Великий волейбол: дівчата вже в Ріо, у хлопців попереду головний матч

23:05 І закінчуємо наш п'ятигодинний онлайн, який вийшов супервдалим. Наші хлопці в чотирьох партіях півфіналу обіграли Німеччину і гарантували собі завтрашній фінал (швидше за все, проти Франції - вони хоч і з труднощами, але взяли два сети у Польщі) і як мінімум участь у світовій олімпійської кваліфікації.

23:05

А дівчата, з тим же рахунком розправилися з Голландією, тепер можуть спокійно готуватися до Ігор в Ріо-де-Жанейро.

Всіх з перемогою! Спасибі, що були з нами, тепер чекаємо завтрашнього фіналу і, звичайно, Олімпійських ігор!

23:01 Все! Росія на Олімпіаді! На подачі документів не вийшло, але таким же розіграшем Обмочаева знімає всі питання.

23:00 матчбол приспіли не відразу - тільки на 19-му очку Голландії. 24-19 - на подачі Обмочаева. Чекаємо!

22:55 П'ять російських блоків поспіль в одному розіграші за рахунку 20-15 - голландки просто втомилися боротися в стінку. І далі все спокійно Щербань забиває - 22-16!

22:52 В це складно повірити, але, здається, справа все-таки йде до завершення. Після технічного тайм-ауту голландки портачат на двох атаках поспіль і тільки подача Любушкін в сітку зрушує їх з місця - 18-12.

22-50 Кошелева в кінцівці виглядає надійніше Обмочаевой і Косьяненко, мабуть, це відчуває. 16-11 - завдяки Кошелевої, непередбачуваною подачі Любушкін і страхітливими блоку.

22:47 Ні, нам, схоже, теж не можна ні про що думати. Обмочаева не знаходить блоку високим ударом і вже 12-10. І як після такого не любити жіночий волейбол !?

22:44 Ейс Заряжко - 11-5! Тепер дівчатам тільки не думати про те, скільки очок залишилося до Ріо! Нам можна - чотирнадцять.

22:39 Ну ось, можемо ж - 8-3 до першого тайм-ауту. Гуідетті щось втовкмачує сполучною Дійкеме - сигнал, що гра у голландок не клеїться.

22:36 Відмінний початок - ривок росіянок 4-1 після ейси Любушкін Гуідетті намагається зупинити тайм-аутом. Допомагає - Слотьес б'є транзитом через руки Кошелевої в аут. 4-2.

22:32 Бере початок четвертий сет і потрібно дуже постаратися зробити його останнім. Поїхали!

Поїхали

22:31 Тетяна Кошелєва в трьох сетах набрала 18 очок, Наталя Обмочаева - 17! Яна Щербань принесла команді 7 очок, ще п'ять - Ірина Заряжко.

22:30 Є третій сет - 25:19! На подачі Щербань Кошелева вбиває м'яч разом з руками когось із голландок в аут! 2-1 Росія виходить вперед

22:27 Ні, з нашою командою виразно не можна бути впевненими ні в чому. Уже 22-18 і Марічев збирає дівчат навколо себе. Тим часом у другому чоловічому півфіналі, де визначається завтрашній суперник нашої збірної, французи ледве-ледве взяли перший сет у Польщі - 29-27. У другому сеті поки рівність 9-9.

22:25 Дві атаки Кошелевої з задньої лінії після голландських полуатак - 22-16! Ні, здається, цю партію ми не вже віддамо.

22:22 На подачу виходить талісман Маричева - Наталя Ходунова, яку він якимось чином примітив в ротації краснодарського «Динамо». Росія відразу бере очко. Далі в аут заряджає Бюйс і 20-16. Спокійніше, спокійніше!

22:20 Заміна сполучною поки нам не допомагає - після незручною передачі Обмочаева пробиває в сітку і Марічев бере тайм-аут. А рахунок вже 16-15 і голландки виглядають якось бадьоріше чи що.

22:15 Марічев змінює зв'язку - замість Старцевой з'являється Косьяненко. Голландія тим часом наблизилася на відстань двох очок - 15-13. Була і атака в блок Кошелевої, і отспоренное очко на перегляді Джованні Гуідетті - його команда точно хоче потрапити на Олімпіаду вже сьогодні.

22:10 А коли росіянки обходяться без дурниць, Голландії стає важко. Ось уже 13-8 - помаранчеві ніяк не можуть продертися крізь блок і намагаються бити поверх рук. Але руки у наших довгі, тому м'яч весь час летить в аут.

