Єврокубки без поляків, осічка «Леха», двовладдя в таблиці і інші події 5-го туру Екстракласи

Трьом польським клубам треба було провести матчі 3-го раунду Ліги Європи

Трьом польським клубам треба було провести матчі 3-го раунду Ліги Європи. У кого-то шансів вже не було ( «Лех»), у кого-то вони були, але попереду була дуже важка боротьба ( «Ягеллонія»), а хтось мав би проходити свого суперника ( «Легія»). За підсумком Польща втратила всіх трьох своїх єврокубкових бійців.

16 серпня 21:00. Люксембург. Stade Josy Barthel 2500 (8125)

Після матчу попереднього туру керівництво «Легії» назвало прізвище нового тренера варшавян - Рікар Са Пінту, бронзового призера чемпіонату Європи - 2000 в складі збірної Потругалії. Вболівальники пов'язували певні надії з новим тренером, дебют припав на матч в Люксембурзі, де необхідно було відігравати дефіцит в один м'яч. Перші хвилин 25-30 у виконанні гостей вийшли провальними. Положення стало критичним, до 17-ї хвилини господарі вели вже 2-0 при повному потуранні з боку оборони польської команди. 33-а хвилина принесла хоч краплину радості і надії уболівальникам. Активний Кухарчик віддав на Канті, який відіграв один м'яч. В кінці тайму все це могло знову зійти нанівець, але за Малажа заступилася штанга. У другому таймі забивати потрібно було ще два ... В перерві на поле вийшов Шиманьська, втрачати було вже нічого. Ініціативою володіла «Легія», але великих труднощів Жубер гості зі столиці Варшави не доставляли, Кафу, Карлітос, Шиманьська і Кухарчик намагалися вразити ворота господарів, але комусь не вистачало точності, а чиїсь удари блокувалися. 86-а хвилина воскресила інтригу, Канте знову відправив м'яч у сітку і моментально відправився до центру поля, потрібно було забивати ще. Як такого навалу не вийшло. «Легія» вилітає з Ліги Європи від команди з Люксембургу, іншими словами чим ганьба охарактеризувати це важко. Фанати іронічно зарядили в кінці "Спасибі за єврокубки", а на поле вилетів новий тренер варшавян, який попрямував до арбітра. На прес-конференції Пінту заявив, що «Дюделянж» пройшов далі тільки завдяки судді. Іншим словом, як ідіотське такий вислів охарактеризувати не можна. Можливо, португалець ще трохи не представляє рівень польського футболу і не розуміє, що польські клуби повинні проходити суперників подібного рівня, незважаючи на всі перешкоди з боку арбітрів. Ще півтора роки тому варшавяни грали внічию з мадридським «Реалом», обігравали «Спортинг», сьогодні вони не можуть пройти команду з Люксембурга. Браво!

Голи: Патрік Стампф (7), Так Круз (17) - Хосе Канті (33, 86)

16 серпня 21:15. Познань. Stadion Miejski w Poznaniu 21000 (41609)

У «Леха» є традиція - вилітати в третьому раунді Ліги Європи. Незважаючи на це, в Познані перед повторною грою було чимало гучних заяв. «Лех» збирався боротися і перевернути гру. Вірилося в це несильно. Власне, перший тайм це і підтвердив. Бельгійці виглядали краще, вже на 19-ій хвилині Саматта головою розстріляв ворота Бурича. Подвоїти перевагу футболісти «Генка» могли зі штрафного, але точності півзахиснику гостей не вистачило. Познаньци намагалися відповісти, але Гіткер і Гайос не зуміли зрівняти цифри на табло. А бельгійці не зупинялися на досягнутому. У кінцівці тайму гості заробили право на пенальті - Троссард не залишив шансів Буричу. Після перерви господарі зуміли швидко роздрукувати ворота Вуковича. Після удару Вуядіновіч в штангу м'яч був винесений за межі штрафного, але його підібрав Цивка, потужно пробив по воротах. Відразу ж рахунок зрівняти міг Тіба, але удар португальцю не увінчався успіхом. «Лех» намагався забити ще один м'яч, але удачі полякам не вистачало, бельгійці ж вже не сильно і прагнули забити втретє. На тому й закінчили. «Генк» заслужено йде далі, а «залізничники» закономірно залишають єврокубки, проходи на тоненького клубів з Вірменії і Білорусі - це не рівень познаньцев, а й до ганьби співвітчизників з Варшави «біло-синім» далеко.

