Топ-10: Кращі жінки змішаних бойових мистецтв

23 лютого 2013 Абсолютний бійцівський чемпіонат зробив історичне рішення - головною подією того дня в їхній програмі був перший жіночий бій в історії. Завдяки цьому, ця подія набула широкого розголосу не тільки від спеціалізованих сайтів, присвячених бойовим мистецтвам, але і від великих газет, таких як «USA Today» - адже в цю подію відбивається те, наскільки розвинулися права жінок в суспільстві.
Нижче представлені десять бійців-жінок змішаних бойових мистецтв, які готові не тільки стати частиною історії, а й бути кращими в цьому спорті.
10. Мішель «Діабліта» Гутьєррес (Michele "Diablita" Gutierrez)
23 лютого 2013 Абсолютний бійцівський чемпіонат зробив історичне рішення - головною подією того дня в їхній програмі був перший жіночий бій в історії
Гутьєррес перемогла в трьох професійних боях змішаних бойових мистецтв і в двох професійних боях в боксі. Вона є першою жінкою, прийнятою в знамениту команду бійців Вандерлея Сільви (Wanderlei Silva). Вона також брала участь в різних гуманітарних акціях, включаючи акції присвячені профілактиці раку молочної залози і протистояння торгівлі людьми.
9. Еріка Монтойя (Erica Montoya)

Монтойя - перша жінка, в якості якої можна пограти в комп'ютерній грі на тему змішаних бойових мистецтв. На її рахунку в MMA 6 перемог і дві поразки. Вона одна з наймолодших дівчат, які професійно займалися бойовими мистецтвами - її кар'єра почалася в 17 років і вона майже стала першою жінкою, яка брала участь в Абсолютний бійцівський чемпіонаті. Вона також досягла успіху в джиу-джитсу і різновиди боротьби.
8. Феліс Ніколь Херріг (Felice Nicole Herrig)

Херріг здобула перемогу в семи професійних боях MMA і стала чемпіоном США з тайського боксу в категорії вагою 56-61 кг за версією міжнародної федерації кікбоксингу. Вона також є дворазовим чемпіоном Відкритого Турніру міжнародної федерації кікбоксингу (International Kickboxing Federation Open Tournament Champion).
7. Джина Джой Карано (Gina Joy Carano)

Карано - одна з найбільш відомих жінок в змішаних бойових мистецтвах. І це незважаючи на те, що вона ніколи не перемагала у великих турнірах, і не брала участь в боях з 2009 року, але, тим не менш, за всю кар'єру вона зазнала поразки всього в одному бою. В успіх Карано числяться фігурки, зроблені з її подобою, участь в Американських гладіаторів (American Gladiators) і кар'єра в Голлівуді - вона знімалася в таких фільмах, як Нокаут і Форсаж 6.
6. Зойла Гуржел (Zoila Gurgel)

Гуржел - справжній і єдиний чемпіон за версією організації «Беллатор» (Bellator). Її чоловік також є помітною фігурою в змішаних єдиноборствах і брав участь в популярному телевізійному реаліті-шоу «Найбільший Боєць» (Ultimate Fighter).
5. Миша Тейт (Miesha Tate)

Тейт - єдина жінка, коли-небудь перемагала в турнірі Страйкфорс (Strikeforce), а також колишній чемпіон серед жінок в тому ж турнірі. Вона здобула перемогу в 13 боях MMA, а також є срібним призером світу з грепплінг. Про неї розповідають у документальному фільмі, присвяченому змішаних єдиноборств, «Життя-Бой» (Fight Life).
4. Сара Кауфман (Sarah Kaufman)

За її кар'єру руку Кауфман піднімали в знак перемоги вражаючі п'ятнадцять разів, і лише у двох боях їй зарахували поразку. Вона була першим чемпіоном за версією «Hardcore Championship» серед жінок у ваговій категорії 56-61 кг, а потім додала в свій послужний список титул чемпіона в турнірі Страйкфорс в тій же ваговій категорії.
3. Марло Коен (Marloes Coenen)

Коен брала участь в більшій кількості боїв в порівнянні з іншими жінками з цього списку, і за свою професійну кар'єру здобула 20 перемог і 5 поразок. У 2010 році вона перемогла в матчі проти Сари Кауфман і стала другим чемпіоном в турнірі Страйкфорс, цей титул вона потім успішно захистила. Після того, як вона втратила чемпіонство, вона брала участь в першому головному бою Чемпіонату Інвікта Військові (Invicta Fighting Championship), в якому вона здобула перемогу.
2. Ронда Рауза (Ronda Rousey)

Рауза є непереможною як в аматорській, так і професійної версії MMA, здобуваючи перемоги в більшості матчів за допомогою прийому армбар. Вона стала чемпіоном Страйкфорс серед жінок, захистила титул і стала першою жінкою, офіційно уклала контракт з Абсолютним бійцівським чемпіонатом. Вона також є призером Олімпійських ігор в дзюдо, а також вигравала золоті медалі в Панамериканському чемпіонаті з дзюдо.
1. Крістіан Сантос (Cristiane Santos)

Сантос є рекордсменом по успішному захисті свого чемпіонства серед жінок в історії MMA. Незважаючи на те, що титул чемпіона у неї забрали після допінг-скандалу, її панування в спорті було неймовірним. За свою кар'єру вона зазнала лише однієї поразки, і якщо їй вдасться повернутися в спорт, її вплив на жіночі чемпіонати зі змішаних бойових мистецтв буде значущим.
Вона також жодного разу не програвала в турнірах з кікбоксингу, а в грепплінг програла всього один раз. Вона є володаркою двох золотих медалей з джиу-джитсу і однієї бронзової медалі з боротьби.