Крила Рад - Анжи. Тактичний огляд матчу

Шалені гроші на поле, перестиглі банани на трибуні, "крила атаки" Кобелєва і обпалені нерви Хіддінка - все це і багато іншого в тактичним огляді матчу Крилья Совєтов - Анжі в блозі "Крилаті вислови".

Ще якихось два роки тому домашній матч з Анжі був для Крил гарантованим способом поліпшити своє становище в турнірній таблиці. Але, як це часто буває в Росії, той, хто колись був ніким, став раптом "всім". І Анжи, завдяки звалилися з неба грошей олігарха Керімова, зі скромного аутсайдера російського чемпіонату, балансуючого на межі вильоту в нижчий дивізіон, перетворився в один з найбагатших, скандальних і обговорюваних клубів країни. Відчути на собі всю міць атак Ето'О і компанії і належало Крильям минулої неділі.

стартові склади

Незважаючи на практично необмежені можливості для комплектування команди і щільний графік матчів, Гус Хіддінк намагається відігравати досить вузькою обоймою гравців. У порівнянні з попереднім матчем в чемпіонаті, в складі махачкалінцев відбулася лише одна зміна - на поле повернувся самий колоритний і дорогий захисник дагестанців Самба. В іншому ж, склад Анжи був точною копією попереднього матчу з Мордовія.

У нападі вселяла жах своїми розмірами і іменами пара форвардів Ето'О -Траоре. Зліва в півзахисті причаївся "мозок" команди - технічний Буссуфа. Саме на плечах цієї трійці будується гра Анжи в нинішньому сезоні.

Головною ж слабкістю Анжи вже довгі місяці є очевидний дисбаланс між обороною і атакою. У лінії захисту і в опорній зоні просто немає гравців, порівнянних за класом і якістю з тими, хто запалює в атаці. Ще не встиг дістатися до Кратово Ласс Діара. До того ж, отримав травму що може зіграти лівого фулбека Юрій Жирков.

Чи не варто було забувати і про те, що Анжи всього 2 дні тому провів феєричний матч з АЗ в рамках Ліги Європи. А, як показує практика, за яскравими перемогами, найчастіше, йдуть тьмяні продовження. Саме в цьому і бачився шанс для Крил в майбутньому поєдинку.

У складі Самарцев також відбулася лише одна заміна. Замість активного, але нестабільного Свежова, на поле вийшов такий же молодий, активний і нестабільний Делькін. Це перестановка, що здається, на перший погляд, заміною "шила на мило", привела однак до чергової зміни тактичної схеми. Андрій Кобелєв знову вирішив повернутися до 4-3-3. З урахуванням атакуючої міці Анжи, цей хід здавався досить авантюрним. Однак після 2х поспіль поразок із загальним рахунком 0: 5, відступати самарцям було вже нікуди.

Ще однією несподіванкою стала відсутність в стартовому протоколі Дмитра Верховцова. У своєму передматчевій інтерв'ю основний центр-деф заявив, що готовий відіграти всі 90 хвилин. Однак Кобелєв вважав за краще бачити в основі молодого Концедалова, який проводить свій 2й матч в цьому сезоні.

В іншому ж стартовий склад Самарцев сюрпризів не приховував. Міцно осів в запасі Дмитро Голубєв, продовжує відбувати дисциплінарне покарання Луїс Кабальєро. Все це, з урахуванням короткої лави, серйозно обмежувало політ фантазії рульового Самарцев. Фактично, в складі Крил вийшли найгостріші футболісти, що знаходяться в розпорядженні Кобелєва на поточний момент часу. Посилювати ж атаку в другому таймі було ніким.

Перший тайм: "крила атаки" і різниця в класі

Крила почали зустріч традиційно активно. Однак, на відміну від попередньої гри, стартовий натиск Самарцев не згас до середини першого тайму. Крила, всупереч усім прогнозам, намагалися грати першим номером. Вихолощений же щільним графіком Анжи свідомо віддав ініціативу і явно економив сили, намагаючись добути 3 очка "малою кров'ю".