22:07 Уже 9-7 і це ще Марічев врятував очко переглядом, коли судді здалося, що Любушкін вдарила в трос замість рук суперниці. Не можна підпускати голландок ближче.

22:04 8-5 до першого технічного тайм-ауту сету, а по його закінченні дуже до речі допомога від Голландії - порушення розстановки. Ведемо 9-5! Любушкін залишилася на майданчику, а Фетисова тепер в тренувальному костюмі скандує речівки, вболіваючи за Росію в зоні для запасних.

21:57 Третій сет на кшталт починаємо зібрано - відмінна знижка Старцевой, блок Кошелевої і ейс Любушкін. 3-1 ведемо.

21:53 І віддали сет - легко і невимушено. 22-25 - тепер все спочатку, а Голландія вже повірила, що може обіграти Росію. 1-1 по партіях.

21:52 Ні, не склалася кінцівка у другому сеті - 22-24 при впевненій грі голландок. Три сетбола у них.

21:49 Заряжко на блоці продавлює Беліен і скорочує відставання до пари окулярів - 20-22.

21:45 17-20 - Марічев шукає варіанти посилення. Перший - вихід Любушкін на сітку замість Фетісової поки не спрацював, але відеоперегляд показав, як Щербань знайшла пальці блоку і вже 18-21.

21:41 І вже 15-19 - атаки не йдуть, блок працює, але м'ячі від нього летять в аут. Марічев витратив уже два тайм-ауту і виглядає стурбованим - не можна давати суперницям надію.

21:38 За рахунку 13-15 не в нашу користь трапилася пауза на перегляду епізоду у сітки між Старцевой і Бюйс. М'яч визнали спірним, але перерва завадив Обмочаевой - перший же її удар з гри далеко в аут. 13-16 - якось вальяжно росіянки проводять другий сет, невже дізналися про перемогу чоловіків?

21:31 Ні, легко тут точно не буде. Голландки якийсь час мали відрив у два м'ячі, але після атаки Кошелевої рахунок порівняти - 13-13.

21:27 Рахунок знову рівний - 8-8. А в першому сеті найрезультативнішою у складі збірної Росії була Обмочаева з сімома очками. 6 - у Кошелевої, по 2 - у Щербань і Заряжко. У голландок частіше за інших забивала Слотьес - 7 разів.

21:25 Проте, Голландія навіть виходить вперед 6-7. Обмочаева зрівнює рахунок, а потім закриває тільки що вийшла на майданчик Плака блоком - 8-7.

21:21 Здається, в Анкарі спокійніше - 4-2 Росія вже попереду. Голландки, звичайно, просто так не здадуться, але у нас є Обмочаева, Кошелева і Малова, а у них немає.

21:15 А тут наші дівчата вже впевнено взяли перший сет у Голландії - 25-21. Другий сет у росіянок починають Старцева, Кошелева, Обмочаева, Заряжко, Фетисова і Щербань. Ліберо - Малова. Вперед!

21:10 Отже, чоловіча збірна Росії вийшла у фінал європейської кваліфікації та завтра зіграє з переможцем матчу Франція - Польща (він почнеться через 25 хвилин). У разі перемоги в фіналі росіяни потраплять на Олімпіаду безпосередньо, якщо немає - в травні поїдуть на світовий відбір, де суперники будуть на порядок слабше, ніж тут (якщо називати речі своїми іменами, суперників там практично не буде). З перемогою всіх, а тепер до Туреччини, на жіночий фінал!

21:05 дааааааааааа! Блок Клюки і Вольвіча проти Гротцера ставить крапку в цьому матчі! 26:24 в сеті і 3-1 по партіях. Росія в фіналі і однією ногою вже в Ріо-де-Жанейро!

21:03 Могли, могли відразу взяти матч - був удар у Тетюхін, який німці підняли і відправили забивати Гротцера. Повертаємо матч-бол першим темпом Вольвіча - 25:24! І Тетюхін на подачі!

21:01 Михайлов двічі не добиває до статі, але ж є Тетюхін - ювелірно б'є про самий краєчок блоку в аут! Перший матч-бол при рахунку 24:23 наші спробують реалізувати на подачі Михайлова після тайм-ауту німців.

21:00 Ні, Михайлов б'є від блоку в аут - 23-22! Бакун виходить на подачу замість Ащева і майже рве сітку - 23-23.

20:58 Ах, закривають Тетюхін блоком, а потім ще і Михайлова. Свій останній тайм-аут Алекно витрачає вже за рівного рахунку 22-22 і, здається, налаштовує на атаку перший темп Ащева.

