"Мілан" - "Барселона": по слідах Капелло і Шевченко. Ліга чемпіонів. 1/8 фіналу

20 жовтня 2004 року. Мілан. "Мілан" - "Барселона" - 1: 0. Гол Андрія ШЕВЧЕНКА приносить червоно-чорним перемогу над синьо-гранатовими. фото REUTERS

ЛІГА ЧЕМПІОНІВ. 1/8 фіналу

Перший матч. "МІЛАН" - "БАРСЕЛОНА"

Чи зможе чи ні "Мілан" взяти верх над "Барселоною" - питання найближчих тижнів. Історія зберігає чотири перемоги італійського клубу над каталонським.

Артем Агапов

Славне минуле навряд чи допоможе "Мілану" зупинити "Барселону". Массіміаліано Аллегрі і його оновленій команді не до перегортання славних сторінок клубної літописі, нехай в ній є надихаючі пара пунктів і пара глав про перемоги над каталонцями. При 15 зустрічах - є, що пригадати і чим пишатися.

Чотири перемоги "Мілана", п'ять нічиїх, шість перемог "Барселони". Різниця м'ячів 22-19 на користь каталонців. Синьо-гранатові у зустрічах з червоно-чорними робили важливі кроки до трофеїв.

Міланці в поєдинках з каталонцями двічі забиралися на вершину - в Суперкубку УЄФА-1989 і афінському фіналі Ліги чемпіонів-1994. Почалося ж усе в 1959-му, коли "Барселона" знищила "Мілан" в першому раунді Кубка чемпіонів - 2: 0 в гостях і 5: 1 вдома.

1989. СУПЕРКУБОК УЄФА. Матч-відповідь.

МІЛАН - БАРСЕЛОНА - 1: 0

Команди Арріго Саккі і Йохана Кройфа розсудив гол, який у другій половині грудневого матчу на "Сан-Сіро" провів Еван. У листопадовому поєдинку на "Ноу Камп" після обміну м'ячами ван Бастена (з пенальті в "роздягальню") і Амора (в середині другого тайму) була нічия.

Кройф зробив "команду мрії", саме так прозвали суміш місцевих гравців на чолі з Гвардьола, Бакеро і Бегірістайном і запрошених зірок в особі Кумана, Лаудрупа, Ромаріо і Стоїчкова.

Всі її плюси і мінуси Москва побачила за допомогою ЦСКА-1992 і "Спартака" -1993. У 1989-му "Барса" перемогла "Сампдорію" в фіналі Кубка володарів кубка, в 1992-му - її ж в суперечці на "Уемблі" за дебютний Кубок чемпіонів. З легендарним голландцем синьо-гранатові зібрали 11 титулів. Могли більше, якби не червоно-чорні з Мілана.

1994. ЛІГА ЧЕМПІОНІВ. Фінал.

МІЛАН - БАРСЕЛОНА - 4: 0

"Мілан" під керівництвом Фабіо Капелло з Барезі, Мальдіні і ван Бастеном за участю Гулліта, Райкарда і інших ставав першим в Італії в чотирьох з п'яти сезонів і тричі виходив у фінал Ліги чемпіонів.

Червоно-чорних визнали "Непереможними" після серії з 58 матчів без поразок в серії А і кращою командою свого часу після розгрому "Барселони" в головному клубному турнірі - 4: 0 (в 1993-му і 1995-му вони поступалися "Марселю" і "Аяксу" - 0: 1, з "улюбленим" рахунком нинішнього керманича збірної Росії).

В афінському фіналі у "Мілана" не грали обидва провідних стоппера - Барезі і Костакурта (через дискваліфікацію), зниклий в лазареті ван Бастен. Міланці дублем Массаро, голом Савічевіч, м'ячем Десаї і винахідливістю спокійного Капелло розбили команду Кройфа і стереотипи про Катеначо.

2000. ЛІГА ЧЕМПІОНІВ. Груповий турнір.

БАРСЕЛОНА - МІЛАН - 0: 2

У цьому розіграші "Барселоні" судилося зупинитися в першому груповому турнірі, "Мілану" - в другому, а цим двом клубам в очному матчі - організувати гостьову перемогу на "Ноу Камп". Ту вересневу гру окремо і провальний сезон в цілому каталонці постаралися скоріше забути разом з відставкою Серри Феррера, не дуже досяг успіху наступника Луї ван Гала.

У бляклому, "шаховому" першому таймі господарі намагалися нав'язати свою волю і отримали гол Коко перед перервою. У другій половині справи у підопічних Альберто Дзаккероні пішли веселіше, Бірхофф за допомогою подачі того ж Коко подвоїв перевагу червоно-чорних. Це був вечір Шевченко і компанії, а не Клюйверт з Рівалдо. У жовтні на "Сан-Сіро" останній зробив хет-трик і оформив бойову нічию - 3: 3.

2004. ЛІГА ЧЕМПІОНІВ. Груповий турнір.

"Мілан" виграв у "Барселони" боротьбу за перше місце в групі і навесні дошагал до того самого неймовірного стамбульського фіналу з "Ліверпулем". Четверту і останню до цього дня перемогу над каталонцями, першу на рідному полі міланцям на жовтневому "Сан-Сіро" приніс гол головою у виконанні Шевченка. Українець відкрив рахунок в листопаді на "Ноу Камп", але синьо-гранатові відповіли м'ячами Ето'О і Роналдіньо, причому бразилець забив в кінцівці.

Додаткових фарб цих матчів додало протистояння Карло Анчелотті і Франка Райкарда, які провели чотири спільних сезону в "Мілані" і під керівництвом Саккі під кінець 1980-х двічі брали Кубок чемпіонів. З складів їх команд в строю у червоно-чорних залишається Амброзіні, у синьо-гранатових - Вальдес, Пуйоль, Хаві та Іньєста.

2006, 2011 і 2012: НА КОРИСТЬ БАРСЕЛОНИ

У квітні 2006-го "Мілан" і "Барселона" зійшлися в "дострокове фіналі" переможного для каталонців розіграшу. Квиток в Париж команда Райкарда пробила одним-єдиним голом Жюлі в другому таймі матчу на "Сан-Сіро", після чого вдома зіграла ненудну нульову нічию при скасованому м'ячі Шевченко.

У попередньому розіграші червоно-чорні та синьо-гранатові зустрілися в груповому турнірі і чвертьфіналі. У Аллегрі під рукою був більш зубастий склад, але і з ним він не зупинив змастити прощальний сезон Гвардьола. Восени - 2: 2 в Барселоні і 2: 3 в Мілані, навесні - 0: 0 в Мілані і 3: 1 в Барселоні, з парою спірних пенальті Мессі, але в цілому по справі.

Цієї зими Мілан вже порадував особисто Піке, яке обрало ім'я для сина. А далі - нова зустріч на полі.

МІЛАН - БАРСЕЛОНА. Мілан. Стадіон "Сан-Сіро". 21.45. Суддя: Томсон (Шотландія).