Головний тренер футбольного клубу «Ліверпуль»

Німецький професійний футболіст і тренер

Юрген Норберт Клопп народився 16 червня 1967 го, в Штутгарті, столиці землі Баден-Вюртемберг (Stuttgart, Baden-Württemberg), в сім'ї комівояжера і колишнього воротаря. Клопп ріс в сільській місцевості близько Фройденштадт (Freudenstadt) разом з двома старшими сестрами.

Клопп ріс в сільській місцевості близько Фройденштадт (Freudenstadt) разом з двома старшими сестрами

Юрген Клопп фотографія

Він почав грати в місцевому клубі 'Глатт', пізніше перейшов в команду 'Ергенцінген', а потім став гравцем "Пфорцхайма '. У період юності Юрген представляв три франкфуртских команди - 'Айнтрахт', 'Вікторія Зіндлінген' і 'Рот-Вайсс'.

У 1988-му, під час навчання у Франкфуртському університеті імені Гете, Клопп був тренером дитячої команди Frankfurt D-Juniors. Його дипломна робота була присвячена ходьбі.

Влітку 1990-го Юрген уклав угоду з 'Майнц 05' в другій бундеслізі, де провів більшу частину своєї професійної кар'єри в період з 1990-го по 2001-й. Спочатку виступав на позиції нападника, Клопп перейшов в захисники в 1995-му.

За час 15-річної кар'єри гравця в складі 'Майнц 05' він став автором 52 голів. Юрген був призначений менеджером клубу 27 лютого 2001-го після відставки Екхарда Краутцуна (Eckhard Krautzun). Перший матч в новому статусі пройшов для Клоппа днем ​​пізніше, коли 'Майнц 05' виграла 'Дуйсбург' з рахунком 1-0 на своєму полі.

Перший матч в новому статусі пройшов для Клоппа днем ​​пізніше, коли 'Майнц 05' виграла 'Дуйсбург' з рахунком 1-0 на своєму полі

Юрген залишався менеджером сім років, за які зумів привести своїх хлопців на вершину таблиці бундесліги і пройти кваліфікацію на Кубок УЄФА в сезоні 2005-2006. В кінці сезону 2006-2007 клуб 'Майнц 05' вилетів у другу бундеслігу, однак Клопп вирішив залишитися в команді.

Втім, саме нездатність 'Майнц 05' повернутися в першу бундеслігу змусила менеджера відмовитися продовжувати контракт. Він подав у відставку 30 червня 2008-го. Його результати на посаді тренера "Майнц 05 '- 109 перемог, 78 матчів внічию і 83 поразки.

Його результати на посаді тренера Майнц 05 '- 109 перемог, 78 матчів внічию і 83 поразки

У травні 2008-го Юрген був названий новим менеджером 'Боруссії' з Дортмунда (Dortmund); його дебютна гра з новим клубом першої бундесліги пройшла 9 серпня 2008-го на Кубку Німеччини, коли 'чорно-жовті "перемогли' Рот-Вайсс 'з Ессена (Essen) з рахунком 3-1.

У першому ж сезоні Клопп привів 'Боруссію "до перемоги на Суперкубку Німеччини, де зазнала поразки мюнхенська' Баварія '. Юрген допоміг фінішувати 'джмелям' в цьому сезоні на шостому місці, і вже в наступному клуб потрапив на п'яту сходинку, перш ніж в сезонах 2010-2011 і 2011-2012 зайняв лідируючі позиції в бундеслізі.

Юрген допоміг фінішувати 'джмелям' в цьому сезоні на шостому місці, і вже в наступному клуб потрапив на п'яту сходинку, перш ніж в сезонах 2010-2011 і 2011-2012 зайняв лідируючі позиції в бундеслізі

Проте, 'Боруссія' програла Суперкубок Німеччини 2011 Клуб 'Шальке 04', та й сезон 2012-2013 не був настільки вражаючим, як попередні. Намагаючись виправити помилки, Клопп наполягав, щоб його команда зосередилася на Лізі чемпіонів УЄФА. На престижному турнірі вдалося дійти до фіналу, де перемога з рахунком 2-1 дісталася 'Баварії'; вирішальний гол на 89 хвилині забив півзахисник мюнхенців Арьєн Роббен (Arjen Robben).

