7. Джованні Трапаттоні - 22 трофея
  8. 3. Валерій Лобановський - 25 трофеїв
  9. Джок Стейн - 26 трофеїв
  10. Алекс Фергюсон - 49 трофеїв

Минулої неділі Жозе Моуріньйо виграв свій перший трофей після повернення в «Челсі» - його підопічні в фіналі Кубка ліги обіграли «Тоттенхем». І португальський фахівець не приховував радості з приводу цієї перемоги : «Людина ніколи не буває настільки старим, що не хоче святкувати. І у людини не може бути такої кількості трофеїв, щоб він не захотів святкувати. Це мій 24-й трофей, але я радий, як дитина, який виграв перший кубок ». (Відзначимо, що це все-таки його 21-й титул на посаді головного тренера, ще три він завоював в бутність помічником Луї ван Гала в «Барселоні»).

Успіх Моурінью - відмінний привід згадати, хто ще з тренерів світового футболу відрізнявся таким трофейним уловом. А заодно і зрозуміти: до лідера за кількістю трофеїв Жозе ще орати й орати.

Оттмар Хітцфельд - 16 трофеїв

Народжений у швейцарського кордону, Хітцфельд чималу частину своєї ігрової та тренерської кар'єри віддав роботі в Швейцарії. Там почалася його робота тренером (в «Цузі»), там він виграв свої перші титули - чемпіонат і кубок Швейцарії. Але головних успіхів Оттмар домігся вже на батьківщині, тренуючи дортмундську «Боруссію» і «Баварію». З кожним з клубів Хітцфельд не тільки вигравав Бундеслігу, але і перемагав в Лізі чемпіонів. У 2001-му УЄФА і IFFHS визнали його найкращим тренером року в Європі і світі.

Карло Анчелотті - 17 трофеїв

Папа Карло зробив собі дуже гарне ім'я в європейському футболі - він прекрасно працював на батьківщині з «Пармою», «Ювентусом» і «Міланом», домігся чемпіонства з «Челсі», виграв чемпіонат країни з «Парі Сен-Жермен». А очоливши в 2013 році мадридський «Реал», Анчелотті привів клуб до довгоочікуваної 10-й перемозі в Лізі чемпіонів. Та й для самого тренера успіх зі «вершковими» в Лізі чемпіонів став уже третім - дивовижне досягнення. З кожним новим місцем роботи Анчелотті вдосконалюється - відсоток перемог у його команд неухильно зростає.

З кожним новим місцем роботи Анчелотті вдосконалюється - відсоток перемог у його команд неухильно зростає

Карло Анчелотті

Хосеп Гвардіола - 18 трофеїв

Дивно - величезний трофейний улов Гвардіола назбирав всього за шість років тренерської роботи! Пеп зіграв чималу роль у встановленні «Барселоною» унікального досягнення - в 2009-му синьо-гранатові стали «чемпіоном за все», перемагаючи в кожному турнірі, де брали участь. Після річного відпочинку, який Гвардіола взяв заради переосмислення своєї тренерської кар'єри, іспанець взявся керувати мюнхенською «Баварією», де також дуже успішний. Як мінімум ще одним трофеєм - «срібною салатницею» за перемогу в Бундеслізі - особистий музей тренера вже точно поповниться.

Марчелло Ліппі - 19 трофеїв

Перший тренер в історії футболу, який виграв і чемпіонат світу, і Лігу чемпіонів - чи не так, цього буде достатньо, щоб зрозуміти велич Ліппі? Цей тренер - культова фігура для «Ювентуса»: з бьянконері Марчелло п'ять разів вигравав чемпіонат Італії і перемагав в Лізі чемпіонів в сезоні-1995/96. А перемога на чемпіонаті світу - 2006 зі «Скуадра Адзурра» зробила Ліппі героєм нації. Останніх успіхів Марчелло домігся в Китаї, три роки поспіль виграючи чемпіонат країни з «Гуанчжоу Евергранд».

