«Над нами сміялися, а ми довели». Підсумки серії «Салават Юлаєв» - «Трактор»

1. Новий семіматчевую трилер, дивовижний Віталій Кравцов, який не став рятівником Лінус Умарк, який забив...
  8. Бомбардири серії
Новий семіматчевую трилер, дивовижний Віталій Кравцов, який не став рятівником Лінус Умарк, який забив раз в п'ять років Олександр ШИНІН і божевільна шоста гра - KHL.ru підводить підсумки протистояння Челябінська і Уфи.

Як і в першому колі, найпізніше боротьбу в півфіналі конференції завершила пара за участю «Салават Юлаєв». У стартовому раунді Уфімцев дійшли до сьомого матчу разом з «Авангардом», тепер - з «Трактором». По ходу серії підопічні Ерккі Вестерлунда вели в ній 3-2, проте потім двічі програли. «Зеленого дербі» в фіналі Сходу не сталося: тепер в ньому зійдуться Казань і Челябінськ.

«Зеленого дербі» не буде. Лінус Віделль виводить «Трактор» у фінал Сходу

Як складалася серія

«Салават Юлаєв» - «Трактор» - 3-4 (1: 2, 3: 2 ОТ, 3: 2, 1: 4, 1: 0, 1: 7, 1: 2)

Ключем до успіху для челябінців в даній серії стали дії в обороні. Ні, «Трактор» зовсім не замикався в своїй зоні, боячись висунути звідти носа, але креативна Уфимская атака на чолі з Лінусом Умарк пробивалася крізь захисні порядки суперника з великими труднощами. У п'яти матчах з семи Уфа змогла вразити ворота «Трактора» тільки раз! В одному випадку єдиного гола виявилося досить, ще в чотирьох - немає.

Протистояння почалося з перемоги Челябінська. «Салават» виступав на тлі недовосстановления (між раундами Уфімцев відпочивали всього день), і можна було припустити, що команда Анвара Гатіятуліна цим скористалася. Однак у стартовій грі Уфімцев перекидали противника майже в два рази, так що про втому мови не йшло. Ключовим тут став гол 18-річного Віталія Кравцова: він реалізував більшість, довів рахунок до 2: 0 на користь «Трактора», і відігратися господарі майданчика вже не зуміли.

Завдяки тому ж Кравцову, уральці були дуже близькі до перемоги і в другій зустрічі. У третьому періоді юний челябінський талант в результаті індивідуального проходу вивів гостей вперед, і для порятунку «Салават» довелося включати внутрішні резерви. Матч завершився в додатковий час і став єдиним таким в цій битві.

А далі для юлаевцев настав момент, коли вони запросто могли випустити з рук контроль над серією. У першій домашній грі «Трактор» полетів вперед з таким завзяттям і виглядав при цьому так впевнено, що уболівальникам Уфи залишалося тільки гірко зітхати. До того самого моменту, поки на авансцені раптом не з'явився Михайло Юньков. Для форварда це був тільки другий матч плей-офф в сезоні, але саме його дубль врятував тоді «Салават» від невдачі. Втім, через добу такого героя в складі Уфи не знайшлося, і в день народження свого головного тренера уральці взяли верх з різницею в три шайби.

Втім, через добу такого героя в складі Уфи не знайшлося, і в день народження свого головного тренера уральці взяли верх з різницею в три шайби

Наступну перемогу «Салават Юлаєв» забезпечили Бен Скрівенс і Антон Бурдасов Антон Вікторович. Перший оформив «на нуль» і віддав передачу, на рахунку другого - єдиний гол у тому матчі. А далі вигравав вже тільки «Трактор». Та як! У шостому двобої на очах рідних трибун челябінці розгромили суперника, закинувши тому сім шайб. Скрівенс після минулої гри «на нуль» пропустив три, що вийшов йому на заміну Андрій Карєєв - чотири. І що цікаво, відзначилися в складі Челябінська сім різних гравців.

Кульмінація раунду, сьома зустріч, не блищала розсипом голів або подвигами окремих хокеїстів. Однак по напрузі, «глядабельний» і сюжетів вона не поступилася кращих зразків. Переможним виявився гол в більшості, який організували Ріхард Гюнге і Лінус Віделль. Весь третій період потім атака «Салавата» ніби прибоєм накочувала на ворота Павла Францоуза, але оборона «Трактора» змогла вистояти. Третя команда Сходу йде далі!

Ключові моменти

Другий період шостого матчу

Ніщо не віщувало феєрій: після п'яти ігор Уфа вела в серії, в першому періоді діяла активніше, і далі від матчу все чекали обережною, затяжної боротьби. Але «Салават» не був би «Салават», просто й буденно виправдуй він подібні очікування. 21-я хвилина - і Скрівенс пропускає від «мовчав» 17 матчів Олександра Чернікова. 23-тя - в дуелі один на один його пробиває Гюнге. 28-я - і радісно підкидає руки не забивав в КХЛ з 2013 року Олександр ШИНІН!

Розгублений канадець поступився місцем у воротах Андрію Карееву, але уявлення на цьому не закінчилося. За окремо взяті дві хвилини Карєєв витягнув з сітки стільки шайб, скільки Скрівенс перед цим за півгодини. Після матчу всі учасники дійства в один голос заявляли, що дану гру скоріше треба забути, проте в серії цей божевільний другий період в результаті вирішив дуже багато.

