"Динамо": Альпійський редут

Середовище. Йенбах. "Динамо" - "Карабах" - 1: 0. В атаці Віталій БУЯЛЬСЬКИЙ. Фото: ФК "Динамо"

У першому альпійському спарингу кияни пройшли випробування «Карабахом» - багаторазовим чемпіоном Азербайджану, який буквально минулої осені грав у груповому турнірі Ліги чемпіонів в одній групі з «Челсі», «Ромою» і «Атлетіко» - і виглядали гідно, здобувши над свіжим суперником перемогу на тлі втоми

Динамівцям, на два тижні влаштувалися в мальовничому передгір'ї Альп, виявилося достатньо всього пари днів, щоб очей звик до оточуючих тренувальне поле в Зеефельде пасторальним пейзажам, а легкі - до цілющому повітрю.

Це ранок після приїзду на збір, огинаючи мальовниче озеро Мезерер, футболісти, вперше тут опинилися, оглядалися під час пробіжки по сторонам, будучи вельми цікаве видовище для гуляють, плаваючих і катаються на велосипедах туристів.

На початок тижня, якби не клубна екіпіровка (в Києві їх чекає абсолютно нова від нового виробника), кияни у вільний від тренувань час зливалися б з іншими гостями тутешніх місць.

***

Чи то справа футбольний центр, розташований в декількох хвилинах їзди на автобусі від готелю Nidum. Тут «Динамо» практично відразу стало працювати в дворазовому режимі, а перші пару днів починало зі швидкісно-силових випробувань на витривалість. Воротарі з польовими гравцями нарівні перестрибували бар'єри, виконували хитромудрі піруети на м'ячах для фітнесу, били головою по футбольному м'ячу, борючись з опором стрічки-еспандера. А ще - присідали з штангами і розсікали повітря значного ваги гирями.

В інші моменти футболістів можна було цілком сплутати з важкоатлетами. Але навряд чи з біатлоністами або лижниками, трасу для яких споруджують тут поблизу ударними темпами - наступної весни в австрійських Альпах пройде чемпіонат світу з лижних видів спорту. Дивитися по сторонам, втім, динамівцям ніколи: тренувальний темп їм поставлено позамежний.

***

Всього-то в ста метрах тренування проводить «Олімпіакос», проте робочий процес у клубів організований таким чином, що українські та грецькі футболісти абсолютно не заважають один одному. Чи не перетиналися гравці різних команд і у вільний від тренувань час - хоча б тому, що до вівторка в Зеефельде і околицях було дуже жарко.

Після занять на поле кияни поспішали до своїх номерів, в кондиціонованих прохолоду. А ввечері - поспішали до зали, де за допомогою спеціально встановленого проектора дивилися трансляції матчів чемпіонату світу на великому екрані.

Отже, довгоочікувана прохолода настала у вівторок. Згустилися хмари, але дощ не пішов ні в цей день, ні в середу з ранку, коли команда, незважаючи на майбутній ввечері поєдинок з «Карабахом», провела повноцінне тренування. Цілком зрозуміло, що на зустріч з недавнім учасником групового турніру Ліги чемпіонів динамівці вийшли на тлі втоми, тоді як суперник, через тиждень стартує в єврокубковій кваліфікації, був виключно свіжим.

***

контрольний матч

ДИНАМО - КАРАБАХ Азербайджан - 1: 0 (1: 0)

Гол: Циганков, 14.

«Динамо» (Київ): Бущан (Бойко, 46) - Кендзьора (Морозюк, 60), Бурда (Алібеков, 60), Кадар (Папа Гуйє, 60), Шабанов (Михайличенко, 60) - Буяльський (Гармаш, 30; Андрієвський , 60), Че Че (Сидорчук, 46) - Циганков (Калитвинцев, 38), Шепелев (Шапаренко, 60), Вербич (Ледньов, 60) - Бесєдін (Дегтярьов, 60).

- В першу чергу, нам потрібно було згадати колишні ігрові зв'язки і відточити нові, - сказав після матчу в інтерв'ю офіційному клубному сайту Олександр Хацкевич. - Адже не секрет, що у нас існують перестроювання в обороні і центральній зоні плюс ряд нових комбінацій в атаці.

Стартовий склад і наступні заміни показали, що головний тренер динамівців всерйоз розглядає атакуючого хавбека Ахмеда Алибекова як центрального захисника, а Артему Шабанову, коли в цьому буде потреба, доведеться згадати отримані в «Волині» у Віталія Кварцяного навички гри зліва в обороні. Як зараз, коли Тамаш Кадар потрібніше в центрі, Йосип Пиварич знаходиться зі збірною Хорватії на чемпіонаті світу, а Віталій Миколенко разом з юніорської національною командою готується до континентальної першості.

***

Георгій Бущан і Денис Бойко, які, судячи з усього, в сезоні, що стартує будуть основною парою голкіперів, і новобранець Че Че з Сергієм Сидорчук провели по тайму. А на іншій позиції в середині поля встигли зіграти, розділивши час порівну, Віталій Буяльський, Денис Гармаш і Олександр Андрієвський.

Свої півгодини отримали знаходяться на перегляді центральний захисник Папа Гуйє і форвард Максим Дегтярьов. Як і юрбою викотився на поле на 60-й хвилині Богдани Ледньов і Михайличенко на лівий край, Микола Шапаренко під напад і звиклий діяти справа в обороні Микола Морозюк.

Єдиний зарахований в цьому матчі гол почався з відмінною діагональної передачі Володимира Шепелєва в штрафну і ривка Буяльського, який, зблизившись з воротарем, обійшов його і захисника. Віктор Циганков, знову надів капітанську пов'язку, забив у порожні ворота, перед якими знаходився в гордій самоті.

***

До слова, Циганков не зіграв і тайму: на 38-й хвилині його замінив Владислав Калитвинцев. А ще раніше гольову комбінацію повторив Буяльський - правда, м'яч в сітку він відправляв з офсайду.

- Як для першої гри з руху, з організації був досить хороший, інтенсивний перший тайм, - зазначив Хацкевич. - Були хороші переходи з оборони в атаку. Кінцівки трохи не вистачало, останнього пасу, але було ясно, що ми з «Карабахом» знаходимося в різному стані - вони через тиждень стартують в Лізі чемпіонів. При всіх погрешностяхвіжу, що хлопці рухаються в правильному напрямку і розуміють, що від них вимагається ...

Сьогодні «Динамо» чекає черговий спаринг - з китайським «Тяньцзінь Цюанцзянь», за який свого часу виступав Жуніор Мораес.