«Кращий водій України 2012» в Харкові: За останні путівки

Харків став останнім, восьмим містом, в якому «Автоцентр» проводить півфінальні заїзди конкурсу «Кращий водій України 2012». І харків'яни не могли вдарити в бруд обличчям, показавши погані результати.

І харків'яни не могли вдарити в бруд обличчям, показавши погані результати

Погода мало не зіпсувала захід, адже ще за півгодини до його початку йшов проливний дощ. Але все обійшлося, і учасники вже крутили кермо, мружачись від сонця. Перша десятка початку заїзди спокійно і впевнено. Похвилюватися довелося на другому завданні: один з конкурсантів розлив воду з ємності на даху на 7 балів, другий - на цілих 10! Причина - в поспіху: водій перед стартом забув зняти машину з ручника. На слаломі, на подив, все пройшло без пилу і шуму. Конкурсанти не поспішаючи об'їжджали конуси, при цьому, правда, показуючи не найкращий час - по 50 секунд і більше. А кращий з групи виконав всі завдання за 3 хвилини і 30 секунд. Цей час виявився набагато гірше, ніж у переможців з другої групи. У другій групі хлопці підібралися досвідченіші. Так, в конкурсі на плавність ходу, який багато харків'ян назвали одним з найскладніших, учасник подолав дистанцію в 30 метрів переднім і заднім ходом всього за 22 секунди (середній час інших водіїв - 35 секунд), причому розлив води всього на 3 бали. А швидкісне маневрування стало одним з найбільш видовищних змагань конкурсу. Практично всі учасники проходили його ефектно, з керованими заметами і при цьому показували дуже хороші результати. Двоє конкурсантів проїхали змійку за 34 секунди (правда, зачепили по одній фішці), що близько до результатів інструкторів Автоакадемії водійської майстерності на цій вправі! Для порівняння: найкращий результат в першій групі харків'ян становив 36 секунд. Парковка стала складним випробуванням тільки для двох конкурсантів з другої десятки - за неправильну траєкторію вони заробили по 30 штрафних балів. А ось переможцям групи, які показали найкращий час і на змійці, і на парковці, вона виявилося під силу. Дмитро Звягін і Євген Коршиков, що проїхали парковку менш ніж за 50 секунд, стали кращими в групі і вийшли у фінал конкурсу. Чи отримає хтось із них звання кращого водія України, покаже фінал 9 вересня на «Столичному Автошоу».

За підсумками 8 півфінальних заїздів, в фінал, де переможець отримає новий ЗАЗ, пройшли 16 учасників - по два з кожного міста.