9. Голи туру
  10. Таблиця
  11. Всі результати 23-го туру

подія туру

Манчіні взяв на себе провину за поразку "Манчестер сіті" від «Евертона» з рахунком 1: 0. «Я думав, що буде легше, - говорив після гри Роберто, - а мені слід було б знати, що тут ніколи не буває легко. Ніколи ». Дивно, як італійський фахівець міг забути, що «городяни» вигравали на «Гудісон Парк» всього двічі в 15 останніх матчах ліги, а сам Манчіні поступався Девід Мойес чотири рази - частіше, ніж будь-кому іншому в АПЛ.

Отримав свою 150-ту перемогу в прем'єр-лізі Мойес, на відміну від Манчіні, добре підготувався до поєдинку з лідером чемпіонату. Незважаючи на відсутність у господарів провідних центральних захисників Філа Джагелка і Сільвена Дістена, «городяни» зуміли нанести всього лише три удари по воротах Ховарда, найбільш перспективним з яких було потрапляння Саміра Насрі в хрестовину. Перемогу «Евертону» приніс на 60-й хвилині Даррон Гібсон, який прийшов з «Манчестер Юнайтед» в це зимове трансферне вікно. Під час перебування на «Олд Траффорд» йому жодного разу не вдавалося так порадувати фанів «Юнайтед». Алекс Фергюсон вже пожартував на прес-конференції після гри зі «Сток Сіті», що продаж Гібсона в «Евертон» була «частиною плану». Манчіні, між тим, повторив прийом, який спрацював в минулому сезоні. Тоді після розгромної поразки від «Ліверпуля» Роберто також прийняв відповідальність на себе, знизивши тиск на гравців - через кілька днів «Сіті» обіграв «Юнайтед» у півфіналі Кубка Англії, а в чемпіонаті таких провалів більше не допускав. Подивимося, який ефект принесе ця тактика тепер.

***

В свою чергу "Манчестер Юнайтед" в грі проти «Стоку» завдав ще менше ударів в створ, ніж «Сіті» «Евертону» - всього два, причому обидва з пенальті. Хав'єр Ернандес на 38-й хвилині і Дімітар Бербатов на 53-й встановили підсумковий рахунок 2: 0. «Сток» з 1980-го жодного разу не вигравав у Манчестері у вищому дивізіоні, та й на цей раз, здається, не планував, про що говорить статистика - тільки Пол Скоулз і Майкл Каррік удвох віддали більше передач (242) в цей вечір, ніж вся команда Тоні Пуліса (192).

У зв'язку з хворобою Давида Де Хеа і травмою Андерса Ліндегора місце в воротах «Юнайтед» зайняв 21-річний дебютант Бен Еймос. Як завжди останнім часом, Фергюсон не міг розраховувати на багатьох гравців основи, хоча Уейн Руні, Нані і Ешлі Янг повинні повернутися в лад до недільного матчу проти «Челсі». «Сіті» і «Юнайтед» зрівнялися за набраними очками, команда Манчіні залишається лідером тільки через кращу різницю голів.

герой туру

Гарет Бейл і Лука Модріч стали головними ініціаторами перемоги «Тоттенхема »над «Віганом» з рахунком 3: 1. Особливо постарався валлієць - він був скрізь, і суперникам було за ним не наздогнати. На кінець півгодини гри Модріч відмінним пасом знайшов вільного в штрафний Бейла, який в два дотики розправився з Аль-Хабсі. Через п'ять хвилин хорват чудово пробив сам - 2: 0. У другому таймі Бейл оформив дубль, відправивши м'яч з лівого краю штрафного в протилежний кут воріт - це був 9-й гол півзахисника в сезоні. «Летікс» трохи пожвавилися в другому таймі - за 10 хвилин до фінального свистка Джеймс Макартур один м'яч відіграв і міг би забити другий, але не вийшло. «Шпори» відстають від дуету з Манчестера лише на 5 очок, «Віган» - стільки ж від рятівного 17-го місця.