20:56 Фромм дарує нам на подачі 22-е очко - спасибі, Крістіан. У нас подавати виходить Бережко і теж в аут - 22:20. Три очки до виходу в фінал, а німці підсилюють блок заміною.

20:55 Гранкін подає свою улюблену вкорочений і німці не справляються! І відразу стрибучий Клюка забиває м'яч у жовту майданчик - 21:18. Потерпіти трохи, потерпіти!

20:52 Гротцер вбиває подачу в підлогу - не прийняти навіть з сачком, тому 18:18. Тайм-аут і знімаємось ударом Михайлова - 19:18!

20:51 Тримаємо різницю в два м'ячі 18-16. А команда Маричева тим часом вже веде у Голландії - 7-5. Вибачте, дівчата, вам все увагу ми приділимо трохи пізніше.

20:49 Гротцер повертається на майданчик, а Михайлов подає в сітку - 16-15. Але відразу ж мудрий Тетюхін перекидає потрійний блок вглиб майданчики - туди ніхто з німецьких захисників не встиг добігти. 17-15!

20:47 Вольвіч - головний учасник двох епізодів. Спочатку чіпає сітку на перехідному м'ячі, потім виправляється першим темпом. А ось і Вербів тягне мертвий м'яч! Далі забиваємо і виходимо вперед - 15-14! Тут же подвійний блок Гранкіна і Вольвіча на Хірш і на другий технічний тайм-аут ми йдемо попереду на два очки - 16-14!

20:45 Порівнюємо на блоці проти Хірша - 12:12! Німці прибрали з майданчика Гротцера і зосередилися на атаках через краю.

20:43 Чи не виходить у росіян зрівняти рахунок - подача не летить навіть у Вольвіча, а в захисті підняти німецькі удари не вдається. Добре хоч в атаці все рівно - Клюка, потім Михайлов - 11:12.

20:42 Певимі в двухочковий відрив йдуть німці після торкання сітки на блоці Вольвічем. Михайлов слідом вибиває з прийому Каліберда - 9:10.

20:37 На перший технічний тайм-аут Німеччина так і йде попереду - 7: 8. А в Туреччині початок матчу Росія - Голландія затримується через те, що Італія з господарками затягнули свій матч за третє місце. На тай-брейку італійки все-таки виграли і пробилися на світовий кваліфікаційний турнір. Туреччина на домашньому відборі пролетіла повз Олімпіади.

20:35 Кожна команда бере з'їм - без помилок на своєму боці. 6: 6 з німецьким перевагою - хтось повинен включити форсаж.

20:33 Але зосередимося поки на чоловіках - тут матч вступає у вирішальну фазу, та й, як не дивно, цей півфінал для хлопців навіть важливіше, ніж фінал для дівчат. Поки початок третього сету рівне - 3-3.

20:30 Третя сет хлопці почнуть одночасно з дівчатами, які виходять на плошадку в Анкарі битися з голландками.

20:27 А сет беремо на помилку Гротцера! Відмінна гра в третій партії - напевно, найкраща для збірної на цьому турнірі. Тепер би не розслабитися

20:25 Гротцер подає в аут після двох виграних м'ячів, але перший сетбол на подачі Гранкіна не приносить успіху - Маркін не долетів ні до м'яча, ні до сітки - 24:19.

20:23 Бережко тимчасово грає замість Клюки і забиває через руки суперника. І тут як тут Вольвіч - ейс черговий. 23:16 - здається, впевненість у перемозі з'явилася і у Алекно, який дає відпочити Тетюхін і ігровий час Маркину.

20:21 19:14 - трохи наближається Німеччина. Трибуни притихли, але все одно заводяться при будь-якому вдалому дії своєї команди. Поки найспокійніший в залі - Володимир Алекно, але і він пару раз давав волю емоціям.

20:18 Ух, а тут ще й блок Ащева з Гранкіним проти Шварца - 17:11! Ось зараз переграємо Німеччину на класі і це впадає в очі.

20:17 Шкода - Михайлов прийняв відлітає в аут подачу, а Клюка потрапив чи то в сітку, то чи в блок. Але далі все по-нашому - 15-10 після двох помилок німців на прийомі планера Вольвіча.

20:14 За рахунку 11: 8 відмінна подача Тетюхін стає ейсом тільки після відеоперегляду. Судді чомусь впевнено показували аут. 12: 8 - тримати відрив!

20:11 Михайлов повертається на майданчик після атаки Бакуна в блок - 8: 6. І тут же потрійний блок з Михайловим нависає над Гротцером - 9: 6.

