Вольова перемога Бельгії та інші головні камбеки в історії футболу

Одним з найбільш яскравих моментів чемпіонату світу став камбек Бельгії. Подвигів "червоних дияволів" у наступних матчах не було б, якби вони не встигли перетворити 0-2 в 3-2. Японці були близькі до того, щоб засоромити експертів . Журналісти згадали інші подібні історії, коли перемога виривалася в останні хвилини в матчах, де все вже чекали поразки команди.

Серед таких - і видовищні 4-4 між "Ньюкаслом" і "Арсеналом" в 2011-му році. "Каноніри" відкрили рахунок, а до 25-ї ван Персі зробив його 4-0. Навіть видалення Абу Діабі не дуже зіпсувало настрій фанатів. Але потім Бартон повів за собою "сорок", який змогли зрівняти рахунок, увінчавши голом Тіоте.

Рік по тому історія повторилася - але вже в грі збірних. Німеччина єдиний раз в історії не втримала перевагу в 4 голи. А адже Озіл, здавалося, на 56-й хвилині поставив Швецію на коліна. Але у тих були Ібрагімович і Челльстрем. У підсумку на доданих хвилинах Расмус Ельм зробив рахунок у Берліні 4-4.

"Манчестер Юнайтед" в легендарному для себе 1999-му зробив два камбека. Спочатку, в півфіналі, англійці не змогли виграти вдома у "Ювентуса", і завдяки Індзагі "горіли" 2-0 в Туріні. Але Рой Кін вірив до останнього - він, хоча і знав, що пропустить фінал, скоротив відставання, а потім зоряне напад "манкуніанців" вирвало перемогу 3-2. А далі був легендарний фінал проти "Баварії" з відомими всім голами Шерінгема і Сольскьяера.

Чи не нудно буває не тільки в Європі. На Кубку Африканських Націй 2010 року Ангола, країна-господиня, вела 4-0. Але Малі встигли зрівняти - при тому, що Сейду Кейта забив перший на 79-й хвилині. Останні голи були на 93-й і 95-й.

У 2012-му "теніс" влаштували в Кубку Ліга "Редінг" і "Арсенал". "Роялісти" в той момент вже грали в Чемпіоншипа, але вели з рахунком 4-0. У підсумку "каноніри" встигли зрівняти в останніх атаках. А в екстра-таймі на гол Погребняка відповів своїм дублем Шамах.

Звичайно ж, пам'ятають в Англії і легендарний фінал кубка 1953 го року. "Болтон" на "Уемблі" вів 3-1 за 25 хвилин до фінального свистка. Але у "Блекпула" був Меттьюс. Сер Стенлі на пару з Мортенсеном, які зробили хет-трик, приніс клубу перемогу 4-3. А з нею і трофей. Кращий футболіст Англії всіх часів вигравав тільки його!

Не можна, кажучи про камбек, згадати легендарний фінал Ліги Чемпіонів 2004/2005. Подейкують, що в перерві Шевченко і компанія пили шампанське, адже "Мілан" вів 3-0. Але потім був прекрасний футбол у виконанні "Ліверпуля", веденого Джеррардом. А в серії пенальті був зоряний час Єжи Дудека, який зробив 3 "сейви" в серії.

А також була "ремонтада" навесні 2017 го року. Мова, звичайно ж, про те, як "Барселона" рятувалася після 0-4 з ПСЖ на виїзді. Команда Луїса Енріке впоралася і з цим, і навіть з голом Кавані - вони змогли забити 6 м'ячів. Причому останній провів Сержі Роберто на 95-й хвилині!