Торпедо НН: сезон закінчено - гасне світло

Серія Локомотив-Торпедо переїхала в Нижній Новгород. І часто саме третій матч є визначальним, коли одна з команд програє в серії 0-2. Або край прірви близький, або інтрига знову оживе.

Організатори матчу постаралися відтворити справжню атмосферу свята, а по-іншому і бути не може в Нижньому.

Унікальне шоу подарував своїм вболівальникам хокейний клуб "Торпедо" - Маппінг - шоу. Подання такого рівня в Нижньому Новгороді відбулося вперше. Глядачі на трибунах із завмиранням серця спостерігали за поданням на льоду.

Глядачі на трибунах із завмиранням серця спостерігали за поданням на льоду

Самі ж вболівальники підготували відеоролик на підтримку команди, правда, він не був включений в передматчеве шоу.

А тепер перенесемося до самої гри. Петеріс Скудра перед 3-ої грою перетасував всі ланки, крім трійки Єгора Дугіна. Питається, а навіщо ?! Це ж не Предсезонка і не старт регулярного чемпіонату! Чим взагалі займалася команда в паузи - тут все більше питань з'являється! У запасі залишилися Денис Паршин, Кирило Ураков, Григорій Желдак. Степан Захарчук отримав п'ятиматчеву дискваліфікацію за свою витівку в другій грі і спостерігав за матчем з трибун.

На питання про зміну в складі Скудра відповів штампом: «на жаль, довелося зробити деякі зміни»

І як і раніше в цій серії не виходили на лід Слава Кулємін і Вадим Краснослободцев - бійці до мозку кісток.

З'явився за довгий час в складі Павло Макаренко, придбаний в кінці грудня. Вболівальники навіть забули, що у нас є такий гравець, так як Павло провів всього три гри за клуб. Агресії нападника вистачило тільки на перший період, після чого він буквально «пропав» на льоду.

У першому періоді була відверта метушня шайби, силова гра по бортах. Тому підтвердження статистика: з силових прийомів 18-16 на користь Торпедо. Найнебезпечніше атакували ярославці. У дебюті зустрічі Єгор Аверін потрапив в штангу, «Торпедо» відповіло небезпечним кидком Євгена Мозера -Олексій Муригін впорався. Цікаво, що перший період пройшов без вилучень. Закинутих шайб трибуни не побачили.

Другий період для торпедівцям почався зі спірного видалення Кінрейда за викид шайби. Чому спірного? Шайба трохи чиркнула про ключку гравця гостей, судді цей момент не помітили, внаслідок чого захисник автозаводцев був відправлений на лавку штрафників. Таким шансом ярославці скористалися негайно. Через 21 секунду Брендон Козунь хитро підправляє шайбу на п'ятаку. Станіслав Галімов сигналізував гру високо піднятою ключкою у нападника гостей.

Станіслав Галімов сигналізував гру високо піднятою ключкою у нападника гостей

Судді вирішили переконатися в правильності голи і вдалися до відеопереглядів, який показав - чистий гол. Хоч і ніжегородци завдали 12 кидків за другий ігровий відрізок, по-справжньому гольовий момент створили один, а точніше створив Іван Захарчук, втікши один на один з Муригін, але влучив йому точно в щитки. Рахунок 0-1 зберігся до кінця другого періоду.

Третій період, як і другий, стартував з видалення, на цей раз Дениса Баранцева. І пройшло всього 4 (!) Секунди, як «Локомотив» збільшує рахунок. Якуб Накладал накинув на ворота, де знову рикошет зіграв не за господарів. Скільки рикошетів в цьому сезоні «вбивали» нижегородський клуб!

Здавалося, що все вже в матчі завершено, і відігратися колектив Скудра вже не зможе, а все чому? Тому що мало кидаємо! Возимося за воротами!

Але немає! Всього 1,5 хвилини знадобилося торпедівцям, щоб скоротити рахунок, і причому вони зробили це вперше в цій серії в більшості. Томаш Кундратек чекав свого моменту, і дочекався! Найпотужнішим кидком бабахнув по воротах Муригіна, вразивши дев'ятку.

І тут, як це часто буває, трибуни завелися, погнали господарів вперед. І за чотири хвилини до закінчення періоду накат на синю лінію Сергієнко зрівнює рахунок у матчі!

І справа наближалася до овертайму, як на останній хвилині знову капітан автозаводцев Столяров чіпляє на рівному місці видалення. Збіг, скажете ви? - тут можна багато підводних каменів знайти!

