"Металіст 1925" - "Дніпро" 3: 0. Прощальний матч Едмара

22 квітня 2018 г. Харьков. Стадіон "Металіст". Початок матчу о 17:00. 8638 глядачів. +14 ° C
Арбітр - Дмитро Осауленко (Київ)
Асистенти арбітра - Віктор Попков (Донецьк) і Олексій Преснухин (Маріуполь)
Четвертий арбітр - Володимир Думенко (Харків)
Спостерігач арбітражу ФФУ - Альберт Молгамов (Суми)
"Металіст 1925" (футболки жовті): Дьяков, ПРІХНО, Чередниченко, Жданов, Ємельянов, Ралюченко Едмар (к) (Буличов 65), Романов (Коваленко І. 72), Країв (Єрмоленко 80), Синиця (Скотаренко 60), Давидов (Стороженко 75)
Запас: Федак, Сидоренко
Головний тренер - Олександр Іванов
"Дніпро" (футболки сині): Баштаненко, Семенов, Палюх (к), Кулинич (Кобак 68), Бондар, Батагов (Будняк 77), Андрушко (Піддубний 39), Михайленко (Рубчинський 62), Вергун, Назаренко, Костишин (Тарадуда 83)
Запас: Пономаренко, Нечістенко
Головний тренер - Олександр Поклонський
Голи: Країв 6, Давидов 19, Скотаренко 63
Попередження: Синиця 55 - Вергун 53, Назаренко 55, Семенов 80

Центральний поєдинок групи Б у Другій лізі вдався. Протистояння Дніпра і Харкова завжди було принциповим, незважаючи на місця команд в турнірній таблиці і назви клубів. Головною новиною перед матчем стало те, що це буде останній поєдинок Едмара в "Металісті 1 925". Український футболіст вийде на поле в принциповій зустрічі, а після поїде в США, де зараз живе його сім'я, і ​​вже там буде займатися футболом.

Що стосується турнірного становища, то особливого значення цей матч вже не мав. "Дніпро-1" і "Металіст тисячі дев'ятсот двадцять п'ять" фактично забезпечили собі путівки до першої ліги. Харків'янам залишилося виграти ще пару матчів, щоб офіційно оформити підвищення в класі.

"Металіст 1925" зробив висновки з минулої гри із Запоріжжям, коли команда грала спокійно і тринькали моменти. Харків'яни відразу ж після стартового свистка арбітра понеслися в атаку. Вже на шостій хвилині шикарний м'яч в ворота "Дніпра" забив Владислав Краєв . Отримавши м'яч недалеко від штрафного майданчика, він красиво пробив у дальню дев'ятку, а воротар дніпрян не зміг виручити команду, тільки зачепивши м'яч кінчиками пальців - 1: 0. Стартовий натиск харків'ян приніс свої плоди.

"Металіст 1925" на цьому не зупинився і спробував відразу ж закріпити свою перевагу. Благо, гості давали грати і не закривалися всією командою в обороні. Захопившись атаками, харків'яни ледве не пропустили гол. Дніпряни розіграли хорошу комбінацію і вивели свого нападника до воріт. Він стояв один на куті воротарського майданчика, але явно поспішив з рішенням і пробив набагато вище воріт.

Буквально через пару хвилин "Металіст 1925" відповів поруч небезпечних атак. Три рази харків'яни могли забивати, але постійно чогось не вистачало. Втім, таке серйозне тиск не могло не позначитися. Дніпряни кілька хвилин відчайдушно відбивалися, але в підсумку забули Сергія Давидова одного перед воротами і він використовував свій шанс - 2: 0. Сергій вже давно не міг забити гол і, будемо сподіватися, його проблеми з реалізацією моментів тепер позаду.

Після другого гола гра заспокоїлася. Дніпряни стали проводити більше атак, але не можна сказати, що у них були 100% моменти. Тренер гостей вирішив зробити першу заміну вже на 39-й хвилині першого тайму. В кінці першої половини матчу команди обмінялися небезпечними моментами. Дніпряни подали зі штрафного, захисники вибили м'яч, але прямо на ногу гравцеві "Дніпра", який пробив трохи вище поперечини. Відразу ж харків'яни відповіли контратакою, в якій гравець "Металіста +1925" трохи неточно пробив по воротах. Завершився перший тайм дуже небезпечною атакою "Дніпра", в якій гості зобов'язані були забивати, але "пробачили" "Металіст 1925". 2: 0 після першого тайму.

Другий тайм почався ще цікавіше, ніж перший. Команди перші хвилин 10 відповідали атака на атаку. Ніхто не хотів поступатися. Дніпряни вийшли на поле більш зарядженими і сконцентрованими, ніж в першому таймі. Через це і фолів стало більше, але радувало, що вони були не грубими і ніхто не отримав травму.

Дніпряни так сильно захопилися атаками, що забули про оборону. Цим скористався "Металіст тисячі дев'ятсот двадцять п'ять". Денис Скотаренко , Який за пару хвилин до цього вийшов на заміну, замкнув передачу з флангу і зробив рахунок 3: 0. Після цього Олександр Іванов вирішив поміняти Едмара. Улюбленець публіки під овації стадіону покинув поле. Це був його прощальний матч і Едик, як завжди, провів його на високому рівні. Поки що складно уявити "Металіст 1925" без Едмара, адже він не тільки класний гравець, але і, по суті, був граючим тренером, який багато підказував партнерам по команді і робив гру команди більш організованою. Поки що я не бачу, хто зможе на себе взяти функції Едмара на поле. Тренерському штабу доведеться поламати над цим голову.

Третій гол трохи остудив запал "Дніпра" і вони на якийсь час забули про атаки. Зате "Металіст тисяча дев'ятсот двадцять п'ять" провів кілька хороших вилазок до чужих воріт, які могли завершитися голами, але знову підвела реалізація. Гості прийшли в себе і організували кілька атак на ворота харків'ян, але вони особливою небезпекою не відрізнялися. Команди швидше вже догравали матч, адже результат вже був ясний. Чергова перемога "Металіста 1925". Яскрава і заслужена. Цього разу харків'яни проявили себе дуже добре і порадували уболівальників не тільки результатом, але і грою. Дніпряни ж не скористалися своїми моментами і знову програли "Металісту тисячі дев'ятсот двадцять п'ять". Уже втретє в сезоні. Думаю, що підсумковий розподіл місць у турнірній таблиці буде цілком заслуженим.

На післяматчевій прес-конференції Олександр Поклонський і Олександр Іванов обмінялися люб'язностями. Обидва тренери похвалили гравців чужої команди, а наставник "Металіста 1925" зазначив, що був би не проти бачити деяких гравців "Дніпра" в своїй команді.

Олександр Поклонський поділився інформацією про майбутнє команди, зазначивши, що новий сезон "Дніпро", швидше за все, почне вже не у Другій лізі, а в аматорській. Але є і хороша новина: команда не буде розформована, як про це раніше писали багато ЗМІ, а буде продовжувати жити і далі. Будемо сподіватися, що у "Дніпра" є майбутнє і команда рано чи пізно повернеться на найвищий рівень.