Гонка # 224: 29 апреля 1973 року.Гран Прі Іспанії.Монжуїк-парк

Поул Ронні Петерсон (Lotus 72E) - 1.21,8 (166,8 км / год) Кращий коло

Емерсон Фіттіпальді (Lotus 72E) - 1.23,8 (162,8 км / год)

Переможець Емерсон Фіттіпальді (Lotus 72E) - 1: 48.18,7 (157,5 км / год)

Гонка в Барселоні відкривала європейську частину сезону. боротьба Джекі Стюарта і Емерсона Фіттіпальді за титул набирала обертів. Вони були зовсім різними: стриманий шотландець з робочих районів, до автоспорту зробив успішну кар'єру в стрілецькому спорті, і галасливий довговолосий бразилець із заможної сім'ї. Втім, обидва вміли однаково швидко мчати по трасі на гоночній машині, і жоден з них не збирався програвати.

На міському кільці, прокладеному по схилах пагорба Монтжуик, краще кваліфікаційне час залишилося за напарником Фіттіпальді по Lotus Ронні Петерсоном . Він і очолив гонку на перших колах, а Стюарт незабаром пробився на друге місце, випередивши Денні Хьюмен , У якого виник сильний дисбаланс одного з коліс.

Фіттіпальді ж стартував лише сьомим, але по ходу дистанції піднімався все вище, обганяючи одних суперників і користуючись проблемами у інших. До середини шляху бразилець був вже третім - а потім і зовсім виявився другим, коли на Tyrrell Стюарта відмовили гальма.

Якийсь час пара Lotus очолювала гонку, але потім і у чорно-золотих машин почалися проблеми. Петерсон, який лідирував з самого старту, зупинився з відмовила коробкою передач, а у Фіттіпальді виник повільний прокол задньої шини. Можна було заїхати в бокси, однак Емо вважав за краще залишатися на трасі. Це було ризиковано, але в разі успіху могло принести важливі очки.

За дев'ять кіл до фінішу зрізало привід на Brabham обіймав друге місце Карлоса Рейтемана , І стало зрозуміло, що план Фіттіпальді спрацює. Всі інші були занадто далеко позаду: другу позицію до того моменту займав Франсуа Північ , Що втратив майже коло по ходу піт-стопа, а третю - проводив другий Гран Прі в житті американець Джордж Фоллмер. Саме в такому порядку гонщики в результаті і піднялися на подіум.

Цікаво ...

Перемога Фіттіпальді стала 50-й в історії команди Lotus. Це досягнення стало не просто ювілейним для компанії Коліна Чепмена, а й дозволило їй потіснити з першого рядка Ferrari! При цьому Скудерія почала вигравати в 1951-му році, тоді як дебютний успіх Lotus датується лише 1960-м.

Джордж Фоллмер

Страховий брокер з Арізони Джордж Фоллмер багато років брав участь в автоперегонах на напівпрофесійної основі. Виступати він почав ще в 1960 році в 26-річному віці, але спочатку це були лише нерегулярні старти в змаганнях клубного рівня. Лише до середини десятиліття американець став виходити на старт більш-менш постійно.

Його першим успіхом став титул чемпіона в дволітровому класі американського першості спорткарів. Оскільки Фоллмер вдалося здолати сильних суперників, в Porsche вирішили запросити його виступити за заводську команду в "12 годинах Себринга". Підсумком, на загальний подив, стала перемога в класі.

Джордж продовжував велику частину часу проводити у власному офісі, і лише у вересні 1967-го зважився різко змінити своє життя. Допоміг випадок: один з пілотів Роджера Пенське отримав травму, і Фоллмер запросили підмінити його в трьох марафонських гонках. Завоювавши два подіуму і одне шосте місце - а головне, побачивши, як працює по-справжньому сильна команда - Джордж і зважився піти в професіонали.

Завоювавши два подіуму і одне шосте місце - а головне, побачивши, як працює по-справжньому сильна команда - Джордж і зважився піти в професіонали

Підсумком стали численні перемоги і кілька титулів в серіях TransAm і CanAm. Гострі на язик репортери навіть прозвали гонщика "Джордж Ам". Крім спортивних машин, він виступав і в змаганнях Формули 5000, де також регулярно піднімалося на вершину подіуму. Саме там, на американських трасах, з Фоллмер і познайомився Дон Ніколс .

Колишній секретний агент якраз створював власний гоночний проект Shadow - і запропонував земляку приєднатися. З огляду на досвід і майстерність Джорджа, його позитивну відповідь приніс Ніколс багато користі. А сам 39-річний Фоллмер, паралельно з продовженням американської кар'єри, неждано-негадано навіть для самого себе опинився дебютантом Формули 1.

Свою першу гонку сезону 1973 він закінчив шостим, другу - третім. На подіумі Монтжуик-парку юний Франсуа Північ взявся вичитувати американця за те, що той, програючи в швидкості, поводився на трасі занадто непоступливо. Строго глянувши на коротуна-француза зверху вниз, високорослий Фоллмер строго відчитав того, нагадавши, що більш швидкий пілот повинен вміти обганяти, а якщо не виходить - то і скаржитися нема чого.

Надалі американець не заробив жодного очка, хоча ще двічі фінішував в десятці. Але і іспанського результату було досить, щоб включити Формулу 1 в список серій, де Джорджу вдалося домогтися успіху.

Але і іспанського результату було досить, щоб включити Формулу 1 в список серій, де Джорджу вдалося домогтися успіху

Він повернувся в США і продовжував домагатися все нових перемог. У 1978-му Фоллмер ледь не загинув, коли на машині по ходу дистанції "Закусило" газ. Підсумком серйозної аварії стали кілька переломів. На відновлення пішов майже рік, але Джордж знову вийшов на старт, щоб завоювати ще кілька кубків - і лише після цього остаточно повісити шолом на цвях.

Зараз американець бере активну участь в автоспортивного життя своєї країни, керує власною командою і охоче бере участь у всіляких історичних заходах. В кінці січня він повинен зазначити своє 79-річчя.