Вже на 3-й хвилині мав забивати Делькін, виведений один на один з Габуловим прекрасним пасом Себальоса. Однак Самарцев не вистачило досвіду і холоднокровності. Потім все той же Себальос вивів розрізає передачею на ударну позицію Корніленко. Крім того, перший тайм був ознаменований скандальним епізодом в штрафний Анжи, коли арбітр зустрічі повинен був призначати пенальті за блокування Корніленко з боку Агаларова.

Важливою тактичної особливістю цього матчу стало побудова Крил в атаці. Пабло Себальос і Артем Делькін грали крайніх нападників. При цьому парагваєць зміщувався трохи глибше і був націлений на те, щоб асистувати партнерам. Делькін ж розтягував "ковдру" атак волжан, гостро підключаючись по флангу.

З одного боку, подібні дії стали несподіванкою для фулбек Анжи. З іншого боку, успішно чіпляється за м'ячі Корніленко був потрібний партнер для підтримки атак другим темпом. Певне, ці функції повинні були взяти на себе Немов і Баляйкін. Однак обидва хавбека провалили матч. Особливо погано зіграв Немов, який допустив кілька грубих помилок, одна з яких закінчилася необов'язковим фолом і результативним штрафним гостей. Буссуфа м'яко накинув м'яч в штрафну, де монструозної Самба переграв у повітрі Стіва. Залишається лише здогадуватися, чому персональним опікуном конголезця виступив футболіст, який поступається йому в зростанні цілих 11 сантиметрів.

Деякою несподіванкою в грі Анжи стала ігрова позиція Ето'О. Зоряний форвард дагестанців розташовувався дуже глибоко, граючи, швидше за центрального атакуючого півзахисника, ніж форварда. Однак основний конструктив в грі гостей і раніше виходив від Буссуфа, який відзначився гольовою передачею. Активним був і Траоре, який мав непогану можливість для того, щоб зробити дубль.

У кінцівці першого тайму черговий гольовий момент мав Делькін. Однак форвард самарцев невдало обробив м'яч і не зумів скористатися своїм шансом, а зреагувала на добивання Петров не влучив по воротах.

В цілому, Крила провели непоганий перший тайм. Однак низька виконавська майстерність нападників позбавила змоги їм відкрити рахунок. Анжи ж, навпаки, вичавив максимум з того, що мав.

Другий тайм: чехарда в обороні і невдалий камбек

Перерва приніс одне зміни до складу гостей. Замість невпевнено діяв Агаларова, до того ж, який отримав пошкодження в зіткненні з Нємов, на полі з'явився молодий фулбек Логаша.

Основні тактичні перестановки в складі Самарцев відбулися трохи пізніше. На 65й хвилині зустрічі в гру увійшов згадуваний раніше Верховцов, який замінив Цаллагова. При цьому Стів перемістився на звичний правий фланг. Зліва ж дебютував номінальний центральний захисник Єпуряну.

Зліва ж дебютував номінальний центральний захисник Єпуряну

Однак найважливіші ігрові події відбулися ще раніше. Як і у випадку з першим голом, взяття воріт передувала груба помилка арбітра, що не призначив очевидний кутовий в сторону воріт Анжи. У відповідь же атаці гравцям гостей вдалося заробити штрафний. Траоре обіграв Цаллагова, знущально прокинув м'яч між ніг Ібрагіма. Ето'О скористався фактором несподіванки, простріливши низом. Траоре отлепілі від обігравши Єпуряну і подвоїв рахунок в матчі .

Після пропущеного гола здалося, що другий тайм стане точною копією матчів з Амкаром і ЦСКА. Переклад наліво Єпуряну не надав надійності обороні. У зону лівого крайнього періодично вривалися, створюючи гостроту, то Буссуфа, то Карсела.

Однак Крила несподівано показали характер і змогли додати в кінцівці зустрічі. Гравцям же Анжи явно не вистачало свіжості і мотивації для того, щоб успішно відбивати натиск господарів. Після однієї з таких атак, Габулов відбив м'яч прямо перед собою і першим на добиванні був Себальос.

