Греція - Чехія 1: 0. Срібна шевелюра Делласа ᐉ UA-Футбол

Греція

1: 0 Чехія Деллас 105 Нікополідіс, Сейтарідіс, Деллас, Басинас (Яннакопулос 72), Загоракіс, Харістеас, Фіссас, Врізас (Цартас 91), Капсіс, Карагуніс, Кацураніс Чех, Григера, Галашек, Больфо, Янкуловскі, Поборські, Коллер, Росіцкі, Недвед (Шміцер 40), Барош, Уйфалуші Попередження: Сейтарідіс 23, Харістеас 70, Карагуніс 87 Попередження: Галашек 48, Шміцер 55, Барош 102

Хто б міг подумати напередодні старту ЄВРО-2004, що догравали своє «золоте покоління» португальців, присмачене розсипом молодих талантів розіграє головний приз турніру в фінальному матчі з командою, абсолютно не претендує навіть на статус претендента на вихід з групи. Проте грецький Бундестім Отто Рехагеля нагадав футбольній Європі, що порядок частенько здатний пересилити клас. Варто відзначити і той факт, що на користь греків у другому півфіналі ЄВРО говорило і сприятливий збіг обставин. І травма Недведа, після відходу якого капітанську пов'язку отримав Поборські і відсутність 300% пенальті в тому моменті, коли Коллера відверто схопили за футболку у штрафному Нікополідіса, і нефарт Росіцкі з Янкуловскі, прекрасно пробивали, але голами залишив поза увагою. Перераховуючи моменти, створені командами в матчі, можна згадати і в чомусь схожі відмінні шанси Коллера і Бароша, так і не повторив унікальний рекорд Мішеля Платіні зразка 1984 року - 5 поспіль результативних матчів на ЄВРО. У греків по-справжньому небезпечні моменти почали виникати лише в третьому таймі, з виходом на поле Василіос Цартаса. Півзахисник, який дебютував у збірній ще в 1994-му 14 хвилин «пристрілювався», намагаючись відшукати партнерів найнебезпечнішими передачами, а на останній хвилині третього тайму, безумовно залишився за греками по грі і створеними моментами, саме подача Цартаса з кутового без перебільшень шокувала всю футбольну Європу. Рене Больфо не впорався зі своїм колегою центральним захисником траянос деллас, що підключилися до розіграшу стандартного положення і правило «срібного гола» перетворилося в правило забитого м'яча більш високу ціну. Часу навіть на удар в сторону воріт Нікополідіса у чехів не залишалося і фінальний свисток П'єрлуїджі Колліни сповістив про найгучнішою футбольної сенсації останніх років. Збірна Греції - в фіналі ЄВРО-2004. У разі перемоги цієї команди в недільному матчі, судячи з усього, доведеться скасовувати афінську Олімпіаду, адже все організатори головних спортивних змагань чотириріччя відзначатимуть можливий успіх футбольної команди на протязі не одного тижня ...

Отто Рехагель, головний тренер збірної Греції: «Казка триває. Те, що зробили гравці - це просто неймовірно. Це - справжнє диво. Чехи були більш технічні, але пристрасть і воля до перемоги були на нашому боці. Нам нічого було втрачати сьогодні, ми спокійно могли ризикувати. Все або нічого - такий девіз нашої сьогоднішньої гри. Ми наполегливо йшли до цього протягом трьох років - крок за кроком. Команда сьогодні виграла в першу чергу величезну віру в себе. Ми обіграли Португалію в матчі-відкритті турніру, але вони зуміли залишитися і дійти до фіналу, і тепер це - шанс для них помститися нам за те єдиної поразки. Хоч ми і не фаворити фіналу, але нам нічого програвати. Ми і так - переможці ».

Карел Брюкнер, головний тренер збірної Чехії: «Ми розчаровані результатом, але це все. Я сказав хлопцям, що пишаюся кожним з них. Наш капітан, Павел Недвед, сказав їм у роздягальні, що ця збірна - найкраща, в якій він грав за свою кар'єру. Я повинен привітати наших грецьких суперників з дуже розумно обраною тактикою і сподіваюся що це допоможе їм і в фіналі. Ми грали порівняно непогано в другій половині зустрічі, однак суперник перевершив нас у ефективності. За ті три роки, поки я треную команду і 30 проведених матчів ми вперше пропустили м'яч з кутового і на самих останніх секундах. Це ще раз доводить, що остання хвилина - найнебезпечніший час. Я не можу сказати, наскільки серйозна травма Недведа. Що стосується замін, я як раз планував випустити на поле Хайнца, але тут суперник забив переможний гол, і мій план провалився ».

Траянос Деллас, захисник збірної Греції: «Те, що ми зробили - це неповторно. Ми заслужили вихід у фінал, ми всім довели, що у нас організована і добротна команда. В кінці Бог дав нам перемогу. Коли минуло 14 хвилин і 36 секунд першого доданого тайму, і біля воріт суперника призначили кутовий, я сказав собі, що зараз ми повинні зробити це. Хтось почув мене і після цього я забив. Від щирого серця дякую грецьких уболівальників, які були тут і тих, хто вболівав за нас на батьківщині. Я думаю, ми зробили щось історичне ».

Стеліос Яннакопулос, півзахисник збірної Греції: «У цьому вся принадність футболу. Це був великий, неповторний день для нас і чорний день для чехів. Ми ніби живемо в мрії, це чудово, і ми не хочемо прокидатися ».

Теодорос Загоракіс, півзахисник збірної Греції: «Ми приїхали на чемпіонат з метою лише не вдарити в бруд обличчям, а раптово опиняємося в фіналі. Якби ми на самому початку заявили, що будемо фіналістами ЄВРО, нас вважали б божевільними. Попереду у нас ще один матч і це дійсно буде МАТЧ з великої літери. Після виходу з групи і перемоги над французами ми припускали, що наша гра продовжує поліпшуватися, але я навіть уявити не міг, що ми доберемося до фіналу ».

Антоніс Нікополідіс, голкіпер збірної Греції: «Ми поки не можемо думати про фінал. Сьогодні ми будемо насолоджуватися перемогою, а з завтрашнього дня ми почнемо фокусувати наші думки на фінальному поєдинку ».

Мілан Барош, форвард збірної Чехії: «Ми дуже розчаровані, оскільки продемонстрували дуже непогану гру, але змушені їхати додому. Але такий футбол. Я не хочу дивитися фінал по телевізору. Титул кращого бомбардира турніру не зможе компенсувати мені під час нашої відсутності в фіналі ».

Титул кращого бомбардира турніру не зможе компенсувати мені під час нашої відсутності в фіналі »