Росія поступається Фінляндії в першому матчі Кубка Карьяла

1. У своєму першому матчі на Кубку Карьяла збірна Росії, зумівши по ходу матчу відіграти у господарів...
  2. Росія - Фінляндія: Шестьоркін Ігор Олегович проти Коскинена
  3. Камбек росіян і переможна шайба Охтамаа
  4. Знарок: «У третьому періоді були моменти, і хороші, треба було просто забивати»
У своєму першому матчі на Кубку Карьяла збірна Росії, зумівши по ходу матчу відіграти у господарів дві шайби, тим не менш, поступилася з рахунком 2: 3.

Кубок Карьяла, який в цьому сезоні проходить не в традиційному форматі, стартував напередодні винесеними матчами Швеція - Чехія і Швейцарія - Канада, збірних, вперше беруть участь в турнірі.

Шведи сильніше Чехії, канадці з КХЛ обіграють Швейцарію

Шведи, які брали суперників вдома, в місті Еребру, двічі по ходу матчу поступалися в рахунку. У Чехії голами відзначилися захисник «Локомотива» Якуб Накладал і форвард «Спартака» Лукаш Раділов. Однак шведи відігравалися, до третього періоду команди підійшли за рахунку 3: 3, а в заключному відрізку господарям зусиллями Діка Аксельссон, який оформив дубль, вдалося зломити опір суперника. В обох випадках Аксельссон асистував нападник «Авангарду» Андре Петерсон.

У другому матчі швейцарці, в складі яких гравців КХЛ немає, вдома приймали збірну Канади і поступилися з рахунком 2: 3. Основні події розгорнулися у другій двадцятихвилинці, коли канадцям вдалося тричі вразити ворота суперника у відповідь на шайбу господарів, які відкрили рахунок. Авторами голів у збірній Канади стали нападники клубів КХЛ - Жильбер Брюль ( «Трактор»), Ерік О `Делл (ХК« Сочі) і Метт Еллісон ( «Металург» Мг). У заключному періоді швейцарцям вдалося до мінімуму скоротити розрив у рахунку, проте голкіпер «Салават Юлаєв» Бен Скрівенс більше не дозволив вразити свої ворота.

У заключному періоді швейцарцям вдалося до мінімуму скоротити розрив у рахунку, проте голкіпер «Салават Юлаєв» Бен Скрівенс більше не дозволив вразити свої ворота

Росія - Фінляндія: Шестьоркін Ігор Олегович проти Коскинена

Тренерський штаб збірної Росії виставив на матч проти господарів турніру наступний склад:

Матч став протиборством двох голкіперів пітерського СКА - Ігоря Шестьоркін Ігор Олегович і Мікко Коскинена.

Перед грою організатори турніру продемонстрували цікаву задумку: під керівництвом диригента, що вийшов на лід, національний гімн Фінляндії виконував професійний хор, що розташувався прямо в проходах трибун «Стожіце-арени». Пізніше вокалісти перемістилися в спеціально відведений для них сектор і протягом матчу заводили трибуни.

Камбек росіян і переможна шайба Охтамаа

Мабуть, натхненні виконанням гімну фіни з перших секунд насіли на ворота Шестьоркін Ігор Олегович і досить швидко досягли успіху. Позиційний промах російської оборони привів до того, що нападник «Салавата» Йоонас Кемппайнен вже під кінець другої хвилини залишився на самоті перед воротами російської команди і без перешкод відправив шайбу у сітку. Далі пішла гра на зустрічних курсах, в якій господарі мали більше шансів збільшити рахунок, ніж росіяни - відігратися. Найреальніший момент подвоїти результат втратив ще один фін з Уфи - Тему Теему Хартікайнен, виведений на забійну позицію.

ФОТОГАЛЕРЕЯ. 09.11.17. Еврохоккейтура 2017/18. Кубок Карьяла. Росія - Фінляндія

Другий період також почався бентежний для російської команди - фіни організували швидку атаку, нападник «Йокеріта» Марко Анттіла запресувала за воротами Владислава Гаврикова, шайбу підхопив його одноклубник Анти Антті Пільстрем, що видав ідеальний пас на Миро Хейсканен. 18-річний дебютант збірної Фінляндії не схибив - 2: 0. Однак саме після цього голу збірна Росії, включивши додаткові обороти, перехопила ініціативу. Перший російський гол турніру на рахунку Кирила Капрізова - спочатку Микита Гусєв видряпав шайбу у двох суперників, а потім вже форвард ЦСКА з другої спроби зумів переправити шайбу у ворота Коскинена.