20:08 8: 4 - відрив росіяни тримають впевнено, здається, заспокоїлися після перемоги в сеті.

20:06 6: 2 на користь наших - той удар в аут Бакуна після перегляду все ж визнали нашим.

20:05 А тим часом уже менше через півгодини почнеться жіночий фінал Росія - Голландія. Доведеться розриватися - до цього часу чоловіки точно не вкладуться.

20:03 Починаємо третій сет тим же складом - Бакун і Вольвіч на майданчику. І Бакун руйнує рівновагу ударом в аут - 1-3 і знову наздоганяти.

19:56 Є! Відразу беремо сет - потрійним блоком Бакун, Гранкін і Ащев закривають Фромма! 1-1 - продовжуємо розмову!

19:55 Спочатку обмінялися атаками по блоку в аут Кампа і Тетюхін. А потім Гротцер зарядив в аут - 24:22. два сетбола у нас!

19:53 22-21 - Ащев першим темпом, шкода до цього Гранкін навів Клюка на блок. Бережко знову з'являється на майданчику.

19:52 Ех, Клюка брейковий м'яч б'є в одинокі руки Кампо - нічия 20-20 замість двоочкових переваги.

19:51 Порівнюємо рахунок - Клюка з високою атаки виправляє попередні помилки. Ще й блоком прикриваємо Хірша і вже ведемо - 20-19.

19:47 Бакун грає замість Михайлова (Макс дійсно не виглядав бездоганно впевненим) і здорово почав робити те, що вміє і чого нам не вистачало - лупити по чужому майданчику. 18:19 - скорочуємо рахунок ще й після вдалого єдиноборства Гранкіна над сіткою.

19:46 Сдівгаемся з мертвої точки - Клюка забиває з задньої лінії. Але далі у нього ж заступ і замість 16:17 отримуємо 15:18.

19:43 Німеччина творить щось нереальне в захисті - тягнуть взагалі все і навіть більше. Три наших атаки поспіль (хороші атаки!) Підняли і все-таки забили - 14:17. Алекно кличе команду на тайм-аут.

19:40 Все одно зрівняли німці і навіть вийшли вперед - Вольвіча двічі закрили блоком, а потім ще й удар Тетюхін витягли з під сітки. 14-16 вже - чотири очки поспіль віддали і це забагато.

19:38 Скорочує Німеччина відрив до одного очка - 13:12 після помилок росіян. Могли б і зрівняти рахунок, але Тетюхін передавив суперника на блоці - 14:12.

19:36 13: 9 після атаки з задньої лінії Тетюхін і подачі Клюки. Вони, до речі, стали кращими бомбардирами серед наших в першому сеті - у Клюки 9 очок, у Тетюхін - 6.

19:33 А ще й Вольвіч ускладнює прийом своїм планером - 10-6 повели наші і Хейн терміново бере тайм-аут. Відразу після нього двічі забиває Каліберда - 10-8.

19:30 Навіть невеликий відрив склався з атаки Тетюхін і його ж вбивчою подачі - 8-5. Граємо якось непогано - блок постійно змінює напрямок польоту м'яча, в захисті багато вдається підтягати, та й атака працює. Словом, налагоджуються, здається, справи.

19:27 А ось вже і попереду Росія - 5: 4! Це Фромм зарядив в аут і навіть на перегляді судді не знайшли торкання на блоці у Вольвіча, який замінив Волкова.

19:25 Початок другого сету за Німеччиною - 4: 2. Це психологія - наші приходять до тями після першого. Головне - не відпустити суперника занадто далеко.

Головне - не відпустити суперника занадто далеко

19:21 1-0 по партіях на користь господарів. У супердовгі сеті, втім, можна знайти і позитив - наші вчора відпочивали, Німеччина грала вимотує п'ятисетовому матч проти Польщі і сил у них точно менше. У нас інша проблема - немає альтернативи сполучній Сергію Гранкін після травми Дмитра Ковальова.

19:19 І тим не менше програють росіяни перший сет після атак в блок Клюки і в аут Волкова. 31:33 - тепер Німеччина відчує себе ще впевненіше.

19:18 Сет затягується - 30:30. Але наші постійно атакують на чистій сітці, а Німеччина частіше продирається крізь частокіл рук на блоці.

19:17 І знову німці забирають перевага собі - ейсом від Фромма. Тетюхін відповідає ударом в підлогу, а потім рикошетом по ледь помітному блоку в аут. Відеоперегляд, правда, німецького торкання не підтверджує. 28:29, але Михайлов забиває м'яч у другій метр - нічия знову.

