1. Регулярний чемпіонат [ правити | правити код ]
  8. «Ак Барс» [ правити | правити код ]
  9. СКА [ правити | правити код ]
Фінал Кубка Гагаріна 2015Місце проведення: Казань

: «Татнефть-Арена» (1, 2, 5)
Санкт-Петербург : Льодовий палац (3, 4) Формат: до 4 перемог Тренери: Ак Барс: Зінетулой Білялетдінов
СКА: В'ячеслав Биков Капітани: Ак Барс: Олександр Світов
СКА: Ілля Ковальчук Судді: Олексій Анісімов (1, 3)
Костянтин Оленін (1, 4, 5)
Юрі Рённ (2, 4)
Антонін Йержабек (2, 3, 5) Дати: 11 - 19 квітня MVP : Ілля Ковальчук переможний гол
серії: Ілля Ковальчук (6:31, гра №5) Мовлення: 100ТВ , КХЛ ТБ , Росія 2

Фінал Кубка Гагаріна 2015 - вирішальна серія розіграшу Континентальної хокейної ліги сезону 2014/2015 і плей-офф Кубка Гагаріна 2015 року . Він став 7-м в історії вручення трофея. переможець Західної конференції СКА обіграв переможця Східної конференції « Ак Барс »З рахунком 4: 1 в серії і вперше в історії клубу став володарем Кубка Гагаріна.

Перевага свій майданчика в серії мав «Ак Барс», так як казанці зайняли у своїй конференції 1-е місце, тоді як СКА - 2-е. серія стартувала 11 квітня і завершилася п'ятим матчем 19 квітня 2015 року в Казані , В якому СКА здобув перемогу з рахунком 6: 1. Автором переможної шайби на 7-й хвилині став капітан пітерського клубу Ілля Ковальчук . Команди вперше зустрічалися між собою в Кубку Гагаріна.

Серія матчів фіналу проводиться до чотирьох перемог, максимальна кількість матчів - сім. Перші два матчі і, в разі необхідності, п'ятий і сьомий матчі проводяться на полях команди, що має більш високий номер «посіву» в парі. Переможцем стає команда, перша перемогла в чотирьох матчах серії.

«Ак Барс» Східна конференція

Стадія Суперник Загальний рахунок Результати ігор 1/4 фіналу конференції 8 автомобіліст 4: 1 3: 2 (ОТ), 3: 2 (ОТ), 0: 2, 2: 1, 3: 2 1/2 фіналу конференції 4 Авангард 4: 1 3: 4 ОТ, 4: 0, 2: 0, 3: 1, 2: 0 Фінал конференції 2 Сибір 4: 1 2: 0, 2: 1, 1: 2, 1: 0 (ОТ), 1: 0 (ОТ) СКА Західна конференція Стадія Суперник Загальний рахунок Результати ігор 1/4 фіналу конференції 7 Торпедо 4: 1 6: 3, 1: 2, 4: 2, 3: 1, 2: 0 1/2 фіналу конференції 3 Динамо (Москва) 4: 1 3: 2 (ОТ), 1: 4, 2: 0, 6: 1, 3: 2 (ОТ) Фінал конференції 1 ЦСКА 4: 3 0: 3, 2: 3 (3ОТ), 1: 3, 4: 1, 6: 2, 2: 1 (ОТ), 3: 2

Регулярний чемпіонат [ правити | правити код ]

«Ак Барс» [ правити | правити код ]

Цей фінал став третім для «Ак Барса». У двох попередніх клуб з Казані незмінно брав почесний трофей: в 2009 році з рахунком 4: 3 в серії був обіграний ярославський «Локомотив» , І в 2010 з тим же рахунком в серії - ХК МВС . В обох випадках казанців очолював нинішній головний тренер Зінетулой Білялетдінов , Який встиг з того моменту потренувати збірну Росії , Вигравши з нею чемпіонат світу в 2012 році .

Білялетдінов повернувся в «Ак Барс» перед початком сезону, пішовши зі збірної країни відразу після невдалого виступу на домашніх XXII Зимових Олімпійських іграх . У перший же сезон після повернення йому вдалося привести команду до 1-го місця в дивізіоні Харламова і Східної конференції зі 120 очками.

