Ніщо не вічне під місяцем

КУБОК ГАГАРІНА Західна конференція, фінал

КУБОК ГАГАРІНА Західна конференція, фінал. Сьомий матч (1) ЦСКА - (2) СКА - 2: 3. рахунок КУБОК ГАГАРІНА Західна конференція, фінал в серії 3-4

Напередодні кульмінації епічного армійського протистояння любителі хокею могли сповна насолодитися всілякими статистичними викладками, оцінюючи шанси команд в історичній перспективі. Але історія твориться постійно, статистика коригується кожен день, а ось що залишається незмінним, так це емоції, які в міру просування до вирішального матчу накривають учасників з головою. Очевидці розповідають, що Дмитро Квартальнов, і без того людина не надто товариська, в останні дні остаточно замкнувся в собі, абсолютно не реагуючи ні на що і ні на кого. Побачити головного тренера москвичів перед грою мені не вдалося, а ось з представником пітерського штабу Сергієм Зубовим я зіткнувся в фойє арени. Зазвичай привітний і усміхнений фахівець теж явно перебував під впливом моменту: зосереджене кам'яне обличчя, відсутній погляд, і тільки мікроскопічний кивок голови, який підтверджує, що оточують він все-таки дізнається.

Або, може, це просто нервове? Хоча, здавалося б, йому-то що, він вже стільки за свою довгу кар'єру цих сьоме матчів провів. За загальна кількість не ручуся, але точно знаю, що в ході обох переможних кампаній в Кубку Стенлі Зубова тричі довелося брати участь у вирішальних іграх серій, в тому числі і фінальної. Але, мабуть, це така справа, що тут кожен раз - як перший.

Напруга витало в повітрі, і щось підказувало: без надриву тут не обійдеться. Передчуття справдилося вже на самому початку, коли господарі отримали більшість і кинулися на ворота Мікко Коскинена подібно ескадрону гусар летючих, готові не тільки переграти суперника, але і в разі необхідності затоптати його. І затоптали-таки, але радість трибун була передчасною: відеоперегляд показав, що Олександр Радулов видряпав шайбу з-під воротаря ногою.

А ось потім все якимось дивним чином заспокоїлося, немов команди вирішили зробити так, щоб ніхто не шкодував про прощання з однією з них. Мовляв, іскрометний хокей ми вам пару раз показали, і досить, сил на чергову феєрію вже не залишилося. Гра, як і в першому матчі серії, розвивалася досить повільно, і навіть гол Іллі Ковальчука, на 12-й хвилині прошу Кевіна Лаланда своїм фірмовим кидком, її НЕ сколихнув.

Зате другий гол сколихнув, та ще й як! Це сталося після кидка Євгена Дадонова з ближньої дистанції під поперечину на 28-й хвилині. Могло здатися, що для ЦСКА все скінчено, адже за першу половину матчу господарі практично нічого не продемонстрували в атаці. Можливо, саме про це подумали гості і заспокоїлися.

Те, що сталося згодом, змусило згадати слова відомого футбольного тренера, в даний момент якраз працює в нашій країні - не сказати, правда, щоб працював він надто вже вражаюче, якщо мати на увазі гру його команди, а не нечувану зарплату і привертають загальну уваги складнощі з її виплатою. Так ось, тренер цей свого часу говорив: «Коли моя команда веде 1: 0, я абсолютно не турбуюся за результат. А ось коли рахунок Те, що сталося згодом, змусило згадати слова відомого футбольного тренера, в даний момент якраз працює в нашій країні - не сказати, правда, щоб працював він надто вже вражаюче, якщо мати на увазі гру його команди, а не нечувану зарплату і привертають загальну уваги складнощі з її виплатою стає 2: 0, починаю турбуватися ».

Можливо, пітерським наставникам слід уважніше поставитися до досвіду зарубіжного футбольного колеги. Так чи інакше, СКА явно заспокоївся, а ЦСКА завівся, і ... звідки тільки все взялося? Одна за одною накочувалися атаки на ворота Коскинена, стаючи все небезпечніше і небезпечніше. І ось вже Радулов набирає 500-е очко в КХЛ, після кидка Андрія Стася переводячи шайбу у верхній кут, а потім Стефан да Коста фантастичним чином потрапляє в саму «дев'ятку». І за що залишилися до кінця другого періоду 47 секунд Коскіненом ще доводиться творити чудеса, щоб зберегти хоча б нічийний рахунок Можливо, пітерським наставникам слід уважніше поставитися до досвіду зарубіжного футбольного колеги .

Другий перерву став, безперечно, самим нервовим для всіх відрізком за всю серію. Залишається тільки здогадуватися, що творилося в роздягальнях - можливо, нам краще цього ніколи і не дізнатися. Важливо, що на останній період команди вийшли в однаково бойовому настрої і продовжили з'ясування стосунків на високій ноті. Антон Бурдасов Антон Вікторович схльоснувся з Григорієм Паніним, потім москвичі отримали більшість і кілька разів змусили суперників похвилюватися, але історія все-таки була проти них. Патрік Торесен на 41-й хвилині, вдало підставивши ключку, вирішив результат цього протистояння.

Незабаром, правда, шайба побувала і в воротах Коскинена, але мала місце очевидна гра високо піднятою ключкою, так що тут і відеоперегляду не знадобилося.

Отже, на наших очах був внесені корективи в статистику. Шерлок Холмс довів справу до кінця і остаточно воскрес до жаху одних і захоплення інших (якщо ви раптом не зрозуміли про що мова, знайдіть до фіналу Кубка Гагаріна десяток хвилин і ознайомтеся з репортажем про попередньому матчі). Втім, деяка статистика поки залишається незмінною: В'ячеслав Биков не програє вирішальні матчі серій (4 перемоги), а Дмитро Квартальнов не вигравав (2 поразки). З нашого боку було б не цілком коректно передрікати, що і ця статистика рано чи пізно обов'язково зміниться, так що зробимо таке припущення лише щодо Квартальнова. Рано чи пізно він неодмінно переможе. Зрештою, це ж питання досвіду, а досвід він отримав зараз величезний.

- Я не хочу виправдовуватися, - сказав він, - звичайно, в чомусь ми, тренери, недопрацювали, але нам не вистачило досвіду поразок під час регулярного чемпіонату. Ми ніколи не потрапляли в таку ситуацію, коли програвали кілька матчів поспіль. І ось тільки зараз потрапили, а впоратися не змогли.

В'ячеслав Биков подякував свого друга і колегу за відмінну безкомпромісну боротьбу і прославив своїх підопічних: - Я хочу привітати хлопців з тим, що вони повірили в себе, в команду і змогли створити історію.