невдахи туру

«Блекберн» в рідних стінах програв «Ньюкаслу» 0: 2, хоча весь матч володів ініціативою. На 12-й хвилині м'яч після удару Райана Тейлора метрів з 20-ти зрикошетив об спину Скотта Денна і залетів у ворота. На початку другого тайму рефері Філ Дауд нагородив команду Стіва Кіна 11-метровим після не очевидного порушення на Модеста. Девід Данн не реалізував пенальті - Тім Крул відбив і його удар, і повторний Гамста Педерсена. Денн пізніше упустив гольовий момент, пробивши головою прямо в кіпера «сорок». Постійно шукає можливість зрівняти «Блекберн» в результаті нарвався на гол Габріеля Обертана на 92-й хвилині. Підопічні Кіна в 9-й раз програли на «Івуд Парк» і як і раніше живуть в зоні вильоту.

дебют туру

нападнику Джібрілю Сіссе , Якого «КПР» придбав в це трансферне вікно за £ 4,5 млн, знадобилося всього 12 хвилин, щоб почати окупати вкладення. Точний удар з льоту в ворота «Астон Вілли» французький форвард відсвяткував фірмовим кульбітом. Тепер Сіссе забивав в дебюті за три клуби АПЛ - «Ліверпуль», «Сандерленд» і «КПР». В районі 30-ї хвилини захисник «Віллані» Стівен Уорнок, намагаючись винести м'яч після навісу іншого дебютанта «Рейнджерс» Тайє Тайво, відправив його (м'яч) прямо за комір Шию Гівену.

Другий пропущений гол розбудив команду Алекса Маклиша - прямо перед перервою Даррен Бент забив свій 100-й гол у прем'єр-лізі (передача на рахунку Алана Хаттона). А за 11 хвилин до кінця «Вілла» і зовсім відігралася за допомогою Шарля Нзогбія, якому асистував Петров. 2: 2 - бірмінгемська команда спустилася на одну сходинку нижче і тепер 12-а, «КПР» на 16-му місці в трьох очках від небезпечної зони.

несподіванка туру

Немає нічого сенсаційного в тому, що «Ліверпуль» розгромив на «Моліні» «Вулверхемптон »З рахунком 3: 0, але вже давно перемога команді Кенні Далгліша діставався настільки малою кров'ю. На рідкість ефективно зіграла сама критикуемая лінія команди - напад, причому відзначилися відразу три форварда «червоних». Поступово набирає форму і виглядає все більш доречно в атаці «Ліверпуля» Енді Керролл на початку другого тайму забив перший (і переможний) гол, замкнувши крос Чарлі Адама на дальній штанзі. Неузгодженість захисників «вовків» через дев'ять хвилин полегшила завдання Крейгу Белламі, легко переграв Хеннесі. Остаточний рахунок за 12 хвилин до фінального свистка встановив Дірк Кюйт, якому також асистував Адам. Це був ювілейний 50-й м'яч голландця за «Ліверпуль», чекати якого йому довелося аж 22 матчі. Перша перемога мерсисайдців в прем'єр-лізі в 2012-му дозволила їм наблизитися до зони Ліги чемпіонів на відстань чотирьох очок. Оптимізму уболівальникам додає і закінчення 8-матчевої дискваліфікації Луїса Суареса - уругваєць може вийти на поле вже в наступній грі «Ліверпуля» проти «Тоттенхема».

У «Вулверхемптона», навпаки, немає жодного приводу для радості. Команда Міка Маккарті залишається на передостанньому місці і не може виграти вже 11 матчів поспіль (з урахуванням кубків).

тенденції туру

вболівальники «Арсенала »Все ще чекають першої перемоги в прем'єр-лізі в новому році. Гостьова нічия 0: 0 з "Болтоном", по крайней мере, перервала серію «канонірів» з трьох поразок в чемпіонаті поспіль. Але підсумковий результат куди більше влаштував бореться за виживання «Болтон», ніж рветься в Лігу чемпіонів «Арсенал». За господарів двічі зіграли штанга і перекладина, і обидва рази не пощастило Робіну ван Персі. «Арсенал» більшу частину матчу володів ініціативою, хоча в останню чверть години активізувався і «Болтон», але обійшлося без драматичної розв'язки. «Арсенал» провалюється з п'ятого місця на сьоме. Команда Оуена Койла зробила ще один крок геть від зони вильоту, від якої її тепер відокремлюють два очки.

