СКА програв у двох з трьох матчах сезону. Як це відбулося?

Хокейний клуб СКА в два рази перекидав «Салават Юлаєв», був краще більшу частину першого домашнього матчу в сезоні, але програв. І так уже вдруге поспіль. Відділ спорту «Фонтанки» розповідає, що трапилося. Хокейний клуб СКА в два рази перекидав «Салават Юлаєв», був краще більшу частину першого домашнього матчу в сезоні, але програв

Сергій Михайличенко / "Фонтанка.ру"

Ми попереджали, що в новому сезоні 2018/19 СКА буде складніше , чим раніше. Багато команд влітку пристойно посилилися, в той час, як петербурзький клуб покинули Ілля Ковальчук, В'ячеслав Войнов, Мікко Коскінен, Вадим Шипачьов, Сергій Широков, а на їх місце прийшли хокеїсти, яким тільки належить доводити свою спроможність.

Перший матч регулярного чемпіонату за Кубок Відкриття міг створити хибне враження, що СКА як і раніше буде домінувати в лізі. Армійці з Неви розкатали в Казані чинного володаря Кубка Гагаріна казанський «Ак Барс» 6: 1. Але цей матч нічого не значив. Татарстанци завжди довго вкочується в сезон. А ось вже в другій грі в Нижньому Новгороді з «Торпедо» виникли ті самі труднощі. Спочатку все складалося непогано, але СКА не виглядав вже настільки безумовним фаворитом. До 56 хвилині підопічні Іллі Воробйова вели в рахунку з різницею всього в одну шайбу. Варто було їм розслабитися, і протягом 36 секунд СКА пропустив двічі, зазнавши першої поразки у сезоні. Для порівняння: в минулому чемпіонаті у петербуржців на старті була 20-ти матчева переможна серія.

Потенціал у СКА все ще найбільший в лізі. Команда з Північної столиці як і раніше дуже сильна, але у суперників при належній самовіддачі тепер є хороші шанси. Клуб з Уфи це довів ще раз. Перший домашній матч СКА випало зіграти з «Салават Юлаєв». Уфімцев якраз одна з тих команд, які в міжсезоння стали тільки сильніше. На старті вони перемогли московське «Динамо» і «Северсталь» і зазнали однієї поразки від «Локомотива». Перед грою з СКА у «Салавата» відбулися серйозні кадрові втрати: травмувався основний голкіпер Юха Метсола, а також провідні захисники Григорій Панін і Захар Арзамасцев.

Матч випереджало барвисте шоу на честь початку сезону, і гімн, другу половину якого за традицією виконували а капела самі глядачі. На трибунах Льодового палацу був аншлаг: більше 12 тисяч глядачів. Петербуржці вийшли на гру більш зарядженими, ніж суперники, і з перших секунд почали навантажувати 23-річного воротаря Уфімцев Андрія Кареева, який змінив Метсолу, але молодий голкіпер відмінно справлявся з кидками. Першу шайбу вдалося забити, тільки буквально заштовхавши її в ворота. Відзначимо хорошу спортивну нахабність Андрія Кузьменка, полезшего крізь захисників на п'ятак, і моторність Миколи Прохоркино, який виявився першим на добиванні.

Шайба довго не доходила до воротаря СКА Магнуса Хелльберга. Чи не перший кидок стався на 17 хвилині першого періоду. Всього ж за першу 20-хвилинку «Салават» кинув лише чотири рази. Відмінно відпрацював захист Іллі Воробйова, майже нічого не дозволила створити супернику. Після сигналу про відхід на першу перерву і уявити було неможливо, що далі у СКА щось піде не так.

Вже на самому початку другого періоду нападника Микиту Гусєва видалили на дві хвилини за удар ключкою. «Салават» довго катав шайбу і зрівняв всього за секунду до його виходу. Причому забив колишній гравець СКА Антон Бурдасов Антон Вікторович. Далі хокей продовжився в тій же манері, що і до цього: СКА домінував, кидав дуже багато, але реалізація була на нульовому рівні.

На початку третього періоду СКА знову пропустив. Захотілося дізнатися, чим таким займаються петербурзькі майстри ключки і шайби в роздягальні в перервах. Забив знову Антон Бурдасов Антон Вікторович. Армійці попливли, стали помилятися і знову пішли. У більшості гості відправили у ворота Хелльберга третю шайбу. Відзначився на цей раз Дмитро Кугришев, якому захисники СКА дозволили вільно добити шайбу в ворота після кидка від синьої лінії Філіпа Ларсена.

СКА зробив все, щоб виправити ситуацію: влаштував фінальний навал на ворота, але все, чого вдалося домогтися - пропустити четверту шайбу вже в порожні ворота з-за зміни голкіпера на шостого польового гравця.

- Хороша гра вийшла, добротна, - сказав потім головний тренер «Салавата» Микола Цулигін. - На початку матчу ми перетерпіли, добре відборолись. Хоч і пропустили все ж, але це не дало супернику великої переваги. А потім ми просто використали свої шанси.

Іллю Воробйова катували про причини невдачі. Той щось відповідав, майже з усіма варіантами погоджувався ( «Довга перерва між іграми?» - «Можливо». «Справа в психології?» - «Може бути»), але, здається, толком в той момент сам не розумів, що ж відбулося насправді.

А сталося другої поразки поспіль в трьох стартових матчах нового сезону. Такого зі СКА не було з 2015 року. Втім, тоді армійцям це не завадило дійти до фіналу Західної конференції, правда вже з іншим тренером (Андрія Назарова в жовтні змінило Сергій Зубов). Ми ні на що не натякаємо, але все ж.

- 40 кидків, майже цілий період провели в зоні атаки, - перераховував Воробйов. - Будемо працювати над завершенням. З одним голом не виграєш.

І не посперечаєшся, а ось чи вийде, побачимо 10 вересня в матчі з ХК «Сочі».