Видалення Паніна в сьомому матчі

Віталій Кравцов в заключній зустрічі східного півфіналу очок не набрав, однак саме він став її головним героєм. Хоча спочатку молодий нападник ледь не угробив всі сподівання «Трактора»: у другому періоді він втратив стовідсотковий момент, а після цього подарував «Салават» більшість, схопивши дві хвилини за викид шайби. Уфімцев не скористалися шансом, і вийшовши з боксу, Кравцов знову перевернув гру. У якийсь момент він утікав до Скрівенсу один на один, і щоб не допустити цього, господарям довелося фолити. Дане видалення Григорія Паніна стало для серії визначальним - «Трактор» реалізував його і виграв в матчі.

герої

Віталій Кравцов

В даний момент Віталій Кравцов - кращий снайпер і третій бомбардир «Трактора» в поточному плей-офф. У протистоянні з «Салават Юлаєв» він набрав шість очок, все - в перших чотирьох іграх. Помітний і активний нападник був у кожній зустрічі, але ж він проводить на льоду лише близько 13 хвилин в середньому за матч. Не можна забути і про те, що по ходу півфіналу конференції Віталій побив кубковий бомбардирський рекорд для гравців молодше 19 років. Раніше досягнення належало Валерію Нічушкіну і Євгену Кузнєцову і становило дев'ять балів. На рахунку Кравцова - вже 11.

Ріхард Гюнге

Шведський нападаючий Ріхард Гюнге переїхав до Челябінська з Нижнєкамська цього літа. Після успішної «регулярки» форвард не тільки не опустив планку, але і підняв її ще вище. Зараз він головний бомбардир «Трактора» в битві за Кубок Гагаріна - 13 (5 + 8) балів при показнику корисності «+8». Тільки в двох іграх поточного плей-офф Гюнге не набирав очок. А в найважливіших шостому і сьомому матчах битви з «Салават Юлаєв» на рахунку шведа по голу і передачі, саме він віддав пас Лінус Віделль на переможну шайбу в серії.

Лінус Умарк

Кращий бомбардир поточного плей-офф Лінус Умарк набирав очки в кожному без винятку матчі протистояння з «Трактором». Навіть якщо «Салават» закидав тільки раз - будьте впевнені: без Умарк не обійшлося. Креативний швед встиг вибити 17 (4 + 13) балів в 14 іграх, і немає сумнівів, що продовжив би в тому ж темпі, залишися Уфа в строю. Саме він (одноосібно, без асистентів) організував єдиний гол юлаевцев в сьомому матчі. Однак старань шведа в підсумку все-таки не вистачило, і після гри він сумно міркував про те, що «Салават» повинен був перемагати.

цитати

Анвар Гатіятулін, головний тренер «Трактора»:

- Ми показали свій характер, зіграли терпляче і дисципліновано. Хлопці проявили витримку, за що я їм вдячний. У фінал Сходу ми вийшли, як команда. І не можу не подякувати нашим уболівальникам, вони - частина команди. Вони женуть нас вперед будинку і підтримують на виїзді. Це наш спільний успіх, успіх всього Челябінська.

Іван Сеничев, директор «Трактора»:

- Емоції зараз зашкалюють у всіх. Це божевільний сезон - ювілейний сезон 70-річчя. Ще влітку ми обіцяли піднести всім подарунок, сюрприз. Сюрпризи продовжуються! Хочу подякувати всім, хто в нас не вірив. Ваше невіра робило нас сильнішими. Особливо хочу подякувати тим, хто в нас вірив. Таких було небагато. Це «Сектор А», команда і ми. (Прес-служба ХК «Трактор»)

Олександр ШИНІН, капітан «Трактора»:

- Емоції переповнюють! Ми до кінця вірили один в одного, і нам вдалося вийти у фінал Сходу. Хоча якщо згадати, коли на початку сезону нам президент клубу поставив завдання вийти у фінал конференції, дуже багато сміялися і говорили: «Ви чого народ-то смішіть?» Але роботою і своїм дружним колективом ми довели, що здатні на це. І не тільки на це. ( «Р-спорт»)

Лінус Умарк, нападник «Салават Юлаєв»:

- Відчуваю спустошення після гри. Суперник? Ми багато кидали, але у них відмінний воротар. Все вирішили дрібні деталі. Це була рівна битва, і ми повинні були вигравати. Знаєте, зараз відчуваю себе отстойно. Ми провели хорошу серію - не останню гру, а серії. І повинні були сьогодні перемагати. ( «Бізнес Online»)

«Всередині порожнеча, повинні були перемогти». Гравці Уфи і Челябінська про серію

Бомбардири серії

«Салават Юлаєв»: Лінус Умарк - 8 (2 + 6) очок, Йоонас Кемппайнен - 3 (1 + 2) очки, Тему Теему Хартікайнен - 3 (1 + 2) очки

«Трактор»: Ріхард Гюнге - 7 (3 + 4) очок, Віталій Кравцов - 6 (2 + 4) очок, Нік Бейлі - 6 (2 + 4) очок, Олексій Кручинін - 5 (2 + 3) очок

Хоча якщо згадати, коли на початку сезону нам президент клубу поставив завдання вийти у фінал конференції, дуже багато сміялися і говорили: «Ви чого народ-то смішіть?