Малійскій звичай - бити господарів по пенальті. Кубок Африки. 1/4 фіналу / Новини / Чемпіонати інших країн / Футбол / Спорт-Експрес в Україні

Субота. ПАР - Малі - 1: 1. Пенальті - 1: 3. Сейду Кейта святкує вихід команди до півфіналу. фото AFP

КУБОК АФРИКИ. Чвертьфінали.

На що проходить в ПАР Кубку Африки-2013 визначилися два півфіналісти.

Ними стали ганські "Чорні Зірки", які переграли Кабо-Верде, і малійські "Орли", які здолали в серії пенальті команду господарів турніру.

ГАНА - КАБО-ВЕРДЕ - 2: 0 (0: 0)

Голи: Вакасо, 54 - з пенальті (1: 0). Вакасо, 90 + 5 (2: 0)

Гана: Дауда, Пейнтсіл, Бойє, Ворсу, Гаррісон Аффул, Баду, Рабіу (Д.Боатенг, 84), АМСУ (Асанте, 78), К.Асамоа, пеклом (Вакасо, 47), Гьян.

Кабо-Верде: Вожин, Карлітуш, Фернанду "Нанду" Невеш, Фернанду Варела, Нівалдо, Тоні Варела (Джанніні, 67), Марку Соареш, Бабанку, Елдон, Тавареш (Рамбам Зе Луїш, 80), Райан Мендеш (Алмада Соареш "Платіні ", 51).

Покарання: Бабанку, 16. Рабіу, 27. Карлітуш, 52. Пейнтсіл, 63. Гаррісон Аффул, 68. Рамбо Зе Луїш, 87 (попередження).

Суддя: Сеешурн (Маврикій).

2 лютого. Порт-Елізабет. Стадіон "Нельсон Мандела Бей".

Найтитулованіша збірна серед учасників фінального турніру, чотири рази ставала найсильнішою на континенті, дочекалася свого шансу і здолала зухвалого дебютанта змагань. Цим матчем Гана похвалитися ніяк не може, але результат є: в четвертому поспіль розіграші Кубка Африки "Чорні Зірки" проходять в квартет кращих.

У рівному обережному першому таймі суперники не спромоглися на гольові моменти, але нападник Кабо-Верде і португальського "Марітіму" Елдон хоча б пару разів небезпечно бив по воротах.

А на початку другої половини остров'ян підстерігали неприємності. Зашкутильгав і пішов на заміну кращий нападаючий команди Мендеш з "Лілля". Незабаром досвідчений Гьян впав у штрафному майданчику в єдиноборстві з Карлітуш, і арбітр з Маврикія призначив небезперечний пенальті. Захисник штовхнув суперника плечем, але, запізнюючись, він рушив на нього різкувато.

Гьян тепер пенальті не б'є - вистачить з нього удару в перекладину під завісу компенсованого часу в чвертьфіналі ЧС-2010 проти Уругваю і нереалізованого 11-метрового в торішньому півфіналі Кубка Африки з Замбією (0: 1). Вирок виконав Вакасо, раніше в ході турніру таким же чином покарав за порушення Малі (1: 0).

Остров'яни загострили гру. Елдон з 12 метрів пробив поруч зі штангою. Кілька разів ганців виручав воротар Дауда, перш за все на 82-й хвилині, коли він однією рукою витягнув м'яч з верхнього кута воріт після сильного удару з-за меж штрафного Джанніні. А в компенсований час, коли на подачу кутового побіг голкіпер Кабо-Верде, м'яч відлетів до Вакасо.

Той здійснив забіг зі своєї половини поля і по-хокейному вразив залишені без охорони ворота. При цьому форвард "Еспаньола", який пропустив через дискваліфікацію найврожайніший для Ганцов на голи матч з Нігером (3: 0), наздогнав у суперечці кращих бомбардирів турніру буркінійца Алена Траоре, який через травму на Кубку Африки-2013 більше не зіграє .

ПАР - МАЛІ - 1: 1 (1: 0)

Голи: рантьє, 30 (1: 0). С.Кейта, 58 (1: 1).

Серія 11-метрових: Тшабалала - 1: 0; Діабате - 1: 1; Фурман - 1: 1 (воротар); Тамбура - 1: 2; Махлангу - 1: 2 (воротар); М.Траоре - 1: 3; Маджоре - 1: 3 (мимо).

ПАР: Кунео, Гакс, Б.Кумало, Сангвені, Масілела, Фурман, Пала (Сереро, 89), Летшолоньяне, Махлангу, Паркер (Тшабалала, 105 + 3), рантьє (Маджоре, 40).

Малі: Сум.Діакіте, Ф.Діавара, А.Кулібалі, Ваге, Тамбура, М.Сіссоко (М.Траоре, 55), С.Со, С.Кейта, Самба Діакіте (С.Діарра, 24), Маїга, Самасса (Діабате, 88).

Покарання: Кумало, 23. рантьє, 38. Пала, 45 + 3. З, 69. Маджоре, 91. Масілела, 109. М.Траоре, 111. (попередження).

Суддя: Аліум (Камерун).

2 лютого. Дурбан. Стадіон "Мозес Мабіда".

Щоб пробити фортечний мур Малі, пропустив в груповому турнірі лише два голи, один з яких з пенальті, господарі турніру з перших хвилин включили високі швидкості і постаралися заплутати суперників за рахунок переміщень. Рантьє відкривався в зону між центральним і лівим захисниками, і на 21-й хвилині загрозу з боку цього нападника запобіг кидком в ноги малійскій воротар.

Успіх "Бафана Бафана" принесла швидка атака, розпочата голкіпером Кунео. Підхопивши м'яч, Пала привернув увагу одразу двох суперників і зробив поперечну передачу на рантьє, за яким чомусь не побіг Ваге. Форвард "Мальме" з близької відстані вразив не охороняється кут воріт. Це було логічно. Атакуюча гра у ПАР виходила, як і в переможному матчі з Анголою (2: 0)

"Орли", програвали центр поля, трохи активізувалися лише в самому кінці першого тайму. Після перерви вони пішли було в наступ, та пропустили випад Маджоре. Малійскій воротар знову забрав м'яч у ногах у суперника, виведеного до воріт поздовжнім пасом Летшолоньяне.

І раптом "Орли", яким нічого створити не вдавалося, забили гол. Кейта - ось він справжній лідер - несподівано вискочив з оточення трьох захисників і головою замкнув простріл зліва, який виконав Самасса. І тут же Самасса не переграв Кунео, вибігши з ним на побачення під гострим кутом.

При безплідною ініціативи господарів і малійскіх спробах проводити контратаки (притому, що легкі ПАРівскі нападники були небезпечніші на відкритому просторі, а більш атлетичні "Орли" - при "стандартах"), команди довели справу до овертайму. А в ньому вже не знаходили сил для вирішального удару. Та й ризикувати ніхто не хотів.

Згадався чвертьфінал Кубка Африки-2012, в якому "Орли" теж зустрічалися з командою господарів - Габоном, теж відігрався, завершили 120 хвилин з рахунком 1: 1, а потім бездоганно пробили 11-метрові (5: 4). Причому, воротар малійського клубу "Стад Мальєн" Сумайла Діакіте відбив тоді удар лідера габонцев П'єр-Емерік Обамеянга.

У Дурбані, як і в Лібревілі, малійцями НЕ промахувалися, а Діакіте на цей раз відбив відразу два пенальті.