Голи: Томаш Цивка (50) - Мбвана Саматта (19), Леандро Троссард (45)

16 серпня 21:30. Гент. Ghelamco Arena (20000)

Матч тижневої давності в Білостоці залишав надії, «Яга» не виглядала гірше за суперника, Іреніуш Мамрот заявляв, що команда вірить в себе і в вихід в наступний раунд Ліги Європи. Гості почали матч непогано, активні були Новіковас, Франківськи і Поспишил, але не вистачало останнього пасу. На жаль, «Гент» швидко зумів відкрити рахунок. Господарі розіграли хорошу комбінацію, яку точним ударом головою завершив нападник «буйволів». Смак голи сподобався господарям, і вони моментально могли подвоїти рахунок, благо Руньє заблокував удар. З плином часу «Яга» знову стала створювати моменти біля воріт суперника, але все того ж Новіковас забракло влучності. Після перерви гості заграли ще активніше. Старання белосточчан були винагороджені. Захист господарів зробила помилку, чим скористався Поспишил. 1-1, потрібен ще один м'яч. Бельгійці зрозуміли, що справа пахне гасом і стоїть теж задуматися про забитому м'ячі. Тут кураж зловив Келемен, кілька разів рятував гостей. У «бджілок» теж були хороші шанси, не щастило Роман Безьяк, який упустив два хороших шансу, щоб перевернути результат двоматчевого протистояння. З кожною хвилиною гості все більше розкривалися, що створювало вільні зони ззаду. Цим і скористалися суперники поляків. Спочатку Яремчук, а потім 18-річний Давид. «Ягеллонія» теж вилітає з єврокубків, але за команду явно не соромно, на відміну від познаньцев і варшавян «Яга» боролася до кінця і грала на рівних з більш сильним суперником. Над стадіоном після фінального свистка зазвучало "Спасибі за боротьбу", на відміну від Люксембургу тут фанати заряджали без сарказму, а щиро.

Голи: Тайво Авон (13), Роман Яремчук (84), Джонатан Давид (89) - Мартін Поспишил (58).

Тепер перейдемо до справ національної першості ...

Тепер перейдемо до справ національної першості

17 серпня 19:00. Краків. Stadion MKS Cracovia 4097 (15007)

«Краковія» знову не може занести старт чемпіонату собі в актив, в Любіні поки що тривогу бити рано, після двох перемог команда зменшила хід, але не виглядала гірше своїх супротивників. Господарі почали активніше, Піщек скористався передачею Строзіка - на місці був Хладун. Перший тайм проходив у рівній боротьбі. На удари Ернандеса і Піщека гості відповіли погрозами від Бохарі і Павловського. В кінці першої половини гри м'яч опинився все ж в сітці гостей, але радість була передчасною, суддя за допомогою Вара зафіксував офсайд і відмінив гол. Але без голу команди на перерву не втекли. Вже на четвертій доданій хвилині Павловські з передачі Ягелло технічним ударом переграв Гостомський. Другий тайм краще провели «смугасті», але небезпечні моменти виникали рідко. У кінцівці господарі могли зрівняти рахунок, але ніхто з господарів не зумів підставити ногу під небезпечний простріл з флангу. Мінімальна перемога Любинців, що залишає «Краксен» в зоні вильоту. У Кракові розраховували на інший старт.

Гол: Бартомель Паловскі (45 + 4)

17 серпня 21:30. Легніца. Stadion Miejski im. Orla Bialego 5082 (6194)

Дебютант Екстракласи приймав у себе вдома «Корону», яка перевершує всі очікування. Гра не самих статусних команд за мірками Польщі виявилася багатою на моменти і емоції. Вже на перших хвилинах Зелінський після індивідуального проходу вийшов на ударну позицію, але удар виявився дуже слабким. Господарі знову намагалися відзначитися, але на цей раз Маркітос забракло влучності. У п'ятничний вечір був дуже активний правий захисник «Медзянка» Зелінський, черговий його удар закінчився невпевненою грою Хамроля, благо помилка для голкіпера не стала фатальною - м'яч пройшов повз ворота. Все йшло до забитого м'яча у виконанні господарів, але на початку другого тайму відзначилися «червоно-жовті». Гурскі прийняв м'яч і зважився на удар - український голкіпер «триколірних» не врятував. Господарі з подвоєною енергією кинулися вперед. І знову на позиції завершувача виявився Зелінський. На цей раз м'яч опинився у воротах. На останніх хвилинах відзначитися могли як легнічане, так і кельчане, але більше голів вболівальники не побачили. Результативна нічия, хоча господарі були ближче до перемоги.

