Чемпіонат африканських націй-2018. Частина 2

У Марокко завершився груповий етап Чемпіонату

У Марокко завершився груповий етап Чемпіонату. А ми з вами розлучилися на те, що в групі D повинні були пройти матчі другого туру .

Ангола в грі з Камеруном вирвала перемогу, забивши єдиний гол під кінець півгодини з пенальті. Відзначився капітан команди Рікардо Жоб. Поразка поставило хрест на подальших перспективах камерунця в турнірі. Чи не впорався відомий екс-футболіст Рігобер Сонг з поставленими завданнями. Хоча його команда і мала перевагу по грі. Сам Сонг висловив задоволення грою своїх підопічних і сказав, що, хоча і розчарований безславним підсумком, але продовжить роботу з колективом.

Ну а команда Конго забезпечила собі місце в 1/4 фіналу, перемігши 2: 0 Буркіна-Фасо. Перший тайм охарактеризувався божевільними зустрічними атаками і рівно нулем забитих голів. На 67-й хвилині конголезці відкрили рахунок, а остаточно закріпили свою перевагу на 2-й доданій хвилині. "Результат не відображає наш справжній рівень" - не погодився з поразкою один з численних африканських Траоре, наставник "жеребців".

До речі, незважаючи на те, що команди грають взагалі не основними складами - нагадаю, що в турнірі мають право виступати футболісти зі своїх національних чемпіонатів - результати матчів враховуються ФІФА при складанні щомісячного рейтингу збірних.

Така ремарка. І за нею про турі третьому ...

У групі А нікому з команд вже нічого було не треба. Лідери групи, Судан і господарі марокканці зганяли суху нічейку. При цьому Ашраф Бенчаркі (Марокко) не забив пенальті, а зробив два хет-трики на турнірі Аюб ель-Каабі вийшов на 20 хвилин і мав шанс відзначитися, але воротар парирував його удар головою. Взагалі тренер марокканців дав відпочити основі команди перед чвертьфіналом. Втім, Судан зробив те ж саме. Марокко - перша в групі. Судан - другий, від чого гравці і персонал перебували в захопленому стані. Їх наставник прямо визнав, що дав завдання гравцям просто пограти в своє задоволення.

Паралельно в який нічого не вирішував матчі Гвінея взяла верх над Мавританією - 1: 0.Капітан Ібрагім САНКОН відзначився вже на 15-й хвилині. У першому таймі Гвінея домінувала. А ось у другому Мавританія спробувала все ж побитися за престиж, але нічого з цього не вийшло. Більш того, їх воротар ще й врятував команду від неминучого гола в кінцівці зустрічі. Ібраїма Туре, призначений головним тренером Гвінеї після другого туру, присвятив перемогу тренеру-відставникові і віддав хвалу Богу. Він зазначив, що його гравці були обурені відставкою наставника і взагалі не хотіли виходити на гру. Мартен Корентен, тренер переможених, приніс вибачення шанувальникам збірної і оплатив їм квитки та проживання. (Насправді щодо квитків і житла, звичайно, немає).

І в групі В теж все було зрозуміло. Тому тут обидві гри завершилися внічию. Лідери групи, Намібія і Замбія, при цьому хоча б забили, причому початок-то видали лихі, забивши зі штрафного вже на 13-й хвилині. Замбія відповіла на 24-й. А потім протягом декількох хвилин могла забивати мінімум двічі, але упустила свої можливості. Підсумок гри - 1: 1. Намібія посіла друге місце і зустрінеться з Марокко. Рікардо Манетти, тренер намібійців, як не дивно, назвав цю подію радісною: "Ми втомилися грати при порожніх трибунах. Нарешті ми побачимо людей". Наставник Замбії прямо зазначив, що його команда в змозі виграти чемпіонат. А поки попереду чекає Судан.

Ну а Уганда і Кот-д'Івуар зіграли на нуль. Темп гри з самого початку було поставлено високий. Вже на другій хвилині івуарійці погрожували чужим воротам. Однак надалі темп впав, моментів було небагато. Ібрагім Камара, тренер Слонів, робив хорошу міну при поганій в цілому грі, заявивши, що нічия - це "відмінний результат. В кінці кінців, ми ж не програли, чи не так?" Складно сказати, наскільки цей висновок влаштовує націю. Себастьян Дізабре, командувач Угандою, втер носа опонентові, зазначивши, що його команда все ж не остання в групі.

У групі С Лівія переграла Руанду 1: 0, забивши на 90 + 2 хвилині. Яка драма для руандійців, до другого місця їм не вистачило лічених секунд. Лівія випередила їх в турнірній таблиці. Хоча з точки зору логіки матчу справедливість восторжествувала: лівійці домінували на полі, Руанда ж обороняла нічию.

У паралельному матчі Нігерія розправилася з Екваторіальної Гвінеєю, яка очок на турнірі так і не набрала. Однак аутсайдер матчу зумів виграти перший тайм, відзначившись на 40-й хвилині. Нігерія зрівняла рахунок на кінець години ігрового часу. А через кілька хвилин вже була попереду. Добив нещасних екватогвінейцев (як назвати представників цієї країни?) 37-річний Рабіу Алі, який реалізував пенальті. 3: 1 - Нігерія крокує в 1/4 фіналу з першого місця.

У групі D Конго вже була в 1/4 фіналу, а Камерун втратив навіть теоретичні шанси пройти далі. Ангола на 3 очка випереджала Буркіна-Фасо, у якого, як можна зрозуміти, була можливість поборотися за путівку в плей-офф.

Однак обидві зустрічі цієї групи завершилися внічию, і одна з них в пристойному суспільстві може викликати нездоровий шепотіння. Лідери групи Конго і Ангола просто взяли і скачали 0: 0. Всі задоволені, всі сміються. При цьому ангольці навіть поаатаковалі, створили пару моментів. Конголезці ж в основному відсиджувалися в обороні. На стику таймів, щоправда, огризнувся і вони. Що вийшов на заміну у Анголи Франсишку Орландо, наплювавши на влаштовував команду рахунок, почав рвати, метати і загрожувати воротам Конго. У підсумку все сталося так, як сталося. Обидві команди - в 1/4 фіналу.

Камерун ж набрав перше очко на турнірі - 1: 1 в протистоянні з Буркіна-Фасо. Другі забили в роздягальню, перші, ледь з неї вийшли після перерви. Обидві команди їдуть по домівках.