У першому раунді плей-офф «Ак Барс» в п'яти іграх обіграв екатеринбургский «Автомобіліст» , Зазнавши єдиної поразки в третьому матчі серії. Другий раунд проти омського «Авангарду» казанці несподівано почали з поразки, але змогли потім виграти чотири матчі поспіль із загальним рахунком 11: 1 і перемогти в серії. У фіналі Східної конференції «Ак Барс» зустрівся з сенсацією турніру новосибірської «Сибіром» , Вперше грала на цій стадії. Ведучи в серії після двох стартових перемог, «Ак Барс» оступився в третьому матчі, але зміг виграти наступні дві зустрічі і вдруге стати переможцем Східної конференції.

Кращим бомбардиром команди в трьох раундах з 9 очками за системою «гол + пас» став Оскар Меллер (8 + 1). Крім того, 6 шайб шведського нападника виявилися переможними. Така ж кількість «сухих матчів» на рахунку його співвітчизника воротаря Андерса Нильссона .

СКА [ правити | правити код ]

Цей фінал став першим для СКА за час існування КХЛ. Раніше його найвищим досягненням був фінал конференції, в якому пітерський клуб двічі поступався московським «Динамо» 2012 і 2013 роках).

Як і казанці, «армійці» Санкт-Петербурга почали цей сезон з новим головним тренером. ним став В'ячеслав Биков , Який очолив клуб відразу ж після завершення плей-офф 2014 року . Пітерці зі 123 очками в 4-й раз зайняли 1-е місце в дивізіоні Боброва і 2-е в Західної конференції .

У першому раунді плей-офф СКА в п'яти іграх обіграв нижегородський «Торпедо» , Зазнавши єдиної поразки у другому матчі серії. У другому раунді СКА з третьої спроби зломив опір московських динамівців, вигравши серію з рахунком 4: 1. У фіналі Східної конференції СКА зустрівся з переможцем регулярного сезону і став за його підсумками чемпіоном Росії ЦСКА . Програвши перші три матчі із загальним рахунком 9: 3, пітерський клуб зміг потім вперше в історії КХЛ відігратися з такого рахунку і, вигравши чотири матчі поспіль, вийшов в свій перший фінал Кубка Гагаріна.

Найрезультативнішим гравцем команди за підсумками трьох раундів став Вадим Шипачов Вадим Олександрович , Який набрав 19 очок (5 + 14), а кращим снайпером з 12 голами - Євген Дадонов . воротар команди Мікко Коскінен відбив 416 кидків з 446 (93,3%).

Гра №1 [ правити | правити код ]

Матч передувала барвиста церемонія, були виконані гімни Російської Федерації і Республіки Татарстан . Рахунок в матчі на 17-й хвилині відкрив нападаючий СКА Артемій Панарін , Який реалізував більшість. Всього через 23 секунди після початку другого періоду Патрік Торесен подвоїв перевагу гостей, а через 42 секунди Євген Дадонов довів рахунок до 3: 0. Вадим Шипачов Вадим Олександрович на 46-й хвилині забив четверту шайбу в ворота казанців, але Джастін Азеведо на 51-й хвилині і Степан Захарчук на 58-й не дали клубу з Санкт-Петербурга відсвяткувати «суху» перемогу. Варто відзначити, що Джастін Азеведо забив у восьмому фінальному матчі Кубка Гагаріна поспіль, включаючи минулорічну серію між празьким «Лівому» і магнітогорський «Металургом» .

Рахунок в серії - 1: 0 на користь СКА.

Гра №2 [ правити | правити код ]

На відміну від першого, другий матч серії виявився не таким видовищним і багатим на голи. Єдина шайба в грі була закинута на 19-й хвилині: гості піймали господарів на контратаці, Андерс Нільссон відбив удар Антона Бурдасова , Але форвард СКА з другої спроби відправив хокейний снаряд у сітку.

Рахунок в серії - 2: 0 на користь СКА.

