Кубок Єльцина - 2017 виграла Сербія, яка обіграла в матчі за золото збірну Росії

Для росіянок сербки - принциповий суперник.

У Єкатеринбурзі завершився розіграш ювілейного, 15-го за рахунком, міжнародного турніру з волейболу Кубок Єльцина - 2017. У вирішальному матчі за перше місце зустрічалися два фаворити змагань - збірні Росії та Сербії. Перемогу в напруженому поєдинку з рахунком 3: 2 і, відповідно, в турнірі здобули сербські волейболістки.

По ходу змагань до "золотого матчу" один з одним Росія і Сербія здобули по три перемоги, тому доля трофею вирішувалася в цій грі. Нагадаємо, що для росіянок сербки - принциповий суперник. Саме вони завдали поразки нашої збірної в чвертьфіналі Олімпійських Ігор - 2016 Ріо-де-Жанейро, а потім дісталися до фіналу.

На Кубок Єльцина збірна Сербії приїхала потужним складом: 6 срібних олімпійських призерів і 4 чемпіонки Європи. Тому для російської команди цей матч став справжньою перевіркою на міцність. У дебюті першої партії сербки повели 3: 0, але потім наші дівчата ситуацію вирівняли - 3: 3. Однак на обидві технічні паузи росіянки пішли з різницею в мінус чотири очка - 4: 8 і 12:16. У підсумку цей сербський зачепив відіграти так і не вдалося - 19:25 в першому сеті.

На початку другої партії глядачі побачили рівну боротьбу - 4: 4, але на цей раз на першу технічну паузу лідерами пішли господарки майданчика - 8: 5. Вдалося зберегти перевагу росіянкам і до другого перерви - 16:14. Кінцівка видалася спекотною, але точніше були все-таки господарки майданчика - 25:22. Рахунок по партіях зрівнявся - 1: 1.

У третьому ігровому відрізку сербські волейболістки ближче до середини сету зуміли домогтися 5-очкового відриву - 9:14, але росіянки зробили яскравий камбек, зрівнявши рахунок - 14:14 але надалі перевага була на боці збірної Сербії, і наша команда опинилася знову в статус наздоганяючої - 21:25.

Четверту партію суперниці почали приблизно на рівних, трохи надійніше були сербки - 6: 8, а далі був знову рахунок 9:14 і ефектна гонитва збірної Росії - 21:21! Повернувшись в гру, росіянки вирвали перемогу в партії - 28:26. Рахунок по сетах став рівним - 2: 2.

Доля зустрічі вирішувалася на тай-брейку, де трохи точнішими виявилися сербки - 14:16. Сербія бере Кубок. Росія - друга.

В іншому матчі заключного ігрового дня збірна Туреччини впевнено обіграла команду Казахстану 3: 0 і вдруге в історії стала бронзовим призером Кубка Єльцина - 2017.

Відзначимо, що кращим гравцем на блоці визнана екс-волейболістка "Уралочки-НТМК" Ірина Корольова (Заряжко).