До кінця періоду торпедівцям вдалося стримати натиск гостей, і нас чекав овертайм, який почався в форматі 4x5, так як до виходу Столярова з штрафного боксу залишалося 45 секунд.

Залізничники швидко розставилися в зоні і зуміли закинути шайбу у відведений для них час. 2: 3. Поразка Торпедо і 0-3 в серії. І швидше за все, це вирок. І нас чекає останній матч ...

І нас чекає останній матч

Важко починати говорити про четвертому матчі серії, коли він стає як для вболівальників, так і для журналістів, останнім. Найважче довелося на післяматчевій прес-конференції Петеріс Скудра, який не зміг стримати сліз.

І адже найдивніше те, що всі матчі серії проходили як під копірку, зі схожим сюжетом і драматургією.

У складі ніжегородцев не виявилося невдахи цієї серії капітана Столярова. Замість нього нашивку отримав Сергій Костіцин. І повернувся до складу Денис Паршин. Місце в рамці зайняв Іван Лісутін.

Місце в рамці зайняв Іван Лісутін

Стартові хвилини залишилися за торпедовцамі. Видно було, що хлопці вийшли зарядженими на гру і порадувати своїх уболівальників першою перемогою. Команда багато атакувала, кидала і створювала моменти. Чого коштував вихід Саболич до воріт гостей, але замість кидка словенець вирішив віддати передачу партнеру. А навіщо? - перед тобою чистий лід, тільки кидай! Логічно, що саме ніжегородци відкрили рахунок. Денис Паршин перетнув червону лінію, перетнув синю лінію, увійшов в зону, поїхав за ворота, викотився з-за них, кинув і потрапив! Шайба проскочила під щитком Муригіна.

Шайба проскочила під щитком Муригіна

Автозаводці продовжували тиснути і створювати загрози біля воріт Ярославцев. І знову Саболич був на вістрі атаки, але з прицілом у Роберта після переходу в нижегородський клуб не поперло. До кінця періоду гості вирівняли гру - Коледов в упор розстрілював ворота Лісутіна, воротар торпедівцям дивом рятував ворота. А трохи менше ніж за півтори хвилини до кінця періоду «Локомотив» зрівняв рахунок. Спрацювало старе правило: «не забиваєш ти - заб'ють тобі». Костіцин спочатку, находившись на самоті, не зміг влучити по шайбі з п'ятака, а потім контратака колективу Квартального і ... захисник Олександр Елесіна вражає дальній кут - 1: 1. Зауважимо, що перед шайбою гостей фан-сектор «Торпедо» вивісив банер вельми неприємного характеру з фразою Петеріс Скудра.

Зауважимо, що перед шайбою гостей фан-сектор «Торпедо» вивісив банер вельми неприємного характеру з фразою Петеріс Скудра

Другий період пройшов під знаком вилучень з боку обох команд. Тільки дбайливіше до моментів, як і раніше траплялося в цій серії, поставилися залізничники. На реалізацію малого штрафу Курбатова ярославці витратили всього 13 секунд. Кронвалла став справжнім «вбивцею» для автозаводцев в цій серії, його кидок змусив зненацька Лісутіна. Господарі після другої пропущеної шайби зробили воротарську рокіровку. Місце в воротах зайняв Станіслав Галімов.

Місце в воротах зайняв Станіслав Галімов

На п'ятій хвилині Єгор Аверін жорстко атакував Дениса Баранцева в область голови та шиї, як ніби помстившись за епізод в минулому матчі, за що він отримав великий штраф до кінця гри, а захисник «Торпедо» покинув майданчик і більше в гру, на жаль, не повернувся .

П'ять хвилин вогнетривкого більшості, щоб не тільки відновити рівність в рахунку, але і вийти вперед, здалося нижегородцам. Але, як виявилося, 5-ти (!) Хвилин для колективу Скудра мало, щоб реалізувати зайвого. Чим тільки не займалися гравці «Торпедо» в цей час! І перекочували шайбу за своїми воротами, і возили її по бортах, катали поперек на п'ятак, а через нього абсолютно забували, що на синій лінії захисники готові расчехлить свою гармату. Трибуни просто обурювалися від такої антигру автозаводцев, посвистуючи в їхній бік.

Один, всього один кидок був нанесений за п'ять хвилин! Та й то Муригін бачив політ шайби і впевнено впорався.

Та й то Муригін бачив політ шайби і впевнено впорався

Наступні два більшості господарі провели трохи краще з точки зору розіграшу, в одній зміні завдали 5 кидків поспіль, проте рахунок залишився незмінним.