Так що котився до впевненої перемоги Анжи матч обернувся валідольною кінцівкою, який забрав чимало нервових клітин у Гуса Хіддінка. Відмінний момент для того, щоб зрівняти рахунок був у Стіва. Однак організувати другий гол і вирвати нічию самарцям не вдалося.

Слід також відзначити надзвичайно убогий кадровий резерв Кобелєва. Воробйов і Свєжов, хоч вони і непогано увійшли в гру, - зовсім не ті футболісти, яких варто випускати, щоб дотиснути втомленого суперника. Майстерності ж і досвіду гравців Анжи вистачило для того, щоб грамотно потягнути час і довести матч до перемоги.

Флангові плеймейкери і дуель центр-форвардів

Минулий матч став найкращою ілюстрацією до того, що плеймейкером не обов'язково повинен бути гравець, який перебуває на позиції центрального атакуючого півзахисника. Гру клубів визначали футболісти, які містяться номінально на флангах. Буссуфа відзначився гольовою передачею, Себальос - забитим м'ячем. Крім того, парагваєць віддав кілька загострюють передач, як мінімум одна з яких повинна була привести до забитого голу (за даними InStatFootball і rfpl.org).

org)

Справжньою окрасою поєдинку стала заочна дуель двох класичних центр-форвардів Корніленко і Траоре. При цьому, білоруський лідер атак Крил, хоч і не відзначився голом, провів дуже хороший матч, ставши кращим гравцем Крил за версією InStatFootball (II - 249). Обидва форварди також відзначилися чудовим% виграних єдиноборств (44% і 46% відповідно) і точних передач (73% і 67%) (за даними InStatFootball і rfpl.org).

org)

висновки

1. Андрій Кобелєв і раніше знаходиться в пошуку оптимальної тактичної схеми. Якщо в попередніх матчах флангову гру Крил визначали фулбек або крайні хави, то в матчі з Анжи в складі Крил з'явилися флангові нападники, один з яких забив м'яч, а інший - мав кілька непоганих шансів. Разом з тим, очевидно, що Делькін ще не готовий до того, щоб грати в основному складі на рівні Прем'єр-Ліги. Тяжіє ж до центру Кабальєро, ймовірно, не зможе бути стільки ж ефективний на фланзі. Втім, ударно проведена кінцівка гри з Анжи дає Кобелєву право на продовження цього експерименту.
  2. Матч з Анжи став першим, в якому Крила змогли перемогти негативні обставини у вигляді кепського суддівства і невезіння. Однак врятувати зустріч і піти від 3го поспіль поразки клубу не вдалося. Це може негативно позначитися на общекомандной моралі і настрої гравців.
  3. Очевидною слабкістю Крил є гра при стандартах біля своїх воріт. І пов'язана вона, мабуть, ні з "відсутністю концентрації", як було заявлено після матчу, а зі слабко налагодженою персональною опікою. Команді Андрія Кобелєва варто ретельніше вивчати суперника і відпрацьовувати цей ігровий компонент.
  4. Результат зустрічі вирішив більш високий виконавський клас гостей. Ряд гравців в складі волжан просто не готовий до того, щоб грати на найвищому рівні. При цьому, якщо Делькін молодий і перспективний, то постійне перебування в основі вже немолодого Петра Немова викликає подив. Крім того, очевидною тренерської помилкою бачиться невихід в стартовому складі самого рослого центрального захисника (189 см) Верховцова, який би міг знадобиться команді при розіграші стандартних положень.
  5. Анжи зміг досягти перемоги на класі, чи не викладаючись на всі 100%. Однак в грі гостей відчувалася відсутність свіжості. Крім того, слабкою стороною Анжи, як і раніше, є ненадійна лінія оборони. Все це мало не призвело до незапланованої втрати очок і не додало спокою головному тренеру дагестанців напередодні ігор в Лізі Європи.