Гра №3 [ правити | правити код ]

Перед матчем в Санкт-Петербурзі в складі гостей Дмитро Архипов замінив Дмитра Обухова , а Шелдона Брукбенка - Володимир Денисов . Зінетулой Білялетдінов відмовився від звичної схеми 1-4. Зміни в складі «Ак Барса» привели в тому, що початок матчу пройшло з ігровим перевагою гостей. Однак, першими рахунок в матчі відкрили господарі - на 15-й хвилині зустрічі Тоні Мортенссон підставив ключку під кидок Максима Чудінова від синьої лінії. Другий період пройшов з помітною перевагою СКА, а на 40-й хвилині Артемій Панарін мав відмінний шанс подвоїти перевагу своєї команди при грі 5 на 3. У третьому періоді гості заграли активніше і, в результаті, зусиллями Євгенія Медведєва на 47-й хвилині зрівняли рахунок, а за 4 хвилини до кінця основного часу матчу капітан казанців Олександр Світов закинув шайбу, яка виявилася переможною.

Рахунок в серії - 2: 1 на користь СКА.

Гра №4 [ правити | правити код ]

Матч почався з хвилини мовчання в пам'ять про Валерії Білоусова . Рахунок був відкритий вже після закінчення 38 секунд гри зусиллями Патрика Торес . Спроби гостей відігратися в першому періоді не мали успіху - господарі надійно грали в обороні, і казанці сподівалися пробити Мікко Коскинена дальніми ударами. Рівно через 30 хвилин після початку матчу «Ак Барсу» вдалося реалізувати більшість і зрівняти рахунок - дальній удар Оскара Меллера виявився не береться для воротаря господарів. Лише через 4 хвилини Джиммі Ерікссон знову вивів СКА вперед, а на 1-й хвилині третього періоду Євген Дадонов зміцнив перевагу пітерців. В самому кінці матчу гості замінили воротаря на шостого польового гравця, і Джастін Азеведо , Який забив 10-ту шайбу в 11 матчах фіналу Кубка Гагаріна, зробив відставання в рахунку мінімальним. Однак часу на те, щоб перевести гру в овертайм, у казанців не вистачило.

Рахунок в серії - 3: 1 на користь СКА.

Гра №5 [ правити | правити код ]

СКА перемагає в серії з рахунком 4: 1.

Нац. Гравець Позиція Хват Вік В клубі з Місце народження Участь в фіналі 51 №   Нац Азеведо, Джастін Джастін Азеведо Н П 27 2014 Уест-Лорн , Канада 2-е ( 2014 ) 91 Архипов, Дмитро Дмитро Архипов Н Л 23 2014 Росія 1-е 25 Брукбенк, Шелдон Шелдон Брукбенк З П 34 2014 Ланіган , Канада 1-е 69 Бурмістров, Олександр Олександр Бурмістров Н Л 23 2013 Казань , СРСР 1-е 18 Варнаков, Михайло Михайло Варнаков Н Л 30 2013 Горький , СРСР 1-е 40 Врана, Петро Петро Врана Н Л 30 2014 Штернберк , Чехословаччина 1-е 77 Гарипов, Еміль Еміль Гарипов В Л 23 2011 Казань , СРСР 1-е 12 Глухів, Михайло Михайло Глухов Н Л 27 2014 Орськ , СРСР 1-е 4 Денисов, Володимир Володимир Денисов З Л 30 2014 чашники , СРСР 1-е 7 Захарчук, Степан Степан Захарчук Н Л 28 2009 Амдерма , СРСР 2-е ( 2010 ) 65 Кольцов, Костянтин Костянтин Кольцов З Л 33 2014 Мінськ , СРСР 1-е 22 Корнєєв, Костянтин Костянтин Корнєєв ( А ) З Л 30 2010 Москва , СРСР 1-е 74 Костіцин, Сергій Сергій Костіцин Н Л 28 2014 Новополоцьк , СРСР 1-е 89 Лукоянов, Артем Артем Лукоянов Н Л 26 2011 Альмет'євськ , СРСР 1-е 98 Малихін, Федір Федір Малихін Н Л 24 2014 Свердловськ , СРСР 1-е 82 Медведєв, Євген Євген Медведєв З Л 32 2007 Челябінськ , СРСР 3-е ( 2009 , 2010 ) 45 Меллер, Оскар Оскар Меллер Н П 26 2014 Стокгольм , Швеція 1-е 10 Мирнов, Ігор Ігор Мирнов Н Л 30 2014 Чита , СРСР 1-е 64 Мусін, Дамір Дамір Мусін З Л 20 2014 Казань , Росія 1-е 5 Нікулін, Ілля Ілля Нікулін ( А ) З Л 33 2005 Москва , СРСР 3-е ( 2009 , 2010 ) 31 Нільссон, Андерс Андерс Нільссон В Л 25 2014 Лулео , Швеція 1-е 34 Обухів, Дмитро Дмитро Обухів Н Л 31 2012 Казань , СРСР 3-е ( 2009 , 2010 ) 84 Пайгін, Зіят Зіят Пайгін З Л 20 2014 Пенза , Росія 1-е 90 Петров, Кирило Кирило Петров Н Л 24 2011 Казань , СРСР 3-е ( 2009 , 2010 ) 36 Рилов, Яків Яків Рилов З Л 30 2014 Кірово-Чепецьк , СРСР 1-е 15 Світов, Олександр Олександр Світов ( До ) Н Л 32 2013 Омськ , СРСР 2-е ( 2011 ) 55 Ткачов, Володимир Володимир Ткачов Н Л 21 2012 Дніпропетровськ , Україна 1-е 24 Токранов Василь Вікторович, Василь Василь Токранов Василь Вікторович З Л 25 2007 Альмет'євськ , СРСР 2-е ( 2010 )

