Перший бал для російських грацій

У четвер стартує перший міжнародний рейтинговий турнір сезону - "Гран-прі Москва-2018"

"Гран-прі Москва" - "Кубок чемпіонок" Газпром "традиційно стає одним з головних спортивних подій лютого в російській столиці. Московський турнір є першим рейтинговим змаганням в міжнародному календарі, а тому задає настрій всьому сезону. Олімпійська чемпіонка Аліна Кабаєва одного разу навіть назвала цей старт першим балом художньої гімнастики, зазначивши, що перший вихід дуже важливий для грацій.

Олімпійська чемпіонка   Аліна Кабаєва   одного разу навіть назвала цей старт першим балом художньої гімнастики, зазначивши, що перший вихід дуже важливий для грацій

Діна Аверін. фото AFP

ВИХІД НОВИХ ПРИМ

Участь в "Гран-прі Москва" - "Кубку чемпіонок" Газпром "імені Аліни Кабаєвої в цьому році візьмуть спортсменки з 48 країн. Навіть з екзотичної Шрі-Ланки приїде юна гімнастка на ім'я Анна-Марі Ондаатье. Боротися за місце на п'єдесталі готова і срібний призер останнього чемпіонату світу Катерина Галкіна з Білорусії.

І, звичайно, на килимі палацу спорту "Лужники" будуть сяяти нові прими російської художньої гімнастики. Перш за все це Діна і Аріна Аверін . У минулому році сестри-близнюки завоювали на двох понад 50 медалей різних міжнародних турнірів, забрали все золото чемпіонатів Європи та світу, але, природно, не мають наміру зупинятися на досягнутому. Це просто неможливо, коли ти працюєш під керівництвом Ірини Вінер-Усманова . Всю зиму Аверін, як і їхні партнерки по збірній, працювали над новими, більш складними програмами. Москва побачить їх прем'єру.

- Ми разом з усією командою намагаємося робити програми виступів щораз складніше. Так, це забирає дуже багато сил, часу, але ми розуміємо, що тільки так можна домогтися перемоги і показати, що ми дійсно кращі, - кажуть Діна і Аріна.

Так, це забирає дуже багато сил, часу, але ми розуміємо, що тільки так можна домогтися перемоги і показати, що ми дійсно кращі, - кажуть Діна і Аріна

Діна (зліва) і Аріна Аверін. Фото Микита Успенський

ГОЛОВНА МІСІЯ

Сестри є великими прихильницями фігурного катання та хокею і щиро переживають за спортсменів, пліч-о-пліч з якими тренуються в Новогорську. Вони планували дивитися і підтримувати наших атлетів на Олімпійських іграх в Пхенчхані, але вболівальницькі емоції доведеться відкласти до закінчення власних змагань. Все-таки переконати московську публіку в своїй перевазі, надихнути і мотивувати юних гімнасток, яких на трибунах "Лужників" зазвичай збирається чимало, ще більш важлива місія.

Скласти конкуренцію подругам по команді завжди готові багаторазовий призер чемпіонатів світу та Європи Олександра Солдатова та переможниця Всесвітньої універсіади Юлія Бравікова. На минулорічному "Гран-прі Москва" Солдатова завоювала золото у вправі з м'ячем і два срібла в тому числі в багатоборстві, випередивши Аріну Аверіну. А в активі Бравіковой - друге місце у вправі з булавами. У минулому лютому росіянки жодного разу не дозволили іноземним суперницям піднятися вище третього місця. Чи втримають планку на цей раз?

Ще одна важлива подія, яка відбудеться в рамках "Гран-прі Москва" - "Кубок чемпіонок" Газпром "- це міжнародні змагання юніорок і кваліфікаційний відбір на змагання з художньої гімнастики III літніх юнацьких Олімпійських ігор-2018. Юнацька Олімпіада в цьому році пройде з 6 по 18 жовтня в Буенос-Айресі, а участь в ній зможуть взяти спортсмени, народжені після 2000 року. На московському етапі олімпійського відбору виступлять 57 спортсменок з 33 країн. Росію представлять висхідні зірочки - 15-річна Дарина Трубнікова та Поліна Ш Атко, якій виповниться 15 тільки в березні. Незважаючи на юний вік, обидві вже мають солідний багаж перемог на міжнародних турнірах. Зараз подивитися на них в рамках солідних змагань може і московська публіка.

ПРОГРАМА ЗМАГАНЬ
15 февраля, четверг
10.00. Кваліфікаційний відбір на III літні юнацькі Олімпійські ігри-2018 в індивідуальній програмі і 4 видах багатоборства
19.10. Міжнародні змагання юніорок в індивідуальній програмі (командний залік)
17 лютого, четвер
9.30. Міжнародні змагання сеньорок в індивідуальній програмі (багатоборство). Обруч, м'яч
12.30. Відкриття "Гран-прі"
13.15. Кваліфікація "Гран-прі Москва" - "Кубок чемпіонок" Газпром "(групові вправи)
15.00. Кваліфікація "Гран-прі Москва" - "Кубок чемпіонок" Газпром "(індивідуальна програма)
18 лютого, четвер
9.30. Міжнародні змагання сеньорок в індивідуальній програмі (багатоборство). Булави, стрічка