Голи: Павло Зелінський (69) - Мацей Гурскі (54)

18 серпня 19:00. Плоцьк. Stadion im. Kazimierza Gorskiego 4082 (9750)

У Плоцьку зустрічалися дві команди з нижньої частини таблиці, обидві дружини ще не перемагали в Естракласе. Безвиграшна серія «арковцев» після матчу перервалася. Перший тайм проходив за переваги «нафтовиків», після удару Шиманьська за гостей зіграла штанга, а кілька хвилин пізніше Дзвігала пробив вище воріт. «Арка» намагалася проводити швидкі контратаки. В одній з таких швидких атак Семашко вивалився один на один з Дене, але німецький голкіпер переграв форварда гдинян. Другі 45 хвилин пройшли вже під диктовку гостей з півночі. Швидко вдалося відкрити рахунок, після передачі Янота Колєв забив свій перший м'яч у футболці «Арки». Болгарський форвард міг оформити і дубль, але його удар встиг заблокувати захисник. На відміну від своєї атаки, захисники гостей грали невпевнено. Одна з помилок привела до пропущеного м'яча на 69-й хвилині. Набрати бодай очко у господарів не вийшло. В останню десятихвилинку гості забили двічі. Спочатку Янковський головою відправив м'яч у сітку воріт плоччан, а вже в додатковий час Рафал Семашко все-таки записав своє прізвище до протоколу зустрічі. «Арка» здобуває першу перемогу, «Вісла» ж продовжує знаходиться в певну кризу.

Голи: Рикардіньо (69) - Олександр Колєв (55), Мацей Янковський (82), Рафал Семашко (90 + 2)

18 серпня 21:30. Забже. Stadion im. Ernesta Pohla 14087 (24563)

Суботню програму матчів закривала гра між двома командами, які ще не знали поразок в цьому сезоні. Статистика вказувала на те, що після цього матчу серії обох дружин повинні продовжитися, тому що останні чотири гри між забжанамі і гданьчанамі закінчувалися 1: 1, але в цей раз все вийшло інакше. Карол Філа, який дебютував в основі «Лехії» в цьому сезоні в зв'язку з відходом Столярського небезпечно пробив по воротах на 23-ій хвилині, м'яч влучив у ногу Бохневіча, від якої і залетів у сітку воріт. Ще через десять хвилин положенні «триколірних» стало критичним, Флавіо Пайшау за допомогою штанги подвоїв перевагу гостей. Господарі намагалися відігратися, але Куцьяк справлявся з усіма загрозами Ангуло і Ко. На початку другої половини гри гданьчане знову підібгали суперника, але забити ще в цей вечір у підопічних Стоковца не вийшло. У кінцівці «Гурнік» намагався повернути інтригу, але захист «Лехії» прекрасно працювала раз по раз. «Гурнік» зазнає першої поразки в сезоні, а «Лехія» піднімається на проміжне друге місце. У порівнянні з «Лехією» чотиримісячної давності зараз можна спостерігати зовсім іншу команду.

Голи: Павло Бохневіч (23 - автогол), Флавіо Пайшау (33)

19 серпня 16:30. Варшава. Stadion Miejski im. marszalka J. Pilsudskiego 16116 (29861)

Після повернення з Люксембургу «армійцям» належало зіграти з новачком елітного дивізіону «Заглембе». Зрозуміло, що фаворитами матчу були господарі. Відразу варшавяни захопили ініціативу, але ударам Карлітоса не вистачало точності. Якщо забити не можуть нападники, то на допомогу приходять захисники. Єджейчик головою відправив м'яч у ворота Шматули після подачі з кутового. Захисник «Легії» забиває у другому матчі поспіль. Через десять хвилин після перерви гості зрівняли рахунок зусиллями Павловського і Вжесіньского, перший записав на свій рахунок асистентський бал, другий відзначився забитим м'ячем. Варшав'янам знову потрібно було забивати і з цим почалися проблеми. Незважаючи на володіння м'ячем, господарі рідко доводили атаки до удару. І все ж одне з наступів закінчилося двома ударами Карлітоса. Перший удар прийшовся в штангу, добивання вже було точним. Мінімальна перемога «легіоністов», яка не дає відповідей ні на які питання щодо майбутнього варшавян.