Нац. Гравець Позиція Хват Вік В клубі з Місце народження Участь в фіналі 2 №   Нац Александров, Юрій Юрій Александров З Л 26 2011 Череповець , СРСР 2-е ( 2012 ) 94 Барабанов, Олександр Олександр Барабанов Н Л 20 2013 Санкт-Петербург , Росія 1-е 77 Бєлов, Антон Антон Бєлов З Л 28 2014 Рязань , СРСР 2-е ( 2012 ) 44 Бєлов, Микола Микола Бєлов З Л 27 2014 Москва , СРСР 1-е 71 Бурдасов Антон Вікторович, Антон Антон Бурдасов Антон Вікторович Н Л 23 2012 Челябінськ , СРСР 1-е 63 Дадонов, Євген Євген Дадонов Н Л 26 2014 Челябінськ , СРСР 1-е 33 Єжов, Ілля Ілля Єжов В Л 28 2014 Краснодар , СРСР 1-е 29 Каблуків, Ілля Ілля Каблуков Н Л 27 2014 Москва , СРСР 1-е 89 Кадейкін, Олександр Олександр Кадейкін Н Л 22 2014 Електросталь , СРСР 1-е 40 Кетов, Євген Євген Кетов Н Л 29 2013 Губаха , СРСР 1-е 17 Ковальчук, Ілля Ілля Ковальчук ( До ) Н П 31 2012 Твер , СРСР 1-е 19 Коскінен, Мікко Мікко Коскінен В Л 26 2014 Вантаа , Фінляндія 1-е 45 Кутейкин, Андрій Андрій Кутейкин З Л 30 2013 Власюк , СРСР 2-е ( 2011 ) 9 Мортенссон, Тоні Тоні Мортенссон Н Л 34 2010 Мерсті , Швеція 2-е ( 2009 ) 72 Панарін, Артемій Артемій Панарін Н П 23 2013 Коркін , СРСР 1-е 23 Понікаровський, Олексій Олексій Понікаровський Н Л 35 2013 Київ , СРСР 1-е 5 Рукавишников, Роман Роман Рукавишников З Л 22 2014 Москва , Росія 1-е 10 Тихонов, Віктор Віктор Тихонов Н П 26 2011 Рига , СРСР 1-е 41 Торесен, Патрік Патрік Торесен ( А ) Н Л 31 2011 Хамар , Норвегія 2-е ( 2011 ) 3 Хафізуллін, Динар динар Хафізуллін З Л 26 2013 Казань , СРСР 1-е 75 Хохряков, Петро Петро Хохряков Н Л 25 2014 СРСР 1-е 70 Червенка, Роман Роман Червенка Н Л 29 2013 Прага , Чехословаччина 2-е ( 2012 ) 73 Чудінов, Максим Максим Чудінов З П 25 2012 Череповець , СРСР 1-е 87 Шипачов Вадим Олександрович, Вадим Вадим Шипачов Вадим Олександрович ( А ) Н Л 28 2013 Череповець , СРСР 1-е 21 Ерікссон, Джиммі Джиммі Ерікссон Н Л 35 2014 Шеллефтео , Швеція 1-е 58 Юдін, Дмитро Дмитро Юдін З Л 19 2013 Нижній Тагіл , Росія 1-е