Чемпіонат світу з легкої атлетики в Москві - перший день. Фоторепортаж.

Спортсмени в забігу на 100 м серед чоловіків на чемпіонаті світу з легкої атлетики в Москві. © Григорій Сисоєв / РІА Новини

Кенійка Една Кіплагат і британець Мо Фара стали переможцями в перший день чемпіонату світу з легкої атлетики, який стартував сьогодні в Москві, на Великій спортивній арені "Лужники".

Кіплагат, яка перемогла в марафоні, увійшла в історію як перша спортсменка, яка захистила титул чемпіонки світу в марафоні у жінок.

Друге місце зайняла італійка Валерія Странео, третє - представниця Японії Кайоко Фукусіми.

Росіянки не були навіть в число 20 найсильніших. Кращою з них стала Альбіна Майорова, яка фінішувала 21-й.

Британець Мохаммед Фарах мав першість у бігу на 10 000 метрів з результатом 27 хвилин 21,71 секунди. Саме цієї медалі не було в колекції дворазового олімпійського чемпіона. Ефіоп Ібрагім Джейлан посів друге місце, третім фінішував кенієць Пол Кіпігетіч Тану. Росіянин Євген Рибаков зайняв 25-е місце.

Найбільша увага була прикута до дистанції 100 метрів у чоловіків, де в попередньому забігу ввечері виступав легендарний ямаєць Усейн Болт. Шестиразовий олімпійський чемпіон, п'ятиразовий чемпіон світу легко виграв свій забіг і вийшов до півфіналу, але показав загальне сьомий час - 10,07 секунди, і це його не засмутило. Росіянин Олександр Бреднєв став 45-м, не зумівши вийти в наступне коло.

Взагалі для російських спортсменів чемпіонат почався не надто вдало. Уже в кваліфікації стало ясно, що господині чемпіонату залишаться без медалей у метанні диска. Всі три росіянки не змогли пройти до фінальної частини - Віра Ганеева, Катерина Строкова і Світлана Сайкина не виконали кваліфікаційний норматив - 63 метри.

У стрибках з жердиною тільки одному Сергію Кучеряну вдалося підтримати репутацію вітчизняної школи цієї дисципліни, правда, не без зусиль. Він став останнім, 13-м учасником фіналу, не виконавши кваліфікаційний норматив, але вклавшись в належний за правилами число фіналістів - 5,55 метра.

Зі змінним успіхом виступили також вітчизняні спортсмени в метанні молота. Сергій Литвинов вийшов у фінал з 5-м результатом - 77,41 метра, а Олексій Корольов завершив виступи з останнім 27-м показником - 69,69 метра.

Дві інших кваліфікації, в яких брали участь росіянки, склалися успішно для господинь першості. Обидві представниці Росії вийшли в фінал в бігу на 400 метрів - Ксенія Рижова показала загальний четвертий результат, Антоніна Кривошапка - 10-й.

А в стрибках в довжину до вирішального раунду змагань пройшли три з чотирьох росіянок: Дар'я Клішина показала 5-й результат, Олена Соколова - 6-й, Ольга Кучеренко - 10-й. Чи не зуміла пройти відбір у фінал Людмила Колчанова, що стала 15-й.

У десятиборстві сталася перша несподіванка чемпіонату. Після четвертого виду програми відмовився від подальшої участі діючий і дворазовий чемпіон світу американець Три Харді, в Лондоні-2012 завоював олімпійське срібло. Після трьох видів він йшов п'ятим в загальному заліку, але "спіткнувся" на стрибку з жердиною. Заваливши все три спроби на позначці 1,90 метра, він опустився на останнє, 31-е місце і втратив всі шанси на медалі. Після він пояснив, що виступав з травмою стегна.

Лідирує ж після першого дня в десятиборстві його співвітчизник, рекордсмен світу та олімпійський чемпіон-2012 Ештон Ітон.

У неділю буде розіграно п'ять комплектів медалей - у жінок в стрибках в довжину, метанні диска і в бігу на 10 000 метрів і у чоловіків в десятиборстві і в бігу на 100 метрів.

Після першого змагального дня в неофіційному загальнокомандному заліку лідирує збірна Кенії, випереджаючи команди Великобританії, Ефіопії, Італії та Японії.

Призери марафонського забігу серед жінок на чемпіонаті світу з легкої атлетики в Москві на церемонії нагородження (зліва направо): Кайоко Фукушімі (Японія) - бронзова медаль, Една Нджерінгуоні Кіплагат (Кенія) - золота медаль, Валерій Странео (Італія) - срібна медаль. © Олександр Вільф / РІА Новини

© Олександр Вільф / РІА Новини

Мохамед Фарах (Великобританія) після фінального забігу на 10 000 м серед чоловіків на чемпіонаті світу з легкої атлетики в Москві. © Володимир Астапкович / РІА Новини

© Володимир Астапкович / РІА Новини

Дар'я Клішина (Росія) в кваліфікаційних змаганнях зі стрибків у довжину серед жінок на чемпіонаті світу з легкої атлетики в Москві. © Григорій Сисоєв / РІА Новини

© Григорій Сисоєв / РІА Новини

Ольга Кучеренко (Росія) в кваліфікаційних змаганнях зі стрибків у довжину серед жінок на чемпіонаті світу з легкої атлетики в Москві. © Григорій Сисоєв / РІА Новини

Спортсменки в попередньому забігу на 3000 м з перешкодами (стипль-чез) серед жінок на чемпіонаті світу з легкої атлетики в Москві. © Ілля Питалєв / РІА Новини