Як Тузик шапку

Фото: ЧТК   Згідно з регламентом турніру, чеські хокеїсти грали перший матч вдома зі шведами Фото: ЧТК Згідно з регламентом турніру, чеські хокеїсти грали перший матч вдома зі шведами. І їм вдалося здобути лише другу перемогу над «Тре крунур» в останніх 14 матчах. Чехи вели по ходу зустрічі з перевагою в три шайби, але скандинавам вдалося, завдяки нікчемною грі чеських захисників, скоротити рахунок до мінімуму - 5: 4.

Коментує капітан команди Ян Буліс:

Ян Буліс (Фото: ЧТК)   «Під час другої перерви за рахунку 5: 2 ми вирішили, що не будемо йти в глуху оборону Ян Буліс (Фото: ЧТК) «Під час другої перерви за рахунку 5: 2 ми вирішили, що не будемо йти в глуху оборону. Але одна справа сказати, інше - зробити. Тим, хто програє, втрачати нічого, і вони стрімголов кидаються вперед. Так і вийшло, ми пішли на захист, шведи забили дві шайби і скоротили розрив у рахунку до одного гола. Але ми, тим не менш, відстояли переможний рахунок. Наступного разу може й не вийти, треба витягти з цього уроки ».

Наступний раз трапився через день, вже в Москві. У матчі з фінами. З точністю до навпаки. Фінські хокеїсти застали чехів зненацька і оперативно «завезли» їм три шайби протягом 138 секунд! Два голи вони забили в чисельній меншості - це і є основна характеристика недолугості чехів в обороні. Голкіпер Мілан Гнилички, який за задумом тренера Гадамчіка, повинен був забетонувати захисні ряди, мабуть, забув бетономішалку будинку. Після третього голу він похмуро поїхав на лавку запасних, поступившись місцем у воротах Лукашу Менсатору.

Лукаш Менсатор (Фото: ЧТК)   До честі чехів, боролися вони відважно і за шість хвилин до кінця основного часу зрівняли рахунок Лукаш Менсатор (Фото: ЧТК) До честі чехів, боролися вони відважно і за шість хвилин до кінця основного часу зрівняли рахунок. Гол вийшов курйозним: фінський голкіпер Ійро Тарккі впустив шайбу з пастки після кидка від червоної лінії, довго не міг зрозуміти, куди, власне, шайба відскочила, і побачив її вже на ключці Скухрави, коли той спокійнісінько завозив її в порожні ворота.

Каже форвард Якуб Клепіш:

Якуб Клепіш (Фото: ЧТК)   «Початок матчу ми провалили, і потім нам було дуже важко при рахунку 0: 3 переломити хід поєдинку Якуб Клепіш (Фото: ЧТК) «Початок матчу ми провалили, і потім нам було дуже важко при рахунку 0: 3 переломити хід поєдинку. Але ми довели і собі, і глядачам, що у нас є командний дух і воля до перемоги, і зрівняли рахунок на 5: 5. При останньому голі нам посміхнулося щастя, але ми його заслужили ».

У серії післяматчевих буллітів щастя посміхнулося вже фінам, вони і приписали собі додаткове друге очко.

На останній свій матч - з росіянами - чеські хокеїсти виходили лише через 16 годин після гри з фінами. Але це не повинно служити виправданням їх провальної за всіма статтями гри. Результат матчу - 1: 5 - попахує розгромом, зараз з таким рахунком сильні збірні, не особливо надриваючись, перемагають в тренувальних матчах команди другої ліги. Причому рахунок був по грі, у чехів не було ні найменшої можливості хоч якось цей результат «облагородити». Вони по-черепашачі каталися, програвали в єдиноборствах, не встигали на добивання. При більшій частці везіння переможці турніру і однозначні лідери серії «Eurohockey Tour» - росіяни - могли забити ще стільки ж, але і так можна сміливо, використовуючи сленг уболівальників, стверджувати, що росіяни чехів порвали.

Алоїз Гадамчік (Фото: ЧТК)   Тренер Алоїз Гадамчік безуспішно намагається в збірній нових гравців, але він, на жаль, не володіє даром чарівника запалювати зірки Алоїз Гадамчік (Фото: ЧТК) Тренер Алоїз Гадамчік безуспішно намагається в збірній нових гравців, але він, на жаль, не володіє даром чарівника запалювати зірки. Та й «старики», наприклад, голкіпер Гнилички, частенько нагадують чорні дари, всмоктувальні в свої ворота найлегші шайби. Смішно подумати: якби шведи виграли у фінів, чеська збірна зайняла б на турнірі друге місце!