25 листопада 1998 р Ліга Чемпіонів 1998-1999. Група Е. 5-й тур

Україна. Київ. Стадіон: НСК "Олімпійський". 40 000 глядачів

Головний арбітр: Хельмут Коло (Німеччина)

"Динамо" (Україна) - "Панатінаїкос" (Греція) 2: 1
Голи: Ребров 72, Басинас 80 аг - Лагонікакіс 36

"Динамо": Олександр Шовковський, Олег Лужний, Олександр Головко, Юрій Дмитрулін, Олександр Хацкевич, Сергій Федоров, Віталій Косовський (Валентин Белькевич 46), Андрій Гусін, Василь Кардаш (Дмитро Михайленко 88), Андрій Шевченко, Сергій Ребров

"Панатінаїкос": Юзеф Вандзік, Стратос Апостолакіс (Бледар Кола 78), Йоргос Алексопулос, Леонідас Воколос, КостасКіассос (Мауро да Сілва 85), Ангелос Басінас, Альоша Асанович, Андреас Лагонікакіс, Костас Константінідіс, Нікос Ліберопулос, Кшиштоф Важіха

Тренер: Василіс Данило (Греція)

Попередження: Віталій Косовський 33 - Андреас Лагонікакіс 62

У вас не встановлений Flash Player. Свіжу версію Flash Player'a ви можете завантажити на офіційному сайті

Це був той самий єврокубковий сезон, який київські динамівці завершать на стадії півфіналу. Але це буде вже наступної весни, а пізньої восени 1998-го команда київського "Динамо" вирішувала дещо інші завдання. Роком раніше підопічні Валерія Лобановського посіли перше місце в групі і вийшли до чвертьфіналу, тому і в новому сезоні від них чекали мінімум повторення торішнього успіху. Але після чотирьох турів не все складалося так, як хотілося б: у "Динамо", "Ланса" і "Арсеналу" було по 5 очок, а у "Панатінаїкоса" - цілих 6 (гарантовано виходила в чвертьфінал тільки одна команда з групи). У домашньому матчі проти греків будь-який результат крім перемоги залишав примарні шанси на те найзаповітніше перше місце.

Зима в 1998-му році прийшла в Україну незвично рано - з початку листопада стояла мінусова температура, часом доходило до -13 ° С. Однак в день матчу природа змилостивилася, і на вулиці "потепліло" доминус чотирьох. Благо, не було снігопаду, хоча навколо футбольного поля можна було розглянути невеликі замети. Як не дивно, утеплилися на гру саме київські футболісти (шапочки, підштаники), в той час як теплолюбні за замовчуванням греки вийшли в "легкої" екіпіровці, обмежившись футболками з довгим рукавом.

Перед грою обидва тренери зіткнулися з певними кадровими проблемами: Лобановський не міг розраховувати на Ващука (дискваліфікація) і Каладзе (травма), а Василіс Данило на двох основних центрбеків: Мілоевіча і Гумаса. І ось тут вже почалися сюрпризи: всі чекали, що на позиції ліберо зіграє Гусін, але великий Лобановський ризикнув і поставив на цю відповідальну позицію нікому не відомого на той момент Сергія Федорова (на той момент в активі нинішнього помічника Олега Блохіна значився лише один вихід в матчах Ліги чемпіонів). Не менш здивував і тренер грецької команди, відрядивши в центр захисту досвідченого правого захисника Басінас і юного стоппера Алексопулос (одна хвилина еврокубкогового досвіду на той момент).

Не менш здивував і тренер грецької команди, відрядивши в центр захисту досвідченого правого захисника Басінас і юного стоппера Алексопулос (одна хвилина еврокубкогового досвіду на той момент)

Ось, власне, в таких умовах відбувся цей матч. Що стосується самої гри, то початок прогнозовано залишилося за київською командою. "Динамо" того часу славилося своїм стартовим натиском, який не раз наводив до взяття воріт. Але тоді забити швидкий гол не вийшло. Та й відвертих моментів для цього не було, незважаючи на тотальний перевага команди в синіх футболках. Неточний удар Косівського головою після подачі Шевченко з правого флангу на 2-й хвилині, заблокований удар Реброва на 6-й, так кілька зірваних ударів Хацкевича (двічі Олександру зовсім трохи не вистачало, щоб дотягнутися до м'яча, перебуваючи в забійній положенні).

Неточний удар Косівського головою після подачі Шевченко з правого флангу на 2-й хвилині, заблокований удар Реброва на 6-й, так кілька зірваних ударів Хацкевича (двічі Олександру зовсім трохи не вистачало, щоб дотягнутися до м'яча, перебуваючи в забійній положенні)

Поступово стартовий натиск киян зійшов нанівець, гра перемістилася в центральну зону і греки почали загрожувати воротам Шовковського. Перший дзвіночок пролунав на 23-й хвилині, коли забутий захисниками біля правого кута воротарського Нікос Ліберопулос без проблем пробив в ближній кут. Шовковський врятував, небезпека минула, але тривожний осад, як то кажуть, залишився. І, як виявилося, не дарма. На 36-й хвилині Альоша Асанович довгим пасом знайшов у правому куті штрафного Андреаса Лагонікакіса і той з льоту відправив м'яч у щілину між Шовковським і ближньою штангою. У наявності позиційна помилка Косівського, який залишив лівий фланг і пішов в центр страхувати Федорова. Та й де був лівий захисник Дмитрулін - теж не відомо.

