Волейбол. Суперліга. Огляд матчів 11-го туру

loko.pz.gov.ua

Відбулися матчі 11-го туру чоловічої волейбольної Суперліги.

ВОЛЕЙБОЛ

Чемпіонат України. Суперліга. Чоловіки. 11-й тур.

Хімпром-СумДУ (Суми) - ВНАУ (Вінниця) - 3: 2 (22:25 25:21, 25:18, 19:25, 15: 8) і 3: 1 (25:21, 20:25, 27 : 25, 25:13), час матчів відповідно - 102 і 85 хвилин.

Локо-Експрес (Харків) - Кримсода (Красноперекопськ) - 1: 3 (15:25 25:27, 25:20, 19:25) і 0: 3 (24:26, 13:25, 19:25), 84 і 64 хвилини.

Юракадемія (Харків) - Фаворит (Лубни) - 2: 3 (24:26, 25:20, 16:25 25:23, 12:15) і 0: 3 (21:25, на 19:25, 19:25 ), 116 і 76 хвилин. Буревісник-ШВСМ (Чернігів) був вільний від ігор.

7. Локо-Експрес 20 3 (2) 17 (5) 24:56 12

Примітка. ТБ - тай-брейки в п'ятих укорочених партіях. За перемоги 3: 0 і 3: 1 командам нараховуються 3 очки, 3: 2 - 2; за поразки 2: 3 - 1, 0: 3 і 1: 3 - 0.

12-й тур. 20-21 лютого.

Кримсода - Хімпром-СумДУ. 22-23 лютого. Фаворит - Локо-Експрес, ВНАУ - Буревісник-ШВСМ. Юракадемія - вільна від ігор.

Найбільший інтерес в звітному турі, безумовно, являло протистояння в Сумах, де зустрічалися два дебютанти головного дивізіону - місцевий «Хімпром-СумДУ» та ВНАУ.

І це неспроста, оскільки обидва клуби-новачка, значно підсилили свої склади досвідченими волейболістами, в регулярній частині чемпіонату, як то кажуть, наробили багато галасу, вже практично застовпивши собі позиції в провідному квартеті команд.

Тому не дивно, що їх двоматчеве з'ясування відносин носило дуже напружений характер. У перший день воно взагалі докотилося до вирішального п'ятого укороченого тай-брейка, в якому сумчани до зміни командами половин майданчики вирвалися вперед (8: 4) і потім зберегли створений гандикап. А в другій зустрічі три сети з чотирьох теж пройшли у впертій боротьбі і Фортуна знову виявилася прихильною до господарів майданчика.

Причому, судячи зі слів одного з наставників сумчан Володимира Карнауха, і цей поєдинок цілком міг також складатися з п'яти максимальних партій. Адже в третьому сеті перед входом в ендшпіль вінничани мали солідний відрив - 20:14.

Ось тут-то в критичній для їх команди ситуації тренери «хіміків» Микола Пасажін і Карнаух вгадали із заміною, випустивши на майданчик замість втомленого діагонального Олександра Гребенюка його дублера по ігровому амплуа Артема Дігтяренко.

Багато в чому завдяки свіжому забійнику господарі і зуміли не тільки наздогнати втікачів, а й в лотереї «на більше-менше» схилити чашу терезів на цій кульмінаційній партії матчу на свою сторону. Після такого несподіваного фіаско підопічні вінницького тренера Сергія Саранчука вже так і не смоги прийти в себе, без особливої ​​боротьби програвши заключний четвертий сет.

Якщо в першому матчі гості досягли успіху на блоці в пропорції - 13: 9, то у другій зустрічі цей дуже важливий елемент виявився на користь господарів - 14: 5. На подачі по частині ейсів в обох поєдинках перевага була у сумчан - 8: 4 і 6: 4.

Вони ж трохи краще суперників проявили себе на прийомі і в атаках. Уміло диригував ансамблем «хіміків» сполучний Сергій Гуменюк, явно перевершуючи в цьому свого вінницького візаві Дмитра щитковий. До того ж він вдало взаємодіяв з діагональними Гребенюком, Дігтяренко і центральним блокуючим Дмитром Богданом. Останній, до речі, повернувшись до ладу після травми, ще успішно «чохли» удари суперників і, мабуть, найнебезпечнішого з них Сергія Кушніра.

Решта матчів туру відбулися в Харкові, де місцеві клуби-аутсайдери «Юракадемія» і «Локо-Експрес», в чиїх складах виступають переважно молоді волейболісти, приймали дуже досвідчених суперників - відповідно бронзового призера попереднього сезону «Фаворита» і віце-чемпіона країни «Кримсоду ». І хоча в майстерності господарі, безумовно, поступалися гостям, поступившись їм по двічі, проте все ж наважилася дати їм бій.

Особливо це відноситься до підшефних тренера «Юракадемії» Олексія Володіна, які в першому матчі довели протистояння до п'ятої партії і тим самим відібрали у бувалих лубенців турнірне очко. Причому в цьому вирішальному сеті гості тільки в кінцівці змогли зломити лютий опір зухвалих господарів.

Ну а на повторний матч у «юристів» вже не залишилося сил і тому вони, допустивши безліч помилок, програли «під нуль» по партіях. Так, у розпорядженні нового наставника «Фаворита» Руслана Рубана виявилася куди більш довга лава рівноцінних запасних.

До того ж у лубенців чітко постачали передачами форвардів сполучні Юрій Воробей (в першому матчі) і Віталій Осадца (у другій), як завжди в ударі був діагональний Віталій Сухінін. А у «юристів» виділявся візаві останнього Родіон Чміль, але молодшим партнерам йому помітно поступалися в досвіді і майстерності.

Дуже старалися і молоді волейболісти дочірньої команди чинного чемпіона країни «Локомотива» чинити гідний опір досвідченим кримчанам. У першому матчі підопічні Ігоря Зябліцева навіть зуміли вирвати одну партію, та ще по разу в кожній грі доводили з'ясування відносин до лотерей «на більше-менше», маючи в них сетболів. Однак майстерність досвідчених підшефних тренера «Кримсоди» Євгена Бородаєнко все ж виявилося куди більш вагомим аргументом.

Особливо це відноситься до лідерів красноперекопцев - сполучній Володимиру Ковальчуку та центральному блокуючого Костянтину Жилінський. Перший з них різко прискорював гру і «залізничники» просто не встигали розібратися що до чого, а другий - невпинно «чохли і чохли» удари суперників ... (Володимир Казимир)