І мав бути третій період, який міг стати останнім в цьому сезоні для нижегородського «Торпедо». Команда з першого вкидання полетіла відіграватися і домоглася свого. Сергієнко від синьої лінії накинув, Іван Захарчук прекрасно закривав огляд Муригін, внаслідок чого воротар не побачив шайбу - гол.

Після цього гра могла схилитися як в одну, так і в іншу сторону. Дуже слабо діяв Дмитро Шуленін. Продовжую задавати питання: а чому в ключових матчах місце довіряють саме йому, а не більш досвідченому Желдакову, у якого з катанням куди краще Шуленін?

З лишком захиснику «Торпедо» діставалося в цьому матчі від тренерського штабу, Скудра не щадив полум'яних промов на адресу Дмитра.

Обстановка біля воріт Галімова загострювалася з більшою силою, «Локомотив» заробив більшість і знову закинув шайбу в більшості, і знову невгамовний Кронвалла підключився на дальню штангу і замкнув передачу партнера.

Петеріс Скудра, розуміючи, що часу відігратися буде мало, скористався тренерським запитом на положення поза грою.

Пауза в зв'язку з переглядом затягнулася настільки довго, що у вболівальників був час сходити в буфет і повернутися назад. Лінійні арбітри досконально розглядали даний епізод, щоб бути впевненими в правильності рішення на 100%. Варто відзначити поведінку тренерів під час цієї паузи. Дмитро Квартальнов роздавав вказівки своїм хлопцям, малював щось на плашки. У той час як Петеріс Скудра стояв як укопаний, притулившись до загороджувального склу. І ось через 10 хвилин судді оголосили вердикт - положення поза грою було - ні голи! Трибуни буквально вибухнули від захвату, не очікували такого рішення. Так як шайбу не зарахували, час відмотав назад, і видалення Дугіна продовжилося ще 14 секунд. І тут в потрібний час Грачов виграв вкидання - цей компонент теж кульгав всю серію, і шайба була викинута з хазяйської зони.

Кінцівка вийшла валідольною, за секунду до закінчення основного часу все той же Кронвалла міг принести перемогу «Локомотиву», але на радість нижегородським уболівальникам його кидок пройшов вище воріт. І нас, як і в третій грі, очікував овертайм до першої закинутої шайби.

Останні два розіграшу плей-офф торпедовци завершували матчі в основний час на своєму майданчику.

Овертайм активніше почали господарі льоду, відчувалося, що хлопцям потрібно хоча б одну гру виграти і не розчарувати уболівальників. І адже всі передумови для успішного результату у автозаводцев були! Ну як Костіцин тікає другий раз в серії на рандеву з Муригін і знову намагається пробити між щитків !? Саболич вибігає з Макаренко 2 в 1 і віддає останньому, хоча Роберт снайпер будь здоров!

Саболич вибігає з Макаренко 2 в 1 і віддає останньому, хоча Роберт снайпер будь здоров

Все могло закінчитися для господарів видаленням Федора Белякова. Захисник в середині овертайму відправився в штрафний бокс за викид шайби. Якимось дивом торпедівцям вдалося вистояти ці дві напружені хвилини, з огляду на всю міць легіонерського ланки «Локомотива».

Фатальна помилка була допущена-таки на п'ятнадцятій хвилині додаткового часу. Джеффрі Кінрейд завозився з шайбою біля своїх (!) Воріт, пішов на обіграш трьох гравців гостей, цим скористався Артем Іллєнко, який прокотився за ворота і відправив снаряд у ворота Галімова, тим самим не залишив шансів на продовження боротьби в серії - 2: 3.

Петеріс Скудра вирішив боротися до самого останнього і зажадав запит, тепер уже на блокування воротаря. Надії було трохи на чергове диво, хоча арбітри теж довго переглядали даний момент. Зрештою - повтор показав, що блокування не було, хороший гол. Таким чином, це означало, що рахунок в серії 0-4, і, на жаль, сезон для нижегородського «Торпедо» завершено.

Наставник «Торпедо» не зміг стримати емоцій в традиційному рукостисканні після закінчення серії, а на післяматчевій прес-конференції емоції виплеснулися назовні, так що Петеріс пустив сльозу. Хто б що б про нього поганого не говорив під час цього сезону - він жив тільки хокеєм, і ці сумні емоції можна зрозуміти.

У наступній статті підведемо підсумки сезону і спробуємо відповісти на питання: а чи потрібен був команді цей плей-офф?

Питається, а навіщо ?
Чому спірного?
Збіг, скажете ви?
А навіщо?
Продовжую задавати питання: а чому в ключових матчах місце довіряють саме йому, а не більш досвідченому Желдакову, у якого з катанням куди краще Шуленін?