10 пам'ятних зустрічей «Зеніту» і «Рубіна»

«Зеніт» проти «Рубіна» - непересічний матч РФПЛ. Відносно недавно був період, коли ці клуби спільними зусиллями виграли п'ять чемпіонатів поспіль, а їх особисті стосунки складаються цікаво. «Соккер.ру» наводить ключові зустрічі пітерців і казанців.

10 квітня 2003 року РФПЛ. «Зеніт» - «Рубін» (Петржела vs Бердиєв) - 1: 0

Гол: Ширл, 48.

Ця зустріч особлива і пам'ятна, бо перша в рамках елітного дивізіону. Команди Санкт-Петербурга і Казані перетиналися в Першому Дивізіоні на початку 90-х, але сучасна історія взаємин бере відлік саме з квітневого поєдинку 2003 року, який завершився мінімальною перемогою «Зеніту»: Радек Ширл за допомогою рикошету забив єдиний м'яч зі штрафного на початку другого тайму. Виграли пітерці і гостьовий матч, а в підсумковій таблиці того чемпіонату «Зеніт» зайняв друге місце, а «Рубін» - третє. Саме перевага в особистих зустрічах дозволило «синьо-біло-блакитним» фінішувати вище.

7 квітня 2004 року РФПЛ. «Зеніт» - «Рубін» (Петржела vs Бердиєв) - 4: 3

Голи: Співак, 21 (пенальті); Ширл, 38; Радімов, 42; Кержаков, 85 - Роні, 22; Федоров, 48; Бояринцев, 68.

Пройшов рік, і «Зеніт» з «Рубіном» знову зустрілися на "Петровському" в матчі 5-го туру чемпіонату Росії. Тільки на цей раз вийшло набагато змістовніші! Сім голів, пенальті, два вилучення - призери попередньої першості повеселилися від душі. Захоплюючим вийшов сценарій зустрічі: господарі до перерви вели з рахунком 3: 1 і в вус не дули, але казанці знайшли в собі сили зрівняти рахунок, користуючись дірками в обороні і відсутністю В'ячеслава Малафєєва. Довелося Олександру Кержакову в кінцівці зустрічі розряджати свою «гармату страшну» - переможний удар вийшов на диво!

25 жовтня 2006 року РФПЛ. «Рубін» - «Зеніт» (Бердиєв vs Адвокат) - 3: 0

Голи: Домінгес, 8, 77 (з пенальті); Бенашур, 69.

На четвертий рік взаємин трапився перший розгром. Це Курбан Бердиєв так зустрів в чемпіонаті Росії Діка Адвоката, який очолив «Зеніт» за кілька місяців до жовтневого поєдинку. Підсумковий результат, по суті, визначив ранній гол Домінгеса: той «Рубін» дуже рідко віддавав матчі, в яких вів у рахунку. Аршавін, Кержаков і Денисов билися головою об оборонну стіну Бердиєва, а в середині другого тайму спочатку капітан «Зеніту» Радімов видав гольову передачу на Бенашура, а потім Домінгес оформив дубль, реалізувавши пенальті. Футбольні відносини загострювалися!

23 вересня 2007 року РФПЛ. «Рубін» - «Зеніт» (Бердиєв vs Адвокат) - 1: 4

Голи: Петрович, 82 - Погребняк, 18, 56; Зирянов, 22; Денисов, 72.

Помста «Зеніту» відбулася через рік на тому ж місці і була жорстокою. По ходу матчу пітерці вели з рахунком 4: 0, і тільки красивий гол престижу у виконанні Петровича дозволив «Рубіну» розмочити рахунок. «Зеніт» в тому сезоні показав видатну гру не тільки в Казані. Команда Діка Адвоката виграла чемпіонату Росії, а в 2008 році трофейна колекція була поповнена Кубком і Суперкубком УЄФА.

10 серпня 2008 року РФПЛ. «Рубін» - «Зеніт» (Бердиєв vs Адвокат) - 4: 1

Голи: Бухаров, 9, 72; Ребров, 13; Кобенко, 86 - Тимощук, 22 (пенальті).

У наступному сезоні «Рубін» відповів «Зеніту» симетрично: виграв і в Казані, і в Санкт-Петербурзі, а також завоював чемпіонський титул. Матч, в якому дружина Бердиєва забила два швидкі м'ячі, відбувся за пару тижнів до битви «синьо-біло-блакитних» з «Манчестер Юнайтед» за Суперкубок УЄФА, яка завершилася на користь російського клубу. Тобто «Зеніт» тоді був сильний, але «Рубін» в окремо взятому матчі все одно виявився на голову вище. Гості, до слова, закінчували зустріч у подвійному меншості після вилучень Пюігренье, чий вихід на заміну зламав гру «Зеніту», коли шанси на позитивний результат ще були (з-під француза Бухаров забив свій другий м'яч, а потім Себастьян отримав червону картку за фол останньої надії), і Тимощука.

20 листопада 2010 року РФПЛ. «Рубін» - «Зеніт» (Бердиєв vs Спаллетті) - 2: 2

Голи: Навас, 61; Медведєв, 66 - Файзулін, 18; Хусті, 54.