Боб Пейслі - 20 трофеїв

Пейслі встиг і пограти за «Ліверпуль», і потренувати. Правда, друге видався незрівнянно успішніше - ігрова кар'єра Боба на «Енфілді» була увінчана лише перемогою в чемпіонаті Англії - 1947. Свого часу Пейслі був асистентом Білла Шенклі, але потім зміг навіть перевершити свого вчителя за кількістю завойованих трофеїв. Пейслі тричі вигравав з «Ліверпулем» Лігу чемпіонів - показник, гідний величезної поваги. Лише Анчелотті в минулому році зумів повторити результат англійця.

Жозе Моуріньйо - 21 трофей

Особливий. У всіх сенсах. Де б він не тренував, він завжди досягав найвищих результатів за рахунок своїх безкомпромісності, харизми і культури перемагати - цього не можна навчитися, це можна тільки розвивати самим. Успіх прийшов до Моурінью в 2004-му, коли він сенсаційно виграв Лігу чемпіонів з «Порту». Потім був трирічний період в «Челсі», шикарна робота з міланським «Інтером» і суперечливі роки в мадридському «Реалі». До недавнього часу Жозе не міг виграти титул три роки - і перемогою в Кубку ліги нарешті частково вгамувала спрагу.

Джованні Трапаттоні - 22 трофея

Італієць теж з тієї породи тренерів, до яких успіх приходить на будь-якому місці роботи. Джованні встиг попрацювати клубним фахівцем в чотирьох країнах - Італії, Німеччини, Португалії та Австрії - і всюди ставав чемпіоном. А ще Трапаттоні виграв всі можливі європейські трофеї - від Кубка європейських чемпіонів до вже скасованого Кубка володарів кубків. Найбільший улов Джованні витягнув в туринському «Ювентусі» - шість перемог в чемпіонаті Італії, два кубки Італії і три трофеї на міжнародній арені.

3. Валерій Лобановський - 25 трофеїв

Говоримо Лобановський - маємо на увазі київське «Динамо», з яким тренер домігся значних успіхів і в домашніх чемпіонатах (СРСР і України), і на європейській арені. З киянами легендарний радянський фахівець двічі святкував тріумф у Кубку володарів кубків, що раніше для клубів СРСР було недосяжно. Про численні перемоги в чемпіонатах СРСР та України і говорити не доводиться. Зараз, коли Валерія Васильовича вже немає в живих, стадіон киян носить ім'я великого тренера, а перед ареною стоїть пам'ятник Лобановському.

Джок Стейн - 26 трофеїв

Бути може, Лігу чемпіонів в найближчі десятиліття виграє десяток британських тренерів, але Джок Стейн все одно буде стояти особняком в їх ряду. Саме він в 1967-му став першим британцем, хто виграв головний клубний турнір Європи - його «Селтік» тоді переміг лісабонський «Спортинг». А заодно Стейн показав тим успіхом, що в Шотландії зароджується талановите покоління тренерів. Джок 13 років відпрацював в «Селтіку», з яким і домігся майже всіх своїх трофеїв (10 з них - за перемогу в чемпіонаті Шотландії).

Алекс Фергюсон - 49 трофеїв

Головна легенда футбольного тренерського цеху. Фергюсон знав, який смак трофеїв, ще до переїзду на «Олд Траффорд» - шотландський фахівець набрав колекцію з «Абердіном», тричі виграв чемпіонат країни, чотири рази - Кубок Шотландії і перемігши в Кубку володарів кубків. А коли майбутній сер Алекс освоївся в Манчестері, він і там став перетворювати все в золото і вигравати турнір за турніром. З «Манчестер Юнайтед» Фергюсон 13 разів вигравав англійську Прем'єр-лігу, двічі святкував успіх у Лізі чемпіонів. А традиційний спурт його «червоних дияволів» в кінцівках матчів, як то було в фіналі Ліги чемпіонів - 1999 року з «Баварією», назвали ім'ям тренера - Fergie Time. Чи це не показник його заслуг? Особистих ж трофеїв у Фергюсона ще більше, ніж командних. Але головний з них - лицарський титул.