У Ташкенті завершився Кубок світу-2012 з дзюдо

Протягом двох вересневих днів в спортивному комплексі «Узбекистан» розгорталася боротьба за володіння титулу переможця Кубка світу-2012 Протягом двох вересневих днів в спортивному комплексі «Узбекистан» розгорталася боротьба за володіння титулу переможця Кубка світу-2012. Змагалися 118 дзюдоїстів (85 чоловіків і 33 жінки) з 12 країн.

Найчисленніша - делегація Узбекистану представлена ​​41 спортсменом, 19 дзюдоїстів делегувала Росія, 15 - Казахстан, 7 - Японія, повідомляє федерація дзюдо Узбекистану.

У підсумку перше загальнокомандне місце вибороли представники країни висхідного сонця - 5 золотих, 1 срібна медалі. На другому з п'ятьма медалями (3 золоті та 2 бронзові) збірна Ізраїлю, на третьому - команда Казахстану (2-1-3). За крок від п'єдесталу, хоча і з великою кількістю медалей залишилася збірна нашої країни - одне золото, 5 срібних і 11 бронзових нагород. П'яте загальнокомандне місце вибороли спортсмени Російської Федерації (1-2-4).

Золотим медалістом з узбецьких спортсменів, став Міралі Шаріпов (-73 кг). У відбірковому раунді він переміг Сергія Пак з Казахстану, а ось в півфіналі і фіналі зустрівся з узбекістанцев. У півфіналі переміг над Улугбеком Норкобіловим, в фіналі - над Арсеном Бабаян.
На другу сходинку п'єдесталу піднялися відразу п'ятеро наших дзюдоїстів, двоє з яких програли японцям. Так, Діербек Уразбаев (-60 кг) переміг Хушбакхт Курбанмамадова (Таджикистан), Елдоса Сметова (Казахстан), Арама Григорян (Росія), в фіналі поступився японцю Такато Наохіса. Наш Уткур Курбанов (-100 кг) на шляху до фіналу досить легко переміг Чингіза Шохпутова (Казахстан), Філіпа Іванова (Росія), Фахріддін Шаріпова (Узбекистан), у фіналі поступився Даісуке Кабаяши. Наші Хаміджон Муминов (-66 кг), Арсен Бабаян (-73 кг) і Вікторія Оздаева (-70 кг) також стали срібними призерами Кубка світу.

Бронзу вибороли 11 наших співвітчизників - Авазбек Корганов (-73 кг), Улугбек Норкобілов (-73 кг), Шухратжон Арсланов (-81 кг), Еркін Доніеров (-90 кг), СОІБ Курбанов (-100 кг), Фахріддін Шаріпов (- 100 кг), Болтобой Балтай (+100 кг), Адилджон Тулендибев (+100 кг), Нодира Гулова (-48 кг), Дільдора Убайдуллаева (-52 кг), Шохіста Сафарова (-63 кг).

«В цілому ж, задоволений тим, як пройшов Кубок світу і результатами наших спортсменів. З огляду на, що в основному тренери виставили молодь, яка дуже скоро перейде в дорослі, можна резюмувати, що є хороша зміна, а, отже, майбутнє і перспективи », - зазначив керівник федерації Армен Багдасаров.

Нагадаємо, за рішенням міжнародної федерації дзюдо, в 2013 році Ташкент вперше прийме турнір серії Гран-Прі. Висока довіра, досвід у проведенні великих турнірів, результати дзюдоїстів на міжнародній арені, стрімкі темпи розвитку цього виду спорту в країні - фактори, які сприяли цьому рішенню.

джерело: Anons.uz