В ході другої чемпіонської кампанії «Рубіна» обидва матчі між командами Санкт-Петербурга і Казані завершилися нульовими нічиїми, а в 2010-му Лучано Спаллетті зробив «Зеніт» чемпіоном, причому на матч передостаннього туру в столицю Татарстану «синьо-біло-блакитні» приїхали вже в цьому статусі. І повеселилися на славу! «Рубін» володів ігровою перевагою, але пропустив від Файзулін і Хусті швидкі м'ячі в обох таймах, проте «п'ятихвилинка ненависті» з голами Наваса і Медведєва дозволила господарям зрівняти рахунок. Результат цей міг неодноразово змінитися до фінального свистка, але Арлаускіс з Бородіним теж грали у видовищний футбол і відмовилися пропускати більше, ніж за два на брата.

18 вересня 2011. РФПЛ. «Рубін» - «Зеніт» (Бердиєв vs Спаллетті) - 2: 3

«Рубін» - «Зеніт» (Бердиєв vs Спаллетті) - 2: 3

Голи: Натхо, 7 (пенальті); Кисляк, 23 - Широков, 28; Данні, 50, 68.

Довгий час найяскравіші матчі цього протистояння діставалися Казані, зверніть увагу, що всі результати просякнуті реваншизмом. На велику перемогу відповідають розгромом, а славний камбек не залишиться без симетричної відповіді. Роком раніше «Рубін» пішов від поразки після рахунку 0: 2, а тепер «Зеніт» не просто врятувався, але і переміг, відігравши два м'ячі, пропущені вже до середини першого тайму. Між іншим, саме після перемоги в цьому гостросюжетному трилері пітерці вперше захопили лідерство в тому чемпіонаті (ЦСКА оступився в Ростові-на-Дону) і вже не сходили з першого місця до кінця сезону.

14 липня 2012 року Суперкубок Росії. «Зеніт» - «Рубін» (Спаллетті vs Бердиєв) - 0: 2

Голи: Боккетті, 28; Дядюн, 38.

Унікальний випадок: «Зеніт» і «Рубін» зустрілися на нейтральному полі в Самарі і билися за трофей, який переможець забирав після фінального свистка. Команда Курбана Бердиєва більше хотіла перемогти, і казанці домоглися справедливого успіху, відвантаживши у ворота В'ячеслава Малафєєва два м'ячі ще до перерви. «Рубін» не був схожий сам на себе: ніякого «автобуса», тільки боротьба на всіх ділянках поля і швидка доставка м'яча в лінію атаки. Курбан Бекіевіч показав тренерський клас, хто б міг подумати, що цей трофей стане останнім для нього в Казані, а через якихось півтора року він покине свій пост.

6 квітня 2014. РФПЛ. «Зеніт» - «Рубін» (Віллаш-Боаш vs Білялетдінов) - 6: 2

Голи: Халк, 19, 35 (обидва -c пенальті); Рондон, 68, 78, 90; Данні, 75 - Сердар Азмун, 64; Р. Єрьоменко, 82 (пенальті).

Після успіху в битві за Суперкубок Росії Бердиєв ще тричі поспіль обставив «Зеніт» в рамках Російської Прем'єр-Ліги, зате після його відходу «Рубін» нашкріб в п'яти матчах проти «синьо-біло-блакитних» тільки одну нічию при чотирьох поразках. Особливо болючим вийшло ось це фіаско, коли казанці, ведені Ринатом Білялетдіновим, пропустили на "Петровському" шість м'ячів. Перший тайм вийшов в'язким і не дуже видовищним, що не завадило Халку реалізувати два пенальті, зате після перерви глядачі стали свідками шести голів. Особливо наполягав вийшов на заміну Саломон Рондон: венесуелець оформив хет-трик у ворота колишнього клубу, та ще й гольову передачу на Данні віддав.

Особливо наполягав вийшов на заміну Саломон Рондон: венесуелець оформив хет-трик у ворота колишнього клубу, та ще й гольову передачу на Данні віддав

13 березня 2016. РФПЛ. «Зеніт» - «Рубін» (Віллаш-Боаш vs Чалий) - 4: 2

Голи: Данні, 5, 67; Дзюба, 41; Халк, 47 - Девіч, 65; Портнягин, 70.

Для Віллаш-Боаша «Рубін» виявився легкою мішенню, ось і в найсвіжішої зіграної зустрічі «Зеніт» розібрався з Казанцев переконливо за рахунком, хоча гості відчайдушно чинили опір. «Синьо-біло-блакитні» діяли в комбінаційної манері, в той час як «Рубін» зробив ставку на контратаки, якими не раз і не два прошивали хазяйські побудови. Зокрема, гості тричі потрапили в каркас воріт, та й у Лодигіна була екстремальна робота. Втім, сам «Зеніт» атакував рясно і ефективно, тому підсумкова перемога в яскравому поєдинку закономірна.

19 вересня 2016. РФПЛ. «Зеніт» - «Рубін» (Луческу vs Грасия)

Сьогодні «Зеніт» і «Рубін» відкриють нову сторінку протистояння, адже влітку обидва клуби запросили нових тренерів і оновили склади. Хаві Грасия стверджує , Що його команда збирається перемогти на "Петровському", але у пітерців, які вчинили дикий камбек в матчі Ліги Європи, аналогічна задача. Хто ж виявиться сильнішим?