***

Мартін О'Ніл - знову найуспішніший тренер прем'єр-ліги, якщо рахувати з моменту його призначення в «Сандерленд» (11 грудня 2011). початок розгрому «Норвіча» поклав пропустив більше сезону через травму коліна нападник Фрейзер Кемпбелл, який забив також в попередній грі на Кубок. Потім дев'ятка «чорних котів» асистував Стефану Сессеньйона, що завершив атаку, яку він і починав, точним ударом головою. Третій м'яч був забитий після перерви захисником «Норвіча» Даніелем Айялу в свої ворота. 3: 0 - талановитого учня поки не перевершити вчителя - колись Пол Ламберт грав під керівництвом О'Ніла в «Селтіку», потім північноірландець допоміг своєму протеже отримати першу тренерську роботу в «Уікомб». «Сандерленд» вже восьмий, початок сезону забуте як страшний сон.

Прем'єр-ліга.ру

Рубрика втратила відразу двох героїв - Роман Павлюченко і Дініяр Білялетдінов в трансферне вікно повернулися в Москву (в «Локомотив» і «Спартак» відповідно). Натомість на острови приїхав Павло Погребняк , Взятий «Фулхемом» в оренду у «Штутгарта». Російський нападник, покликаний замінити пішов в «КПР» Боббі Замора, участі в грі «дачників» проти «Вест Бромвіч» не приймав. Головні події в матчі припали на другий тайм - спочатку Клінт Демпсі забив вже 4-й гол в 2012-му (американець поки кращий бомбардир нового року), а потім Рою Ходжсону, якого дуже тепло приймали на «Крейвен Котедж», вдалося провести вдалу заміну - вийшов на поле Сомен Тчойі рахунок зрівняв - 1: 1.

Перед зустріччю «Арсеналу» з «Болтоном» опту підкріпила статистикою невдалу гру Андрія Аршавіна у цьому сезоні. Точність передач атакуючого півзахисника становить 74% - гірше за нього в «Арсеналі» лише показники Маруана Шамаха (70%) і Тьєррі Анрі (64%).

цифри туру

Тисяча сімдесят шість хвилин вже не забиває за «Челсі» Фернандо Торрес. Лондонський клуб в суботу з'їздив в Суонсі, і з двох учнів Жозе Моурінью краще зі своїм завданням впорався Брендан Роджерс. «Лебеді» здебільшого перегравали «Челсі», на 39 хвилині заслужено повели в рахунку -колишній гравець «синіх» Скотт Сінклейр технічно перекинув Петра Чеха. Сінклейр, який перебрався два роки тому в Уельс, коштував «Суонсі» рівно в 100 разів дешевше, ніж Торрес - «Челсі». Вечір складався для команди Андре Віллаш-Боаша абсолютно безславно, особливо коли ближче до кінця гри за друге попередження був вилучений Ешлі Коул, але на фінальних хвилинах Босінгва за допомогою рикошету пробив Ворма, і «пенсіонерам» вдалося забрати з «Ліберті Стедіум» очко. «Челсі» зберігає 4-е місце, але конкуренти вже близько, а в майбутньому 24 турі на «Стемфорд Брідж» висадиться «Манчестер Юнайтед».

Голи туру

При Мартіні О'Ніла «Сандерленд» став дуже красиво забивати - два голи з першого тайму гри проти «Норвіча» (Фрейзер Кемпбелл, Стефан Сессеньон).

Три м'ячі на двох естетів з матчу «Тоттенхем» - «Віган» - Гарет Бейл і Лука Модріч

Скотт Сінклейр з поваги до колишнього клубу не відзначав свій чудово виконаний гол в ворота «Челсі».