинен був розбудити підопічних Маркевича, але цього не сталося. Не дивно, що німці змогли створити ще кілька небезпечних моментів. Спершу Ренато Аугусто пробив зі штрафного - Горяінов не без проблем перевів м'яч на кутовий. А за десять хвилин до перерви Фернандес, скориставшись передачею від Аугусто, вискочив на ворота харків'ян. І бути б голу, але за «Металіст» зіграла поперечина.
Мабуть, «Байєр» вже зовсім зневірився забити харків'янам в першому таймі і став чекати свистка на перерву. Відчувши невелику розслабленість суперника, «Металіст» видав забійний відрізок в ендшпілі першої половини зустрічі, створивши два найнебезпечніших моменту. Перший з них почав безумовно кращий гравець харків'ян в першому таймі Вільягра. Він підключився до атаки на своєму правому фланзі і видав зрячу передачу на Вілліана Гомеса. На заваді став взяття воріт Мануель Фрідріх, що заблокував удар. Але буквально через кілька секунд вже з протилежного флангу послідував простріл в центр воротарського, звідки Клейтон Шав'єр в упор розстрілював Бернда Лено. У це важко повірити, але воротар «Байєра» якимось дивом зумів перевести м'яч на кутовий.
І нехай забити «Металісту» до перерви не вдалося, вкрай важливо, що команда Маркевича відчула: створювати моменти біля воріт «Байєра» їй цілком під силу.

БЛІЦКІРІГ ВІД КРІСТАЛЬДО

Вболівальники, в перерві вирішили зігріватися за допомогою чаю-кави і не встигли повернутися на трибуни до початку другої 45-хвилинки, ще довго будуть картати себе. Довгих сім таймів вони чекали голи в ворота «Байєра», і в результаті його свідками так і не стали. Ледве гравці «Металіста» розвели м'яч з центра поля, як Фінін в один дотик виконав фантастичну передачу метрів на 40 на хід Крістальдо. Аргентинець втік від центрбеків «Байєра» і хльостким ударом в нижній кут змусив Лено капітулювати. Цей м'яч став для «фармацевтів» першим пропущеним в поточній Лізі Європи.
Однак молоді леверкузенці рук не опустили, і на поле продовжилася та ж гра, що і до перерви. Правда, з однією відмінністю: «Металіст» став в контратаках діяти набагато гостріше.
«Байєр», продовжуючи нарощувати відсоток володіння м'ячем, такою кількістю небезпечних моментів біля воріт Горяїнова як до перерви, похвалитися не міг. Так, пробивали по воротах Фернандес, Аугусто і Хегелер, але сказати, що ці удари несли характер, близький до гольового, не можна. Не допоміг «Байєру» і вихід Штефана Кісслінга.
А Маркевич, кинувши в бій Марлоса, фактично прирік долю поєдинку. Саме бразилець почав атаку, яка і привела до другого голу в ворота «фармацевтів». Він пройшов по правому флангу і віддав м'яч на Тайсона. 7-й номер «Металіста», в свою чергу, виконав передачу на Шав'єра, а екс-капітан харків'ян елегантно м'яч обробив і поставив крапку в цьому матчі.
Харків'яни з четвертої спроби здолали «Байєр» і забезпечили собі перше місце в групі. У Відні проти «Рапіда» тепер можна дати пограти молоді. На турнірній таблиці це вже ніяк не відіб'ється.