Людина з великої літери Ч

Перед відповідальними матчами багато хто любить глибше закопатися в статистику і скласти ряд прогнозів, спираючись на отримані дані. Може бути, це дійсно ефективно в метеорології. Або в економіці. Але футбол - настільки живий і постійно мінливий організм, що будувати домисли, виходячи з сухих цифр статистики, щонайменше, нешанобливо до самої гри.

Але футбол - настільки живий і постійно мінливий організм, що будувати домисли, виходячи з сухих цифр статистики, щонайменше, нешанобливо до самої гри

Хіба перед суботнім матчем в Барселоні мало якесь значення, що останній раз в рамках матчів Приклади «Валенсія» забивала на «Камп Ноу» чотири з гаком роки тому, а автором забитого м'яча тоді став новоспечений «куле» - Давид Вілья? Або що останні три матчі на цьому стадіоні, знову ж в рамках чемпіонату, Los Che програли із загальним рахунком 0-13?

Унаї Емері привіз в столицю Каталонії лідера нинішньої Приклади, який не зазнав до цього вечора жодної поразки і здобув перемоги у всіх трьох гостьових матчах. На відміну від «Валенсії», подібним стартом «Барселона» похвалитися поки, на жаль, не може. Ні, в гостях теж були здобуті три перемоги з трьох можливих, але ось домашні ігри Гвардіоли і Ко стали справжнім випробуванням для нервової системи будь-якого, хто переживає за «Барсу».

Перемога, нічия і поразка в матчах з командами, які займають в поточній першості 16-е, 9-е і 12-е місця відповідно - не найприємніші подарунки для вболівальників. Суботнім вечором синьо-гранатовим належало розвіяти своєю грою всі сумніви численних скептиків, «Валенсія» ж не збиралася розлучатися з першим рядком футбольного хіт-параду Іспанії.

Суботнім вечором синьо-гранатовим належало розвіяти своєю грою всі сумніви численних скептиків, «Валенсія» ж не збиралася розлучатися з першим рядком футбольного хіт-параду Іспанії

У стартовому складі «Барси» на свежепостланний газон «Ноу Камп» вийшли в числі інших і ті, чия участь в матчі була під питанням - Хаві Ернандес і Давид Вілья. Для першого це був перший матч за останні два з половиною тижні - матч з «Мальоркою» і гри збірної він пропустив через що посилилися болів в ахіллове сухожилля. Для другого це був перший матч проти свого колишнього клубу. Напередодні, в інтерв'ю місцевим ЗМІ, Вілья відзначив, що, в разі, якщо він заб'є гол, він не стане відзначати його, з поваги до уболівальників «мишей» і колишнім партнерам по команді.

Гру почали не по Жовтневому жарко. Біля воріт «Барселони» пекло так, що Вальдес з Пуйоль, близькі до теплового удару, не розібралися, кому першим бути на м'ячі після пасу Матьє в центр штрафного - і будь Сольдадо порасторопнее, рахунок був би відкритий вже на дев'ятій хвилині.

Лідерство «Валенсії» - абсолютно не випадково, команда, незважаючи на втрати основних бойових одиниць в міжсезоння, зібрала саму себе заново, зацементувавши в першу чергу захист, яка тепер не виглядає, як друшляк, і налагодивши гру в центрі поля. Першу чверть години «кажани» літали по полю, покусуючи передачами і перехопленнями ліниво розгойдується «Барсу».

Першим прокинувся Дані Алвес. Дві його гострі передачі стали сигналом до початку активних дій. Першу мав замикати Піке, але його відтіснив від м'яча Бруно. Друга передача знайшла на правому фланзі Вілью - замість очікуваного удару він невдало прострілив у центр штрафного, винос м'яча захисниками, повторний удар Вільї - м'яч застряг в гущі гравців. Слідом, El Guaje створює ще один момент, зігравши в стінку з Кейта, але не потрапляє в дальній кут воріт Сезара.

На цьому моменти «Барселони» сходять нанівець, а «Валенсії» - йдуть повним ходом. Перехоплення м'яча, прохід по лівому флангу Матьє, скидання в центр штрафної і удар Пабло. Вальдес торкається м'яча рукою, але вже падаючи і не маючи можливості повністю відвести загрозу. «Валенсія», вперше за чотири роки, забиває м'яч на «Ноу Камп», а «Барселона» вчетверте в сезоні пропускає першою.

