Стартом збірної Росії у відбіркових циклах ЧС і ЧЄ

14 жовтня 1992 року. Відбірковий раунд ЧС-1 994
Росія - Ісландія - 1: 0

У своєму першому в історії відбірковому матчі чемпіонату світу збірна Росії зуміла добитися бажаної перемоги. Завдяки голу Сергія Юрана підопічні Павла Садиріна з мінімальним рахунком обіграли Ісландію. У підсумку команда посіла друге місце в групі і кваліфікувалася на чемпіонат світу. До речі, ісландці фінішували третіми, поступившись Росії лише чотири очки.

11 жовтня 1994 року. Відбірковий раунд ЧЄ-1996
Росія - Сан-Марино - 4: 0

Після чемпіонату світу в США Павло Садирін покинув свій пост, а національну збірну очолив Олег Романцев. Починати відбірковий цикл на чемпіонат Європи 1996 року збірної Росії випало з командою Сан-Марино. Голи Карпіна, Коливанова, Никифорова і Радченко принесли російській команді розгромну перемогу. У підсумку збірна набрала 26 очок з 30 можливих і поїхала на чемпіонат Європи.

1 вересня 1996 року. Відбірковий раунд ЧС-тисячі дев'ятсот дев'яносто вісім
Росія - Кіпр - 4: 0

Новий відбірковий цикл і знову новий тренер. На цей раз Борис Ігнатьєв. Як і попередники, Борис Петрович стартував з перемоги. З рахунком 4: 0 був розгромлений скромний за футбольними мірками Кіпр. У тому матчі двічі відзначився Никифоров, по голу на свій рахунок записали Коливанов та Бесчастних. В результаті Росія зайняла друге місце у відбірковій групі і потрапила в стикових матчах на Італію ... На чемпіонат світу вирушила «Скуадра Адзурра».

5 вересня 1998 року. Відбірковий раунд ЧЄ-2000
Україна - Росія - 3: 2

Відбірковий турнір до чемпіонату Європи 2000 року збірна Росії почала під керівництвом Анатолія Бишовця, проте після трьох поразок поспіль його змінив Олег Романцев, який повернувся в команду після дворічної перерви. У стартовому матчі російська команда поступилася Україні з рахунком 2: 3. У Росії відзначилися Варламов і Онопко. Незважаючи на три поразки поспіль, збірна зуміла виправити ситуацію і майже пробилася в стикові матчі, але нічия з Україною і фатальна помилка Філімонова назавжди залишаться в пам'яті російських уболівальників.

Незважаючи на три поразки поспіль, збірна зуміла виправити ситуацію і майже пробилася в стикові матчі, але нічия з Україною і фатальна помилка Філімонова назавжди залишаться в пам'яті російських уболівальників

Збірна Росії

2 вересня 2000 року. Відбірковий раунд ЧС-2002
Швейцарія - Росія - 0: 1

Відбірковий цикл чемпіонату світу 2002 року збірна Росії почала з виїзної перемоги над Швейцарією. Перемогу підопічним Олега Романцева приніс єдиний гол Володимира Бесчастних, забитий на 76-й хвилині зустрічі. В результаті Росія, посівши перше місце в своїй групі, отримала путівку на чемпіонат світу в Японії та Кореї. Особливо той відбірковий цикл запам'ятається тим, що він був виграний за явною перевагою і з мажорним акордом в самій його кінцівці.

7 вересня 2002 року. Відбірковий раунд ЧЄ-2004
Росія - Ірландія - 4: 2

Це була перша офіційна гра Валерія Газзаєва на посту головного тренера збірної Росії. Його улюблена тактика гри в три захисника принесла національній команді успіх в тому матчі. Незважаючи на два пропущені м'ячі, Росія виграла у Ірландії, забивши чотири. Відзначилися Каряка, Бесчастних, Кержаков, а в самій кінцівці захисник гостей Беббіт відправив м'яч у власні ворота. Додамо, що в серпні 2003 року Газзаєв пішов у відставку, а збірну на Євро вивів уже Георгій Ярцев.

4 вересня 2004 року. Відбірковий раунд ЧС-2006
Росія - Словаччина - 1: 1

Вперше збірна Росії зіграла внічию в стартовому матчі відбіркового раунду великого турніру. Вже на 14-й хвилині Дмитро Буликін відкрив рахунок, а на 72-й хвилині збірна Росії заробила пенальті, який не реалізував Андрій Каряка. А на 87-й хвилині знаменитий словацький форвард Роберт Віттек покарав Росію за марнотратство. Додамо, що на чемпіонат світу до Німеччини російська збірна не потрапила, не дивлячись на те що в кінцівці виправляти ситуацію взявся Юрій Сьомін.

6 вересня 2006 року. Відбірковий раунд ЧЄ-2008
Росія - Хорватія - 0: 0

Історичний для збірної Росії день. Вперше національною командою в офіційному матчі керував іноземний тренер - Гус Хіддінк. 0: 0 в матчі з Хорватією далеко не найгірший результат, враховуючи, що команда будувалася фактично заново. Відзначимо, що Росія весь відбірковий раунд провела зі скрипом, але все-таки здобула путівку на чемпіонат Європи. Що відбувалося на полях Австрії та Швейцарії нагадувати, напевно, не має сенсу.

10 вересня 2008 року. Відбірковий раунд ЧС-2010
Росія - Уельс - 2: 1

Почали за здравіє ... Після тріумфу на чемпіонаті Європи російські вболівальники були впевнені, що національна збірна відносно легко завоює путівки на чемпіонат світу в ПАР. А перемога над Уельсом в стартовому матчі кваліфікації на мундіаль додала ще більше надій. Голи Романа Павлюченко і Павла Погребняка принесли російської збірної перемогу над британцями. В результаті Росія зайняла друге місце у своїй відбірковій групі, а в стиках потрапила на скромну Словенію ...

3 вересня 2010 року Відбірковий раунд ЧЄ-2012
Андорра - Росія - 0: 2

Друга іноземна тренер в історії збірної Росії Дік Адвокат домігся перемоги в своєму першому офіційному матчі. В гостях була повалена Андорра з рахунком 2: 0, двічі забив Павло Погребняк. За підсумками відбіркового раунду російська команда посіла перше місце в групі і вийшла на чемпіонат Європи.