Юрген продовжив контракт зі "джмелями 'до червня 2018 го. Менеджер отримав штраф в розмірі € 10 тисяч 17 березня 2014 го, після того як влаштував 'словесну атаку' на рефері Деніза Айтекін (Deniz Aytekin) на матчі з 'Боруссією "з Менхенгладбаха (Mönchengladbach). 'Боруссія' з Дортмунда фінішувала сезон 2013-2014 на другому місці, виграла Суперкубок Німеччини і в чвертьфіналі Ліги чемпіонів програла клубу 'Реал Мадрид'.

8 жовтня 2015 го Клопп уклав трирічний контракт і став головним тренером "Ліверпуля", замінивши звільненого Брендана Роджерса (Brendan Rodgers). На першій своїй конференції Юрген назвав себе "Нормальним", пародіюючи Жозе Моурінью (José Mourinho), який в 2004-му був представлений як 'Особливий', коли його призначили тренером 'Челсі'.

Клопп дебютував в 'Ліверпулі' 17 жовтня 2015 го, коли матч з 'Тоттенхем Хотспур "закінчився рахунком 0-0. Першу перемогу з новим тренером 'червоні' здобули 28 жовтня 2015 го - проти 'Борнмута' - і вийшли до чвертьфіналу Кубка Англійської футбольної ліги.

Через три дні прийшла перша перемога в прем'єр-лізі - в матчі проти 'Челсі' з рахунком 3-1. Після трьох ігор внічию з рахунком 1-1 на стартових матчах Ліги Європи УЄФА клуб 'Ліверпуль' здолав казанський "Рубін" з рахунком 1-0.

У лютому 2016- го Юрген пропустив матч прем'єр-ліги через апендектомії. 28 лютого 'Ліверпуль' програв фінальний матч Кубка Футбольної ліги 2016 на стадіоні 'Уемблі' з рахунком 1-3 клубу 'Манчестер Сіті' в серії пенальті. Потім, 17 березня 2016- го, Клопп допоміг своїм хлопцям вийти в чвертьфінал Ліги Європи УЄФА і перемогти 'Манчестер Юнайтед' з рахунком 3-1.

'Ліверпуль' вибив з Ліги Європи колишніх підопічних Клоппа, 'Боруссію "з Дортмунда, з рахунком 4-3 і дійшов до фіналу, де зіткнувся з' Севільєю 'і програв з рахунком 1-3, із забитим першим голом Деніела Старріджа (Daniel Sturridge ) в першому таймі.

8 липня 2016- го Юрген і його тренерський штаб продовжили контракт з 'Ліверпулем' на шість років - до 2022-го.

2 травня 2018 го 'червоні' отримали путівку в фінальний матч Ліги чемпіонів УЄФА, після того як за сумою двох зустрічей перемогли з рахунком 7-6 'вовків', італійський клуб 'Рома'. У фіналі 'Реал Мадрид' обійшов 'Ліверпуль' з рахунком 3-1.

Клопп перебуває у шлюбі вдруге. Раніше він був одружений на Сабіне, яка в 1988-му народила йому сина Марка. Марк грав в футбол в декількох німецьких клубах, включаючи 'Франкфурт', 'Кляйн-Карбен', 'Дармштадт 98' і 'Боруссія II'.

5 грудня 2005-го Юрген узяв в дружини соцработника і дитячого автора Уллу Сандрок (Ulla Sandrock). Вони познайомилися в пабі під час проведення Октоберфесту в цьому ж році. Від попередніх відносин у Улли є син Денніс.

Клопп - протестант, який не соромиться говорити про свою віру на публіці. В інтерв'ю він неодноразово згадував, наскільки важливу роль в його житті відіграє Ісус.

В інтерв'ю газеті The Guardian в квітні 2018 го Юрген висловив свою незгоду з приводу виходу Великобританії з Європейського союзу.

Клоппа можна побачити в документальному фільмі Trainer! 2013 року і Und vorne hilft der liebe Gott 2016- го.