А незадовго до перерви росіяни відігралися - несподіваний кидок нападника СКА Сергія Плотнікова в ближній кут поставив в глухий кут його одноклубника Коскинена. Росіяни мали відмінні можливості розвинути успіх, але двічі не реалізували більшість.

А ось фіни на 51-й хвилині знову вийшли вперед. Скориставшись нагодою російської оборони на синій лінії, вони організували швидку контратаку, і Охтамаа першим встиг до шайбі, що відскочила від Шестьоркін Ігор Олегович.

На 55-й хвилині скинули краги нападник «Югри» Вели-Матті Савінайнен і Андрій Зубарєв, за що були відправлені суддями в роздягальні. А ось голів глядачі більше не побачили. Господарі гранично строго зіграли на результат, довівши матч до перемоги.

Знарок: «У третьому періоді були моменти, і хороші, треба було просто забивати»

- Не сказав би, що довго запрягали, - прокоментував «Чемпіонату» підсумок матчу головний тренер збірної Росії Олег Знарок. - Хороший матч. Коли перший і третій голи пропускали, допустили помилки. Не всі відразу прокинулися? Вам видніше, напевно, з боку. У третьому періоді були моменти, і хороші, треба було просто забивати. Це хокей. Не так багато часу у нас сьогодні було на більшість. Думаю, все буде нормально.

- У нас було достатньо моментів для голів, - сказав «Чемпіонату» нападник збірної Росії Іван Телегін. - Ми їх не використали і програли. У фінів були такі ж шанси, але вони їх не упустили. Ми погано зіграли в обороні, багато відкидалися від шайби. Треба було тримати і грати більш спокійно. Тоді був би зовсім інший результат. У більшості тримали шайбу у них в зоні, були хороші паси, діагоналі, все красиво. Але останнього моменту у вигляді кидка не було.

- Отримали невдалу контратаку, добре, що цей гол не вибив з колії, - зазначив «Чемпіонату» автор другого голу росіян Сергій Плотніков. - Почали показувати свій хокей, змогли відігратися. Потім знову пропустили контратаку. Тому і поступилися. Потрібно, щоб все встигали повертатися, займати свої позиції. В епізоді з моїм голом мені трошки пощастило. Коскінен - ​​мій одноклубник, це допомагає мені. У більшості не вийшло, плюс Широков випав з другої бригади. Це теж вплинуло. Довелося перекроювати, хтось грав дві зміни, важко. Наше завдання - грати добре. Чи не катати шайбу по борту, а створювати моменти. Ми створили багато, але не змогли реалізувати. Темп був вище, ніж в КХЛ. Фіни - дуже рухлива команда. Добре катаються, захисники підключаються. Може, не всі з нас встигли швидко прокинутися, але не мені судити.

Після матчу на медичне обстеження був відправлений нападаючий збірної Росії Сергій Широков, який отримав травму в другому періоді.

СТАТИСТИКА

Фінляндія - Росія - 3: 2 (1: 0, 1: 2, 1: 0)

Голи: 1: 0 Кемппайнен (Юнтілла, Койвисто, 1.55), 2: 0 Хейсканен (Антті Пільстрем, Анттіла, 23.10), 2: 1 Капризів (Гусєв, 26.41), 2: 2 Плотніков (Телегін, 37.07), Охтамаа (Анттіла, 50.52).

Воротарі: Коскінен - Шестьоркін Ігор Олегович

Швеція - Чехія - 5: 3 (1: 1, 2: 2, 2: 0).

Голи: 0: 1 Якуб Накладал (образ не лякайтесь, Раділов, 12.55, б.), 1: 1 Еверберг (Анелёв, Ландер, 14.45), 1: 2 Бірнер (Ржепік, Кундратек, 21.55), 2: 2 Меллер (Ліндстрем, 29.53) , 3: 2 Ліндстрем (Кронвалла, 32.07, б.), 3: 3 Раділов (Клепіш, Якуб Накладал, 35.22, б.), 4: 3 Аксельссон (Петерсон, Умарк, 48.25, б.), 5: 3 Аксельссон (Петерсон , 57.42).

Воротарі: Енрот - Францоуз.

Швейцарія - Канада - 2: 3 (0: 0, 1: 3, 1: 0)

Голи: 1: 0 Фора (Елмонд, Марчіні, 25.43), 1: 1 Брюль (Депре, Геноуей, 28.24), 1: 2 О`Делл (Стіллер, Уайтклуд, 35.43), 1: 3 Еллісон (Кінрейд, 36.47), 2: 3 Лёффель (Дю Бойс, Хофманн, 58.02)

Воротарі: Хіллер - Скрівенс.