19:11 За рахунку 26:26 наші нарешті блоком забирають перевага собі. Німеччина рахунок порівнює - 27:27, але тепер ця нічия в нашу користь.

19:09 Волков подає в сітку після суддівської паузи - Алекно перед цим випустив на блок Бакуна. Клюка знову у вогні - 25:25. Нерви.

19:08 Пеервий сет-бол у Німеччині за рахунку 23:24 на подачі Каліберди Алекно пробує збити тайм-аутом. Виходить - Клюка зрівнює рахунок.

19:06 Перевага переходить до німців - піднімають перший темп Волкова. А перед цим Вербів потягнув страшний удар Гротцера, але Гранкін комнулся сітки. 22:23

19:04 Тепер тримаємо перевага - на атаку німців відповідаємо ударом по блоку Тетюхін. М'яч приземляється в аут від німецьких рук - 22:21.

19:02 І знову обмін очками - німці б'ють блок-аут, наші відповідають першим темпом Ащева. 20:20 - кінцівка буде божевільна. Бережко виходить замість Клюки і Росія вперше виходить вперед - Каліберда шарашіт в аут. 21:20!

18:58 Волков подав у сітку, зате два наступних очка наші беруть блоком на Гротцере. 18:18 - спасибі Ащеву.

18:56 Клюка закрили подвійним блоком, але Гранкін продовжує шукати його пасом. Одну атаку не забив, одну забив - 16:17 подачі Волкова.

18:55 Почалися гойдалки - кожна команда знімається з подачі суперника найпотужнішими атаками. 15:16 - Німеччина на півкроку попереду.

18:54 Порівнюємо рахунок ейсом Михайлова - 14:14! Перед цим потужно забив Клюка - йому поки атаки вдаються краще за всіх.

18:52 Починає прорізатися гра в атаці. Михайлов, нарешті, вбиває м'яч в підлогу. Німці відповідають атакою Фромма - 12:14.

18:50 Окуляри брати поки виходить в основному на помилках Німеччини. Причому чотири поспіль - спочатку подача в сітку, потім атака в аут і дві помилки Каліберди на прийомі після подачі Клюки. 11:12 - майже наздогнали.

18:48 Німці б'ють в аут, але суддя вгледів дотик на блоці у Гранкіна. Чомусь Алекно не став брати перегляд - хоча сам Гранкін показував тренеру, що м'яча не торкався. 6:11.

18:46 Знов не добиваємо до статі - Волков, а наступний удар Клюки влучив у сітку. 5: 9 - початок програли.

18:44 Ще не дуже виходять у росіян атаки - до статі добити зміг тільки Тетюхін і не з першого разу, а потім його подача полетіла далеко в аут. На перший тайм-аут лідером йде Німеччина - 5: 8.

18:42 Атака Михайлова в аут і розрив досягає трьох очок - 3: 6. Німці допомагають нам атакою в трос сітки - 4: 6.

18:41 Ще одне очко німців - Михайлова пом'якшили на блоці, але наступна подача Фромма в сітку - 3: 4.

18:40 Нервове початок. Обмін очками йшов до рахунку 2: 2, а потім Клюка не прийняв подачу Фромма. 3-2 - Німеччина попереду.

18:35 Команди вже на майданчику - під гуркіт німецької публіки, що зібралася на берлінських трибунах підтримати своїх. Стартовий склад російської команди: Гранкін, Тетюхін, Клюка, Ащев, Михайлов, Волков. Ліберо - Вербів. Вперед, гра почалася!

18:30 Коротко про систему відбору - вона і в чоловічому, і в жіночому турнірі однакова. Безпосередньо на Олімпіаду потрапляють тільки переможці кваліфікації, друге і третє місце гарантує участь в додатковому міжконтинентальному відборі. Четверте місце позбавляє шансів на поїздку в Ріо.

18.25 Всім привіт! Сьогодні у нас грандіозний волейбольний вечір, від якого залежить, де проведуть цей серпні наші збірні - вдома біля телевізора або на майданчиках Ріо-де-Жанейро. Бій за олімпійські путівки вступає у вирішальну стадію.

Зовсім скоро свій півфінал проти Німеччини почне чоловіча команда - о 18.35 за московським часом. А вже о 20.30 вирішальний матч зіграє жіноча збірна - їх суперницями, як і в фіналі жовтневого чемпіонату Європи, стане збірна Голландії.

Прісоедінйтесь на превеликий онлайну Sports.ru - вболіватимемо за наших разом!

Кось вальяжно росіянки проводять другий сет, невже дізналися про перемогу чоловіків?