10 кращих сейвів воротарів з Росії в НХЛ

1. 10. Олександр Печурський Олександр Олексійович ( «Піттсбург») в матчі з «Ванкувером», 16 січня 2010-го
  2. 9. Сергій Бобровський ( «Філадельфія») в матчі з «Айлендерс», 12 січня 2012-го
  3. 8. Євген Набоков ( «Сан-Хосе») в матчі з «Далласом», 27 березня 2008-го
  4. 7. Михайло Шталенков ( «Анахайм») в матчі з «Сан-Хосе», 6 березня 1994 го
  5. 6. Ілля Бризгалов ( "Фінікс") в матчі з «Сан-Хосе», 9 квітня 2011-го
  6. 5. Микола Хабібулін ( «Едмонтон») в матчі з «Детройтом», 5 листопада 2010-го
  7. 4. Ілля Бризгалов ( «Філадельфія») в матчі з «Піттсбургом», 13 квітня 2012-го
  8. 3. Євген Набоков ( «Сан-Хосе») в матчі з «Далласом», 4 травня 2008-го
  9. 2. Семен Варламов ( «Вашингтон») в матчі з «Піттсбургом» 2 травня 2009-го
  10. 1. Микола Хабібулін ( «Тампа-Бей») в матчі з «Калгарі», 7 червня 2004 року

«Тампа» задрафтований Василевського в першому раунді, Костенко вирушив у «Вашингтон», а Макарова покликали в тренінг-кемп «Баффало». Блог «Епіцентр» бажає удачі молодим російським воротарям і згадує найяскравіші сейви їх співвітчизників, яким довелося зіграти в НХЛ.

Микола Хабибулина напоготові / Фото:   Fotobank   / Getty Images / Jonathan Daniel
Микола Хабибулина напоготові / Фото: Fotobank / Getty Images / Jonathan Daniel

Ефектності і без того видовищному порятунку пасткою додає: а) це було перше торкання Печурський Олександр Олексійович шайби на рівні НХЛ, тобто його перший сейв; б) до того моменту він провів на льоду менше 2 хвилин і не встиг розігрітися; в) воротар «Магнітки», викликаний в основу «Пенгвінс» в екстреному випадку, грав не в своїх щитках, а тих, що він на час позичив у Марка-Андре Флері. «Там спочатку від одного борту був пас на п'ятак, я викотився під нього, гравець зробив помилковий замах і віддав шайбу на інший фланг Самі Сало. Переміститися одразу було не так-то просто. Думаю, можна сказати, що це було пов'язано зі щитками », - згадував про яскраве порятунок Печурський Олександр Олексійович в інтерв'ю Чемпіонат.ком. Один гол новачкові «Ванкувер» все ж забив, але звання третьої зірки матчу від росіянина не зникло.

9. Сергій Бобровський ( «Філадельфія») в матчі з «Айлендерс», 12 січня 2012-го

Шкода, що «остров'яни» не грають в одному дивізіоні з «Коламбусом», адже свої кращі матчі Бобровський проводить якраз проти команди Джона Тавареса і Ріка ДіПьетро. 7 перемог в 9 зустрічах при відсотку відбитих кидків за 93,5 - це не жарти. І не дивно, що свій, можливо, самий крутий сейв Боб зробив якраз в грі в «Айлендерс». Грабнер, втікши від захисника, елегантно підкидав шайбу з «лопати» під поперечину, але замість «дев'ятки» вона відправилася прямо в пастку воротаря, що розтягнувся на лінії воріт не гірше гімнаста. Грабнер, між тим, до цього виходу не забив Бобровському буліт.

8. Євген Набоков ( «Сан-Хосе») в матчі з «Далласом», 27 березня 2008-го

ВІДЕО

Сидячи на колінах, Євген приловчився накрити кидок Майка Модано і вберіг «Сан-Хосе» від поразки в овертаймі. Лише через 30 секунд після цього Торнтон забив переможний гол, але ми то знаємо, хто став справжнім героєм матчу.

7. Михайло Шталенков ( «Анахайм») в матчі з «Сан-Хосе», 6 березня 1994 го

Гарний нирок голкіпера кілька підсолодив «качках» гіркоту від розгромної поразки. Ларіонов, Макаров і Озоліньш, забив 4 голи і віддавши 8 результативних передач, не залишили «Анахайму" не єдиного шансу на порятунок - 3: 0 до першої перерви, 6: 0 до фінальної сирени. Сейв Шталенкова, який замінив Гі Еберу на 20-й хвилині, був визнаний кращим воротарські перфомансом тижні.