Але, сталося так, як сталося: кияни захопилися атаками і пропустили гол. Тепер нічого не залишалося, як відіграватися. Відразу після голу команди обмінялися атаками середньої гостроти, після чого динамівці знову притисли гостей до їхніх воріт. Двічі небезпечно головою бив Хацкевич (один з них, на 39-й хвилині, став першим ударом "Динамо" в створ воріт у цьому матчі), але найвірніший момент зрівняти рахунок ще до перерви мав Андрій Шевченко. На останніх секундах тайму він зовсім трохи не встиг, щоб замкнути простріл Дмитруліна на дальній штанзі.

У перерві, за словами очедідцев, динамівські тренери влаштували футболістам прочухана і ті, забувши про морозах, скинули зайве утеплення і вийшли на другий тайм заведені до межі. До того ж замість випадав з гри Косівського на полі з'явився свіжий Валентин Белькевич, який суттєво посилив гру київського клубу. Все це, а також втома суперника, визначили хід гри. Атаки киян змінювалися одне за одним, а м'яч рідко коли перелітав на динамівську половину поля. Загалом: "Динамо" у другому таймі повністю домінувало на поле. Ось тільки з результативністю все не складалося, незважаючи на те, що моменти були. По воротах Вандзік били, напевно, все. Навіть правий захисник Лужний мав кілька моментів для взяття воріт. Але коли м'яч все ж залетів у грецькі ворота, арбітри взяття воріт не зафіксували. Справа в тому, що м'яч після удару Реброва з-за меж штрафного потрапив в знаходиться в офсайді Хацкевича, після чого опинився в воротах.

Але цей прикрий епізод ніяк не вплинув на запал киян. Вже через дві хвилини вони провели чергову атаку і Лагонікакіс зіграв рукою в своїй штрафній. Пенальті? Чи не так сталося як гадалося - Хацкевич в цьому ж епізоді підсів під грека, арбітр зафіксував саме це порушення. Після невеликого перепочинку динамівці знову накинулися на ворота Вандзік, який на той момент помилок не допускав. Моменти посипалися, як сніг в січневий день: Воколос прийняв на себе небезпечний удар Хацкевича, потім він же заблокував Шевченко, не давши тому розвернутися і пробити по воротах, трохи пізніше Кардаш завдав удар з гострого кута, але трохи не влучив. Загалом, гол, що називається, назрівав.

І таки назріло! На 72-й хвилині Дмитрулін перехопив невдалу передачу Апостолакіса в центрі поля, швидко віддав на Белькевича, а той точним пасом між захисниками вивів Реброва на ударну позицію по центру воріт. Сергій пробив першим же дотиком і м'яч між ногами голкіпера влітає в сітку. На цей раз за всіма правилами, на цей раз гол зарахований! Але, радіти рано - "Динамо" влаштовувала тільки перемога, а грати залишалося менше двадцяти хвилин.

Минуло небагато часу і Басинас з якогось переляку вибив м'яч на кутовий (ситуація того зовсім не вимагала, та й бічна лінія була ближче). З кута поля подав Ребров, Федоров виграв другий поверх, але нанести акцентований удар не зміг. Момент явно був упущений, але тут на допомогу киянам прийшли греки: Кіассос не придумав нічого кращого, ніж винести м'яч куди подалі, потрапив в який не встиг відбігти Басінас і м'яч влетів у ближню дев'ятку! Буквально відразу "Динамо" могло забивати третій: Басинас в метрі від штрафної збив Белькевича, і Шевчнко прямим ударом влучив у дальню штангу.

Після цього вже вперед побіг "Панатінаїкос", а підопічні Лобановського відійшли назад, утримуючи переможний рахунок. І дарма, бо відчув волю греки мінімум двічі були близькі до другого своєму голу. Спочатку помилився на виході Шовковський, але сам же, на пару з Лужним, розрядив ситуацію, а трохи пізніше Константінідіс після пасу Асанович пробив поруч зі штангою. А на останніх хвилинах динамівці двічі мало не зловили гостей на контратаках: в першому епізоді Вандзік вибіг на перехоплення чи не до центру поля і зовсім небагато випередив рветься до м'яча Шевченко, а в другому він же парирував небезпечний удар Белькевича в ближній кут.

Через кілька хвилин пролунав фінальний свисток, який сповістив про те, що київське "Динамо" залишається в грі і продовжує боротися за вихід чвертьфінал. У паралельному матчі "Ланс" в Лондоні несподівано обіграв "Арсенал" (1: 0) і разом з киянами виявився на першому місці.

У паралельному матчі Ланс в Лондоні несподівано обіграв Арсенал (1: 0) і разом з киянами виявився на першому місці

Через два тижні "Динамо" на виїзді обіграє французів з рахунком 3: 1, займе одноосібне перше місце в групі і вийде в чвертьфінал. Там буде обіграний діючий на той час володар трофея мадридський "Реал", після чого шлях до фіналу перепинить мюнхенська "Баварія". Влітку покинуть команду Андрій Шевченко ( "Мілан") і Олег Лужний ( "Арсенал"), а цей сезон так і залишиться найуспішнішим в єврокубковій історії "Динамо" часів Незалежності і орієнтиром на багато років вперед.