За явною перевагою ... Підсумки серії ЦСКА - «Спартак»

1. Всі чотири матчі серії пройшли з перевагою армійців, які логічно перемогли з сухим рахунком. «Спартак»...
  2. Ключові моменти
  3. герої
  4. Ілля Сорокін (ЦСКА)
  5. цитати
  6. Бомбардири серії
Всі чотири матчі серії пройшли з перевагою армійців, які логічно перемогли з сухим рахунком. «Спартак» же встановив антирекорд плей-офф, зумівши закинути лише одну шайбу. Про всі нюанси серії на KHL.ru.

ЦСКА і «Спартак» вперше зустрілися в іграх на виліт. Однак навряд чи у кого-то викликав сумніви результат серії. Більшість експертів сходилися на думці, що червоно-білі, якщо і зможуть зачепити одну, максимум дві гри, то це буде їх максимум. Очевидна перевага ЦСКА в класі підтверджувалося і двома матчами команд в регулярке. Червоно-сині без особливих проблем здобули дві перемоги (3: 1 і 4: 0).

Квартальнов знову сильніше Скудра. Підсумки серії «Локомотив» - «Торпедо»

Гулявцев і Кагарлицький пошарпали чемпіона. Підсумки серії СКА - «Северсталь»

Як складалася серія

Перед початком серії головний тренер «Спартака» Вадим Єпанчинцев зауважив напівжартома-напівсерйозно, що сподівається на продовження вояжів армійських олімпійців з різних масових заходів. Це не допомогло. «Спартак» так і не зміг намацати тієї гри, яка була у команди в жовтні і листопаді минулого року і дозволила здобути 11 перемог в 12 матчах, створивши заділ для виходу в плей-офф вперше за останні шість сезонів.

З перших секунд стартової гри перевага ЦСКА ніяких сумнівів не викликало. Підопічні Ігоря Нікітіна, немов прес, невблаганно опускалися на суперника, який в результаті не витримав. Підсумок - шість сухих шайб, три з яких - на рахунку дебютантів плей-офф: Михайла Григоренко (дубль) і Микити Попугаева. Після четвертої шайби Микита Беспалов поступився місцем Олександру Трушкова. «Спартак» ж рідкісні моменти біля воріт Сорокіна реалізувати не зумів.

«Спартак» ж рідкісні моменти біля воріт Сорокіна реалізувати не зумів

Рахунок другого матчу (1: 0) не повинен вводити в оману - перевага ЦСКА знову була незаперечною. Гол на шостій хвилині у виконанні Максима Шалунова так і залишився єдиним. Але це головним чином заслуга Беспалова, а в якихось моментах ЦСКА просто не щастило.

Серія переїхала з палацу спорту на Ленінградському проспекті в «ВТБ Льодовий палац», проте це ніяк не позначилося на її ході. Перші два періоди третього матчу нагадували падіння «Спартака» уздовж вертикальної стіни, і не було помітно жодного виступу, за якої команда Вадима Єпанчінцева могла б зачепитися. Знову тягнув Беспалов, однак і його можливості не безмежні, тому дві з трьох шайб ЦСКА голкіпер червоно-білих пропустив, по суті, закинувши їх собі за спину. Саме в цьому матчі «Спартаку» вдалося-таки розпечатати ворота Сорокіна на 58-й хвилині.

Переломним цей момент не став. Четвертий матч нагадував інші три, немов брат-близнюк. Армійський механізм працював без збоїв, не даючи супернику зовсім нічого створювати в атаці. Сорокін діяв бездоганно, і знову ЦСКА без особливих проблем зберіг перевагу в одну шайбу і відправив «Спартак» у відпустку.

Ключові моменти

Виділити щось особливе в цій серії вкрай складно, оскільки у всіх чотирьох поєдинках перевага ЦСКА на всіх ділянках майданчика не викликало сумнівів. Першим моментом, який змусив суперника відчути силу армійців сповна, став дубль Михайла Григоренко в середині першого періоду стартового поєдинку. Нападаючий ЦСКА оформив його менш, ніж за три хвилини. «Спартак», який поступався 0: 1, спробував переламати хід матчу і на час захопив ініціативу. Але нокдаун від Григоренко звів нанівець зусилля червоно-білих, задавши вектор і матчу, і всієї серії.

«Спартак» був близький до того, щоб піти «сухим» і в третьому матчі, але в заключному періоді зібрався і видав кращий, мабуть, відрізок серії. Його результатом стала довгоочікувана для спартаківських уболівальників шайба Іллі Талалуева. Від поразки «Спартак» вона не врятувала, але, по крайней мере, зняла закляття з армійських воріт. Правда, Талалуев, коментуючи підсумок (1: 3), зауважив, що забив не він, а Бен Максвелл.

герої

Максим Шалунов (ЦСКА)

25-річний нападник ЦСКА увійшов в цей плей-офф так, ніби регулярний чемпіонат, в останніх чотирьох матчах якого він закинув шість шайб, і не закінчувався. Не дивно, що на його рахунку перша шайба армійців в кубковому раунді. Дуже важлива і дуже красива - після сольного проходу. Шалунов приніс перемогу своїй команді і в другому поєдинку, ставши автором єдиного гола. У третьому і четвертому матчі він не забивав, але партнери чудово впоралися і без нього. Немає ніяких сумнівів, що голи Шалунова в цьому розіграші Кубка Гагаріна ми ще побачимо.

Ілля Сорокін (ЦСКА)

Три «сухаря» в чотирьох матчах плей-офф - фантастичне досягнення. Звичайно, чудово зіграла вся армійська команда, скоротивши до мінімуму можливість для суперника кидати по воротах. 21, 19, 19 і 22 кидка в чотирьох іграх відповідно - це, скоріше, вирок спартаківський атаці. Однак в тих моментах, коли червоно-білі збирали всі сили і навантажували армійського воротаря по повній програмі, він впорався бездоганно.

цитати

Артем Воронін, нападник «Спартака»:

- ЦСКА було складно щось протиставити. Ми тримали напругу. Нехай і не завжди, але воно було. Вони вище класом, нагнітали і грали першим номером. Шанс зачепитися був, але Сорокін - це просто нонсенс. Вважаю, що від рикошетів можна забивати голи, але Ілля зловив кураж.

Вадим Єпанчинцев, головний тренер «Спартака»:

- Фізичний стан був не найкращим, але були хороші моменти, не вистачало майстерності. Мені хлопців дорікнути нема в чому. Старалися, билися. Робили все, що могли. Є нюанси, які багато чого вирішують в хокеї. Є претензії і до своїх нападаючим, але і суперник нам багато чого не дозволяв. Величезне спасибі за підтримку нашим уболівальникам.

Ігор Нікітін, головний тренер ЦСКА:

- Чотири гри за п'ять днів непросто проводити, навіть більше в емоційному плані. Тим більше з одним і тим же суперником. Страждає реалізація. Оборонятися простіше, ніж створювати моменти, коли ти втомлений. Я не бачу якоїсь проблеми.

Роман Любимов, нападник ЦСКА:

- «Спартак» чинив опір, але і ми теж дурня не валяються, робили свою роботу. У нас є мета, і перший крок ми до неї зробили. Будемо йти далі. (Чемпіонат)