6. Ілля Бризгалов ( "Фінікс") в матчі з «Сан-Хосе», 9 квітня 2011-го

ВІДЕО

Переходимо до важкої артилерії. «Не здаватися в будь-якій ситуації!» - один з перших рад, які отримують хлопчаки на майстер-класах Іллі Бризгалова . Інший воротар, побачивши нападаючого з шайбою на гаку в метрі від порожнього кута воріт, плюнув би і влаштував прочухана захисникам, а Бризок пішов до кінця і не прогадав.

5. Микола Хабібулін ( «Едмонтон») в матчі з «Детройтом», 5 листопада 2010-го

Навряд чи вболівальники «Ойлерс» будуть згадувати російського воротаря, так само тепло, як у Вінніпезі, де йому присвятили цілу пісню , Але кілька приємних моментів Хабібулін їм все ж подарував. Ось один з них. І як він зреагував на кидок Зеттерберга? Схожий питання адресували собі фанати «Чикаго» після гри з «Вашингтоном» в 2007-му, в якій голкіпер обікрав Сьоміна .

4. Ілля Бризгалов ( «Філадельфія») в матчі з «Піттсбургом», 13 квітня 2012-го

ВІДЕО

Пройшов рік і Бризгалов, вже гравець «Флайерс», виявився не в однакових умовах - ніякої допомоги від захисників і суперник, хижо вицелівать напівпорожні ворота. Забий тоді Летанг - «пінгвіни» повели б 3: 0, напевно, не віддали б перемогу (сумнівно, звичайно, але давайте уявимо) і зрівняли б рахунок в серії. Але реакція Іллю не підвела, і його сейв прикрасив і без того шикарну гру. Бризгалов пропустив 5 шайб, але все одно став одним з головних героїв матчу.

3. Євген Набоков ( «Сан-Хосе») в матчі з «Далласом», 4 травня 2008-го

Один з десяти кращих сейвів в історії хокею з оцінки TSN, які присвятили подвигу Набокова стосекундний ролик. Власне кажучи, проблеми своїх воріт привіз сам Євген, невдало викинувши шайбу прямо на ключку Річардса, але, підставивши команду, він же її і виручив. У тому матчі НАББА відбив 53 кидка, але перемогу все одно здобули «зірки». Воротареві напаскудив Брендан Морроу, який забив у четвертому овертаймі.

2. Семен Варламов ( «Вашингтон») в матчі з «Піттсбургом» 2 травня 2009-го

Коли Сідні Кросбі буде завершувати кар'єру, невеликий фільм можуть зняти і про це сейвів. У короткому, але досить насиченому Денвера етапі кар'єри Варламова можна знайти не менш яскраві моменти, але то порятунок після кидка капітана «Піттсбурга» виразно знакове. Саме після нього про Семена заговорили всерйоз, хоча в його активі вже були «сухарі» на «Медісоні» і блискучі перемоги на Bell Centre. «Я був шокований! Я був захоплений. Я бачив, як Кросбі кинув, і як би: «А, чорт, зайшла ...», а потім Варламов просто розвернувся і дістав її ключкою, і вся наша лава, як би: «Уау! Як нам пощастило! »- спільну думку після матчу висловив Брукс Лайк.

1. Микола Хабібулін ( «Тампа-Бей») в матчі з «Калгарі», 7 червня 2004 року

Чи не найскладніший, але вже точно найважливіший сейв в НХЛівських кар'єрі Хабі (і інших воротарів з Росії). За п'ять хвилин до кінця сьомого матчу фіналу Кубка Стенлі захисники «Тампи» почали святкувати перемогу, забувши про Джордан Леопольда, що опинилася в забійної позиції без будь-якого прикриття. Викинувши щиток, Хабібулін встиг до шайбі до того, як вона перетнула лінію воріт, зберігши переможний рахунок. «Якби можна було вручити два« Конн Смайт Трофі », Нік точно отримав би один», - вигукнув після матчу захисник «блискавок» Бен Клаймер, але його пропозиція залишилася без уваги. МВП плей-офф був названий Бред Річардс.

І як він зреагував на кидок Зеттерберга?