«Губастик, а ти що тут робиш?»: «Ак Барс» обіграв «Нафтовик»

2.08.2018

Зінетулой Білялетдінов знову ввічливо привітав кореспондента «БІЗНЕС Online»

«Ак Барс» в першому передсезонному матчі здобув перемогу над «Нафтовиком» (5: 3). Про те, як гра викликала небувалий ажіотаж у місцевої публіки, Михайло Глухов розсмішив партнерів, а Станіслав Галієв ускладнив життя редакторі відео, - у матеріалі кореспондента «БІЗНЕС Online» з Альметьєвська. Вже сьогодні «Ак Барс» вилетить на збори в Сочі.

Матчі між «Ак Барсом» і «Нафтовиком» стають доброю літньою традицією Фото:   ak-bars Матчі між «Ак Барсом» і «Нафтовиком» стають доброю літньою традицією Фото: ak-bars.ru

«ХОТІВ ЗІГРАТИ ПО-ДОРОСЛОМУ»

Матчі між «Ак Барсом» і «Нафтовиком» стають доброю літньою традицією. У Альметьевске кожен раз шалений ажіотаж, коли в гості приїжджає клуб з Казані. Перемога в Кубку Гагаріна, схоже, ще більше закохала місцевих жителів в «барсів». Звичайно, поза конкуренцією місцевий вихованець Артем Лукоянов, а й інші гравці казанців в пошані у альметьєвському публіки. За півгодини до початку гри запланована автограф-сесія Олександра Світовит, поєднана з презентацією Кубка Гагаріна, але задовго до цього вболівальники проходять ближче до роздягальні «Ак Барса» і фотографуються з капітаном команди. Він посміхається і нікому не відмовляє.

Перша для обох команд гра в міжсезоння допомагає робити добрі справи. Всі кошти від продажу квитків на матч (а їх все розкупили) підуть до фонду допомоги дітям, які страждають на аутизм. На аукціоні продають светри Тимура Билялова і Дмитра Обухова, а за майку з автографом легенди №34 можна взагалі віддати останні гроші.

За півгодини до початку гри запланована автограф-сесія Олександра Світовит, поєднана з презентацією Кубка Гагаріна Фото:   ak-bars За півгодини до початку гри запланована автограф-сесія Олександра Світовит, поєднана з презентацією Кубка Гагаріна Фото: ak-bars.ru

У перерві цікавий конкурс: ворота третього воротаря «барсів» Артура Місбахова намагаються вразити 12-річні вихованці школи «Нафтовика», а польові гравці «Ак Барса» влаштовують у відповідь своєрідне майстер-шоу. Володимир Ткачов немов приклеює шайбу до гака, махає ключкою і перекидає через воротаря, а Данило Воєводін намагається забити в падінні. У обох не виходить. Переможець же йде з новою ключкою від «заряд».

- Хотів зробити трохи по-іншому, але він дуже грамотно зіграв, по-дорослому, - посміхається після матчу Воєводін.

Минулий сезон він повністю провів в Альметьевске, а зараз проходить повноцінну передсезонну підготовку в «Ак Барсі». Поки ні тренери, ні сам гравець не говорять виразно про майбутнє Воєводіна, але його величезний потенціал складно не помітити. Хоча в «Нафтовику» напевно будуть раді, якщо в Казані порахують Данила сирим для КХЛ і відправлять в Альмет'євськ.

Всі чекають президента «Татнефти» Наїля Маганова, але його немає на матчі: кажуть, що відзначив недавно 60-річний ювілей керівник пішов у відпустку.

У перерві цікавий конкурс: Артура Місбахова намагаються вразити 12-річні вихованці школи «Нафтовика», а польові гравці «Ак Барса» влаштовують у відповідь своєрідне майстер-шоу Фото:   ak-bars У перерві цікавий конкурс: Артура Місбахова намагаються вразити 12-річні вихованці школи «Нафтовика», а польові гравці «Ак Барса» влаштовують у відповідь своєрідне майстер-шоу Фото: ak-bars.ru

«Закінчується БУДУ - встигну ЗІГРАТИ ЗА« НАФТОВИК »

Хокеїсти «Ак Барса» приїжджають до палацу «Ювілейний» за три години до матчу. Їх суперники з Альметьєвська «Нафтовика» починають підтягуватися по одному-двоє тільки через хвилин 20. Часу ще багато, і гравці казанського клубу виходять спробувати місцеву випічку.

- Збори в чотири, а він пішов, - незадоволений Олександр Зав'ялов виходить в фойє і шукає Романа Абросимова. Захисник біжить зі швидкістю спринтера.

