11 легіонерів виграли Лігу чемпіонів для "Інтера"

1. Орфографічна помилка в тексті:

23 травня 2010, 00:27 Переглядів:

Дієго Міліто - герой фіналу Ліги чемпіонів. Фото AFP.

Дієго Міліто, забивши по голу в кожному з таймів, став головним героєм фіналу і приніс "Інтеру" першу за останні 45 років перемогу в головному європейському клубному турнірі.

ВІДЕО: "Баварія" - "Інтер" 0: 2

Онлайн матчу "Баварія" - "Інтер"

Кращі фото матчу "Баварія" - "Інтер"

Моуріньо: "Буду плакати, якщо покину пост тренера" Інтера "

Луї ван Галь: "Я потиснув руки всім"

До фіналу обидва клуби підійшли з втратами. У "Баварії" через діскваліфіцікаціі не зміг вийти на поле Франк Рібері, а у міланців з тієї ж причини матч пропускав Тьяго Мотта. У складі команди Луї ван Галя замість француза з'явився півзахисник збірної Туреччини Хаміт Алтинтоп, а Моурінью найважливішу місію опіки моторного Ар'єна Роббена довірив румунському захисникові Крістіану Ківу, попутно видозмінивши розстановку на 4-2-3-1. Крім того, "Інтернаціонале" сповна виправдав свою назву, вперше в історії фіналів Ліги чемпіонів виставивши на матч одинадцять легіонерів. Єдиний італієць в складі "Інтера" вийшов на 90-й хвилині на заміну, ним став Марко Матерацці.

Матч, всупереч звичайним обережним розвідкам, які нерідко бувають у фіналах, почався весело. Вже на другій хвилині після подачі Уеслі Снейдера зі штрафного в гру був змушений вступити воротар "Баварії" Ханс-Йорг Бутт, а в атаці у відповідь тікає по правому флангу Ар'єна Роббена тільки ціною грубого фолу зупинив Вальтер Самуель. Так, про обачність в обороні ніхто не забував, але було видно, що і німці, і італійці приїхали грати в свій футбол і грати другим номером не збираються.

А перший по-справжньому небезпечний момент стався біля воріт "Інтера" на десятій хвилині. Роббен тінню вислизнув від Крістіана Ківу на вході в штрафну і виконав гострий простріл на хід Івіца Оліч, але тому потрапити в створ воріт не вдалося. Надалі деякий час обходилося без гольових шансів біля воріт Жуліо Сезара, але ігрову перевагу мюнхенців проглядалася - в основному завдяки Роббену, який або обігравав Ківу, або змушував лівого захисника "нерадзуррі" фолити. Втім, на це у підопічних Жозе Моуріньо знайшлася відповідь: Снейдер потужно вистрілив зі штрафного, м'яч зрикошетив від стінки, і Бутт насилу відбив його кулаками назад в поле.

Відносний спокій на "Сантьяго Бернабеу" вибухнуло незабаром після півгодини гри, причому якби матч був хокейним, то гольову передачу на свій рахунок записав би і воротар "Інтера" Жуліо Сезар. Бразильський голкіпер ударом від воріт відправив м'яч майже на кордон штрафній супротивника точно на груди Міліто. Форвард, в який раз за матч вдало прийнявши пас верхом, обмінявся короткими передачами зі Снейдером, і, увірвавшись в штрафну на швидкості, не залишив шансів Бутт - 1: 0.

Найцікавіше, що традиційна в футболі подяку автора гола своєму асистенту за гольовий пас трапилася буквально через сім хвилин, коли Міліто найгострішим пасом в штрафну вивів на ідеальну позицію Снейдера. Підношувач снарядів і голеадор помінялися в епізоді ролями, і, як виявилося, даремно: голландець із забійної дистанції пальнув прямо в Бутт. "Баварія" ж виглядала погано, незважаючи на територіальну перевагу і велику кількість ударів здалеку.

Перерву команди провели по-різному: мюнхенці вийшли на поле набагато раніше суперників, немов демонструючи своє бажання якомога швидше вступити в бій і виправити помилки першого тайму. І гол мало не відбувся відразу ж після свистка Ховарда Уебба - після відмінного пасу Хаміта Алтинтопа в штрафну Томас Мюллер бив напевно, але міланців від вірного гола врятував голкіпер. Чи не доводилося нудьгувати і Бутт - буквально через хвилину він "потягнув" дуже складний м'яч після різаного удару Горана Пандева.

Наступним свій шанс упустив Алтинтоп - турок обікрав захисника в чужій штрафній, але спроба пробити в ближній кут виявилася невдалою. По ходу другого тайму стала ясна і диспозиція в цьому матчі: "Інтер", побудувавши ешелоновану оборону біля своїх воріт, зробив ставку на контратаки, а "Баварія", подовгу володіючи м'ячем, відчайдушно намагалася підібрати код до сейфа, який побудував і наглухо зачинив Моурінью . Намагаючись змінити хід гри, Луїс ван Галь кинув в бій підкріплення, випустивши вже на 63-й хвилині Мирослава Клозе замість Алтинтоп. І буквально відразу після "стандарту" Роббена на добиванні мало не відзначився Мюллер - шлях м'ячу у ворота перегородила голова Естебана Камбьяссо.

У попередньому епізоді Камбьяссо не дав Жуліо Сезара проявити себе, але бразилець блиснув сповна вже через пару хвилин, відбивши складний кручений удар Роббена. У ці хвилини оборона "Інтера" під тиском Роббена і компанії тріщала по швах - але не рвалася. Більш того, замість цього міланці відповіли кинджальним контратакою, яка стала для німців фатальною. Отримавши передачу від Самюеля Ето'о, Дієго Міліто зробив подвиг в кращих традиціях свого земляка Ліонеля Мессі, а то і Дієго Марадони - каскадом фінтів залишивши в дурнях Даніеля ван Буйтена, аргентинець вискочив на ударну позицію в центр штрафної і холоднокровно вразив кут воріт Бутт.

Гол, по суті, вирішив долю матчу. Незважаючи на вихід Маріо Гомеса і гру в три форварда, у шокованих другим голом мюнхенців перестало що-небудь виходити, і підопічні Моуріньо спокійно довели справу до перемоги. Жозе Моурінью не тільки переграв в очному поєдинку свого колишнього наставника на тренерському терені, але і завоював разом з "Інтером" все три головних трофея в сезоні - "скудетто", Кубок Італії і Лігу чемпіонів УЄФА. Міланці виграли титул кращого клубу Європи вперше за останні 45 років, а Моурінью став лише третім після Оттмара Хітцфельда і Ернста Хаппеля тренером, який виграв цю нагороду з двома різними клубами.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "11 легіонерів виграли Лігу чемпіонів для" Інтера "". інші Новини футболу дивіться в блоці "Останні новини"