НБА: два овертайму і 48 очок "Короля" врятували гостей!

Результат зустрічі зумовила феноменальна гра "Короля" - Леброна Джеймса. фото AFP

"Детройт" - "Клівленд" - 107: 109 2от (29:23, 23:28, 18:19, 21:21, 9: 9, 7: 9)
У п'ятому матчі півфінальної серії плей-офф НБА "Клівленд" на виїзді в двох овертаймах зломив опір "Детройта".

Поєдинок в Детройті, що закінчився лише за кілька хвилин до настання в США літа, напевно, увійде в число видатних ігор НБА. Команди подарували баскетбольному світу приголомшливий трилер, результат якого зумовила феноменальна гра Леброна Джеймса, "Короля", як його називають за океаном.

Те що Джеймс дійсно "Король" відомо давно. Йому всього 22, а матчів в яких він набрав би менше 20 очок, за весь сезон набереться одиниці. Те що заштатне "Клівленд" дістався до півфіналу, та й взагалі виявився в плей-офф, заслуга виключно Джеймса. Але те, що Леброн створив в п'ятницю в "місті моторів" дійсно вражає. За 50 хвилин в його активі 48 очок (особистий рекорд в плей-офф), 9 підбирань, 7 результативних передач, але сухі цифри статистики не можуть показати справжню цінність цього гравця.

Досить сказати, що з 29 останніх очок "Клівленда", на рахунку Джеймса 28 (!!!). Іншими словами кидок Жідрунаса Ілгаускаса за 7.48 до конча четвертої чверті став останнім попаданням з гри у виконанні партнерів Леброна. Був ще один штрафний від Дрю Гудена, але все інше створив "Король".

Немає сенсу занадто багато розповідати про хід поєдинку - він мало чим відрізнявся від попередніх чотирьох матчів серії. Дві рівні команди займалися тим, що поперемінно виходять вперед (в результаті в основний час лідерство переходило від одних до інших 17 разів, а ще 9 раз рахунок був рівним).

До четвертої чверті Джеймс в общем-то не показував нічого видатного. Він, звичайно, був найрезультативнішим у гостей, але по-іншому у "Кавальєрс" буває вкрай рідко. У кінцівці третин чверті "Детройт" ще вів з перевагою 5 очок (75:60), але за хвилину гості відігралися і перед останньою дванадцятихвилинкою рахунок був рівним.

За негласною традицією, в матчах цих команд той, хто виграє четверту чверть, виграє всю зустріч. Це правило по-своєму спрацювало і цього разу - нічия 21:21 змусила команди вирішувати питання про переможця в овертаймі.

Втім, його могло і не бути, якби не Джеймс, який в кінцівці брав гру на себе і, ігноруючи решту світу (партнери не відрізнялися точністю, змащуючи навіть кидки з-під кільця), нахабно ліз під кільце. Зупинити його без порушення правил практично неможливо, і Леброн розкішними кидками згори на останній хвилині двічі змушував трибуни затихати. Своїм другим "данком" за 9,5 секунди до кінця чверті він встановив остаточний підсумок після основного часу - 91:91.

Овертайм вийшов не менш завзятим. Розрив у рахунку спочатку не перевищував двох очок, але за 33.7 секунди до кінця Джеймс потрапляє складний середній кидок і на табло загоряються вбивчі для "Детройта" цифри - 96: 100. Здавалося, все проти господарів, навіть статистика - останній раз, пропускаючи в плей-офф більше 100 очок, вони перемагали аж в 1991 році.

"Пістонс" врятували точні штрафні. Спочатку Рашид Уоллес двічі був точний, а за 3 секунди до кінця гості сфолили на Чонсі Біллапс (який в підсумку відіграв в цьому матчі більше всіх - 53 хвилини), який штрафні кидає дуже впевнено. Незважаючи на колосальну відповідальність, Біллапс свою справу зробив - 100: 100!

Друга п'ятихвилинка вийшла такою ж валідольною. За 1.28 до кінця у "Детройта" з'явився шанс - Ілгаускас сфолив на Кріса Уеббері, при цьому останній встиг пропхати м'яч в кільце. Литовець з 6-м фолом пішов відпочивати, а Веббер забив і штрафний - 107: 104.

Не встиг "Детройт" як слід порадіти, як тут же ненаситний Джеймс знову все зіпсував - не мудруючи лукаво, він вирішується на триочковий, і кільце з радістю проковтує черговий гостинець дядечка Леброна - 107: 107.

Наступна хвилина проходить в безплідних атаках обох команд. "Детройт" проводить останню повноцінну атаку, але рахунок незмінний. На відповідь у "Клівленда" залишається 11 секунд. Природно, м'яч у Джеймса, який спочатку спокійно стукає його об підлогу, вбиваючи решту секунди, а потім в звичній силовій манері пробивається під кільце, де продавивши і обігравши всіх і вся, кидає точно в ціль - 107: 109!

Але і за решту 2,2 секунди "Детройт" все-таки міг врятуватися. Біллапс без особливих перешкод кидав з середньої дистанції, але м'яч, пострибавши по душком кільця, падати всередину не захотів, повідомляє Євроспорт

Таким чином, "Клівленд, програвши два перші матчі серії, потім здобув три перемоги поспіль і зараз всього крок відокремлюють Джейма і компанію від фіналу, де вже чекає свого суперника" Сан-Антоніо ".

Втім, "Детройт" ховати рано. Ця команда на виїзді грає не менш вдало, ніж удома, так що двічі обіграти "Клівленд" їй цілком під силу. До речі, дуже схожа ситуація склалася в торішньому чвертьфіналі, коли "Клівленд" вів у серії 3-2, але програв потім дві зустрічі, і далі пройшли "Пістонс".