«Валенсія», вперше за чотири роки, забиває м'яч на «Ноу Камп», а «Барселона» вчетверте в сезоні пропускає першою

Пабло, до слова, міг максимально ускладнити завдання «Барселони» набрати очки в цьому матчі, але з його потужним ударом в самому кінці першого тайму Вальдес впорався. На протилежному боці поля Мессі міг подарувати гостям гол «у роздягальню», але знову чудово зіграв Бруно, заблокувавши удар Лео. Свист фанатів був голосніше і показовіша суддівського свистка на перерву. 0: 1 після першого тайму.

Якби таймі привласнювали імена гравців, другий тайм вчорашнього матчу, без сумніву, був би названий таймом Хаві Ернандеса. Або Чаві, кому як більше подобається. Але з великої літери Ч, неодмінно. Повернення його на поле в стартовому складі стало приємним сюрпризом, повернення на поле після перерви - порятунком для «Барселони».

Дон Іньєста підхопив м'яч в центрі поля, просунувся вперед, відпасував на Хаві і тут же рвонув крізь частокіл захисників в центр штрафної, куди шостий номер каталонців зробив передачу в дотик. І який же розумниця Вілья! Миттєво оцінивши ситуацію і виявивши свій, більш, ніж переконливий, офсайд, він навіть не подивився в сторону м'яча, а дав Іньєсті холоднокровно розстріляти ворота Валенсії. Сезар, відкрийся! 1: 1!

1: 1

Тут же Вілья створює ще один момент для Іньєсти. Його простріл на дальню штангу в сами останній момент перериває Альба. Пресинг «Барселони» приносить свої плоди, і зовсім не з апельсинових гаїв Валенсії. Вілья завершує класну атаку ударом зліва, але Сезар надійний, а опинився на добиванні Мессі заважають захисники.

Емері нічия не влаштовує - невиразного Сольдадо змінює свіжий Адуріс, що не літав зі збірною в Глазго. Але його дебютне торкання м'яча відкладає все той же Хаві! Отримавши передачу від Мессі і пройшовши до лицьової лінії, він навішує в штрафну, на Карлеса Пуйоля, і капітан «Барселони» кивком голови відправляє м'яч точно в дев'ятку воріт Сезара. Сезар, відкрийся! 2: 1!

Вілья, хоч і обіцяв не святкувати, якщо заб'є сам, але м'ячі, забиті партнерами зустрічав широченной посмішкою. Було видно, що сьомий номер каталонців шукає можливість забити, не ухиляється від неї, як дезертир від наряду міліції, але Сезар на раз прочитував всі його рухи і маневри. Кілька ударів в упор і вихід один на один стали підтвердженням того - Вілья заплутався у власних ногах і воротар встиг зачепити м'яч руками.

Почалася низка замін. Хаві, який пішов під оплески трибун, замінив Маскерано; замість Вільї, що минає під оплески не тільки трибун, але і гравців «Валенсії», вийшов Педро Родрігес, а Кейта поступився місцем на полі Еріку Абідалю. Гвардіола зміцнював центр і захист, Емері - кидав свіжі сили в атаку.

Емоції били через край, і не один раз жовтий сигнал світлофора зупиняв руху розпалився футболістів. Якщо і не дійшла до бійки, то лише тому, що пролунав фінальний свисток. «Валенсія» зазнає першої поразки в сезоні і втрачає перше місце в турнірній таблиці. «Барселона» здобуває, поки що, найважливішу перемогу в сезоні, нарешті продемонструвавши в другому таймі свою фірмову, мереживну гру.

Пора відкрити пляшку червоного сухого, з Ріохи. За перемогу «Барси». І за Хаві Ернандеса. Або Чаві, кому як більше подобається. Але з великої літери Ч, неодмінно.

Барселона - Валенсія - 2: 1 (0: 1, 2: 0) - ВІДЕО ОГЛЯД МАТЧУ

Голи: 1: 0 - Пабло (38), 1: 1 - Іньєста (47), 2: 1 - Пуйоль (65).

Барселона: Вальдес, Дані Алвес, Піке, Пуйоль, Максвелл, Бускетс, Кейта (Абідаль, 87), Хаві (Маскерано, 79), Іньєста, Мессі, Вілья (Педро, 83).

Валенсія: Сесар, Матьє (Вісенте, 83), Наварро, Рікарду Кошта, Бруно, Банега (Мата, 69), Альбелда, Фернандеш, Альба, Пабло, Сольдадо (Адуріс, 63).

Попередження: Кейта - Солдадо, Альбелда, Сесар.

Автор тексту: Єгор Бичков (блог непереможна армада ).

Автор тексту:   Єгор Бичков   (блог   непереможна армада   )

Або що останні три матчі на цьому стадіоні, знову ж в рамках чемпіонату, Los Che програли із загальним рахунком 0-13?