- губастик, а ти що тут робиш? - головний тренер «Ак Барса» Зінетулой Білялетдінов зустрічає кореспондента «БІЗНЕС Online» звичним зверненням. Не здивував.

Хокеїсти піднімаються в спортивний зал дуже рано - до повноцінної розминки більше півгодини. Значна частина спортсменів грають в футбол. Хокеїсти встають в коло і перекидають м'яч один одному, а той, хто його втрачає, виходить з кола. До кінця залишаються одні і ті ж, і багато втомлюються від очікування.

«Губастик, а ти що тут робиш «Губастик, а ти що тут робиш?» - головний тренер «Ак Барса» Зінетулой Білялетдінов зустрічає кореспондента «БІЗНЕС Online» звичним зверненням. Чи не здивував Фото: ak-bars.ru

- Скільки до розминки? 17? - Павло Падакін не вірить словам тренера з фізпідготовки Владислава Занковца. Заріпов з Лукоянова - теж: вони підходять до нього за пару хвилин до цього.

Артем встає біля вікна і дивиться на площу рідного міста.

- Звичайно, Альмет'євськ сильно змінився. Дуже багато нових дитячих майданчиків будується, для сімейного відпочинку маса місць. Дороги відмінні. Зараз ще буде тренувальний комплекс новий.

- Чи не було думки сьогодні за «Нафтовик» зіграти?

- Закінчувати буду - встигну ще зіграти, - сміється Лукоянов.

Олексій Потапов запінивает м'яч на балкон і зникає в пошуках сходи нагору. За цей час Іржі Сікач піднімається по тросу, перелазить за м'ячем і повертається. Михайло Глухов піднімається нагору ще бадьоріше, але, щойно ставши на рівну поверхню, сковзається. Під дикий регіт всієї команди.

Дві татарстанські команди починають матч дуже яскраво: чотири шайби за дев'ять хвилин Дві татарстанські команди починають матч дуже яскраво: чотири шайби за дев'ять хвилин! фото: ak-bars.ru

«ЗАПІКІВАТЬ БАГАТО ДОВЕДЕТЬСЯ»

Від річного хокею складно чекати багато чого - клуби перебувають під навантаженням і рідко показують цікаву гру. Але дві татарстанські команди починають матч дуже яскраво: чотири шайби за дев'ять хвилин! Причому «Нафтовик» стартує з ідеального розіграшу більшості - господарі розігрують чисельну перевагу секунд за десять.

- Шайбу! Шайбу! - заклик ведучого активно підтримати атакуючу команду звучить комічно, адже в більшості залишаються гості. Але вболівальники в «Ювілейному» радіють голам казанців не менше.

Кидки Андрія Маркова та Рафаеля Батиршіна не виглядали занадто складними для воротаря Андрія Філоненко: здається, що новачок «Нафтовика» ще не відійшов від важких зборів. Він практично повністю пропустив минулий сезон, але новий тренер воротарів альметьевцев Дмитро Ячанов вірить в Філоненко. Андрій став першим учнем ЦСКА серед воротарів, який зіграв в КХЛ за останні 10 років.

Відразу двоє гравців виходять на матч з камерами, закріпленими на своїх шоломах, - Андрій Демидов з «Нафтовика» і форвард «Ак Барса» Станіслав Галієв.

- Камера? Це ж мигалка була, - жартує Галієв.

Коли на Кубку світу мікрофон закріпили на шолом Євгенія Кузнєцова, довелося багато разів використовувати запіківаніе: гравець не стримував емоцій на льоду. Схоже, і зараз редакторі відео доведеться потрудитися:

Всім байдужий рахунок - свято на трибунах набагато важливіше Фото:   ak-bars Всім байдужий рахунок - свято на трибунах набагато важливіше Фото: ak-bars.ru

- Запіківать? Так, багато доведеться.

Галієв закидає найкрасивішу шайбу матчу, а «Нафтовику» так і не вдається наздогнати суперника. Але всім байдужий рахунок - свято для уболівальників набагато важливіше.

Після матчу діти на трибунах чекають, що гравці ще вийдуть з роздягальні до них.

- Давайте йдіть все! - співробітник, який відповідає за безпеку в «Ювілейному», дуже любить командувати. Його тон такий, як ніби він головна людина на землі. Але дітей це не зупиняє - вони виходять у фойє і по черзі скандують імена гравців казанського клубу.

- Данис! Марков! - хлопці хочуть сфотографуватися з усіма, але гравці повинні їхати. Вже сьогодні вони вилітають в Сочі на передсезонний турнір.