Голи: Артур Єджейчик (39), Карлітос Лопес (77) - Конрад Вжесіньскі (54)

19 серпня 19:00. Познань. Stadion Miejski w Poznaniu 13141 (41609)

«Лех» виграв всі чотири стартові зустрічі. Статус суперника в черговому матчі говорив, що серія цілком собі може тривати, але краків'яни зуміли піднести сенсацію. Матч почався з місця в кар'єр. Господарі забили вже на 8-ій хвилині, хоча могли відзначитися і раніше, але після удару Гайоса м'яч потрапив в штангу воріт гостей. Швидко познаньци подвоїли перевагу, Петшак зіграв рукою в своїй штрафній. Арбітр призначив одинадцятиметровий удар, який реалізував Гіткер. Здавалося, Познанський поїзд змете ще одного свого суперника, але не тут-то було ... Ще в першому таймі «віслякі» відіграли один м'яч і скоротили перевагу до мінімуму. Після перерви гра змінилася, була активна трійка Коштал-Імаз-Ондрашек. На 50-ій хвилині саме Ондрашек відправив м'яч у сітку, хоча спочатку арбітр зафіксував офсайд, але VAR відновив справедливість. П'ятьма хвилинами пізніше свій м'яч забив Гіткер. Правда на цей раз він вразив власні ворота. «Вісла» вперше повела в цій зустрічі. Минуло ще шість хвилин, і гості знову святкували успіх - Ондрашек оформив дубль. А в самому кінці рахунок до крупного довів Марко Колар, який вийшов на заміну. «Вісла» відіграється з 0-2 і завдає першої поразки познаньцам.

Голи: Жоао Амарал (8), Крістіан Гіткер (18 - пен) - Мартін Коштал (24), Зденек Ондрашек (50, 61), Крістіан Гіткер (55 - аг), Марко Колар (90)

19 серпня 19:00. Білосток. Stadion Miejski w Bialymstoku 10644 (22376)

У Білостоці та в Глівіце задоволені стартом своїх команд в чемпіонаті, «Яга» розмістилася на другому рядку, а глівічане - слідом за «жовто-червоними». З самого початку матчу «червоно-сині» намагалися високо пресингувати суперника, але господарі добре тримали м'яч, не дивлячись на всі старання гостей. 22-а хвилина принесла успіх «гордості Підляшшя». У цій зустрічі дебютував у складі «Яги» сербський новачок Мілі Савковіч. Саме серб і відкрив рахунок в матчі проти глівічан. У час, що залишився в першому таймі забити могли обидві команди. У господарів зі штрафного небезпечно пробив Новіковас, а у гостей з хорошої позиції не забив Пападопулос. У другій половині гри господарі помітно підсіли, матч Ліги Європи в Бельгії давав про себе знати. Зусиллями Дзічека «Пяст» зумів відігратися на кінець години гри. Дзічек міг оформити і дубль, але м'яч з лінії воріт вибив Клеменж. Все котилося до закономірного нічийного результату. Не згоден з цим був Новіковас, який все-таки зумів відзначитися в цей вечір, принісши важливу перемогу «Ягеллонії», яка наздоганяє в таблиці суперників з Великопольський.

Голи: Мілі Савковіч (22), Арвідас Новіковас (90 + 4) - Патрік Дзічек (59)

20 серпня 19:00. Вроцлав. Stadion Miejski we Wroclawiu 7888 (43673)

Тур закривався матчем у Вроцлаві, де зустрічалися дві команди, від яких чекали більшого на старті, але матч очікувань не виправдав. Абсолютно нудний перший тайм з практично повною відсутністю моментів біля воріт команд. У обох команд були проблеми з комбінуванням впереді..і не тільки. Захист господарів регулярно випускала суперників на стандартах, а гості частенько загравалися біля своїх воріт при виході з оборони. У другому таймі помилок стало менше і гра йшла до першого забитого м'яча. Його вболівальники не побачили. Самий хороший шанс упустив нападник «Шльонська» Марцін Робак, який обіграв воротаря суперників і пробивав по порожніх воротах, але захисник гостей встиг заблокувати удар і перевести м'яч на кутовий. У гостей небезпечно видали пробивав Кожул, але м'яч пройшов трохи вище поперечини. Безгольову нічия при непоказною грі у виконанні обох команд, що навряд чи влаштує вроцлавлян і щецінцев.