Імпресіонізм з секретом. Україна - Голландія - 28:24. Гандбол. Євро-2014. відбірковий турнір

ГАНДБОЛ

ЧЄ-2014. Чоловіки. відбірковий турнір

Група 5

УКРАЇНА - ГОЛАНДІЯ - 28:24 (16:10)

Україна: Комок, Бражник (н / в); Стецюра (2), Онуфрієнко (5/1), Шевельов (2), Цап (2/1), Бурка (4), Кривчиков (1), Педан, Кумогородський, Козакевич, Дорощук (3), Вишневський, Остроушко (5 ), Жук (2), Васюк (2/0).

Голландія: Схелленкенс, Тадей; Ханеня (3/1), Слейтерс, Лендерс (1), МІДЕМ (2), Адамс (4), Ремер (5), Вінк (2), Смітс (1), Полман (2), Верьянс (4), Схаген (н / в), де Купер (н / в), ван ден Букен (н / в).

Семиметрові: 3 (2) - 1 (1).

Штрафний час: 8 - 8 (на 48 хвилині після третього штрафу Слейтерс видалений до кінця гри).

Судді: Буше, Мейер (обидва - Швейцарія).

2 квітня. Київ. Палац спорту. 1 000 глядачів.

Олексій ГОНЧАРУК з Палацу спорту

Ось і відбулося повернення чоловічого гандболу в київський Палац спорту. Попередній поєдинок відбувся без малого 11 років тому, коли 9 червня 2002 року збірна України поступилася в матчі-відповіді плей-офф за вихід до фінального раунду світового форуму-2013 команді Угорщини - 21:26 (перший поєдинок тижнем раніше теж завершився на користь наших суперників - 23:21).

На відміну від того невтішного літнього дня нинішня весна принесла нам перемогу, а разом з нею і залишила надію на завоювання путівки до фінальної частини чемпіонату континенту-2014.

Голландці, нагадаю, мають на нас великий зуб - за відбірковий турнір європейської першості 2009 року. Тоді вони були нашими основними конкурентами за вихід до фінального етапу чемпіонату Старого Світу.

Після програшу в Запоріжжі в 2008-му голландці мало не плакали. Тепер же поразка не принесло такого засмучення, про що і розповів головний тренер гостей Марк Шметц в окремому інтерв'ю нашому виданню.

Перед матчем з голландцями в інтерв'ю нашій газеті головний тренер українців Андрій Кравець говорив, що під суперника підлаштовуватися не варто, головне - зберегти малюнок гри. Якщо взяти в цілому, то картина вийшла в стилі імпресіонізму - з несподіваним переходом фарб з однієї в іншу, часом вдалу, інколи - не дуже.

Дехто навіть назвав пару моментів дій наших гандболістів абстракціонізмом, проте така «художня критика» все ж є перегином. Інша справа, що чіткий контур в діях наших гандболістів проглядався не завжди, хоча місцями мали місце вельми вивірені штрихи. Кілька разів проходили грамотні скиди в лінію у виконанні плеймейкера Михайла Цапа, після яких результативно завершував атаки Дмитро Дорощук.

Незважаючи на кілька сумбурні дії, особливо в нападі, українці з середини першого тайму з нічийної позначки (6: 6) до перерви зуміли дістатися до цілком солідного відриву в шість голів (16:10). Стабільно світлим образом з чіткими, можна навіть сказати, монументальними лініями на гандбольному полотні 40 на 20 метрів був страж воріт збірної України Геннадій Комок.

Його майстерність особливо допомогло з 16-ї по 20 хвилини, коли голкіпер буквально «з'їв» цілу серію виходів один на один. Під час тайм-аутів йому радою допомагали наш тренер воротарів, легендарний олімпійський чемпіон Михайло Іщенко і досвідчений Вадим Бражник.

Коли після матчу я поцікавився у Вадима, чи знали, куди саме будуть кидати голландці, він відповів ствердно: «Ми спеціально готувалися до цього матчу, тому досконально вивчили, куди люблять направляти м'яч наші суперники. Куди конкретно? Це - професійний секрет. Нам же ще з голландцями на виїзді грати, раптом вони газету прочитають і зрозуміють, чого ми від них чекаємо ».

Що ж, може бути, воротарський сектор української команди правильно обрав принцип «Союзу меча і орала» з «Дванадцяти стільців», коли все має бути таємно. Зовсім інше враження про нашу атакуючої гвардії, яка упустила багато вигідних моментів.

Особливо образливим виглядало це марнотратство на початку другої половини зустрічі, коли можна було істотно збільшити перевагу, тим самим суперників в глибокий ігровий і психологічний нокдаун. Але кидки в штанги, перекладини, голкіпера (у другому таймі рамку гостей захищав Майк Тадей) призвели до того, що на табло «українське» число «17» не змінювалося на «18» з початку третьої до перших секунд чотирнадцятої хвилин. Благо, знову ж виручав Комок, і голландцям вдалося підібратися не ближче, ніж на три пункти - 15:18 17:20.

Андрій КРАВЕЦЬ, головний тренер збірної України:

- Можливо, хлопці емоційно трохи перегоріли. Настільки сильним виявився настрій на гру. Але незважаючи на це, з поставленим завданням мої підопічні в основному справилися.

На скільки відсотків? Приблизно на 80. Ми цілком вдало зіграли в захисті, досить високо зустрічали нападників суперника, змушуючи їх кидати з 11-12-ти метрів, а там вже м'яч чекав Геннадій Комок.

Він сьогодні зіграв на хорошому рівні, грамотно взаємодіяв з гравцями оборони. Взагалі, у нас є ще один воротар високого класу - Вадим Бражник, і якби виникла необхідність, він би вийшов на майданчик.

- Було помітно, що голландці брудно грали в захисті, хапали за майки наших гандболістів, здійснювали дрібні провокаційні поштовхи. Чекали цього від суперників?

- Багато гравців гостей мають досвід виступів у сильних лігах Європи, де використання дрібних фолів - нормальна практика. Може, нам теж варто іноді вдаватися до такої тактики - подумаємо.

- Нам відступати нікуди. У матчі-відповіді в Голландії 7 квітня настроюєтеся тільки на один певний результат?

- Їдемо за перемогою. Іншого не дано. Досягти цього нам цілком під силу, головне - забити то, що ми створюємо.