Волейбол. Огляд першого ігрового дня "Фіналу шести" Світової ліги

Другий раз за шість років фінальну частину Світової ліги прийняла Польща. У 2011 році це були Гданськ і Сопот, в нинішньому - Краків і красивий палац спорту «Таурон-Арена». Поляки люблять і вміють проводити у себе найбільші турніри, вбиваючи при цьому відразу декількох зайців: тут і піар гри, реклама власного волейболу, і комерційна складова, і допомога своєї збірної, яка традиційно здорово грає при своїх трибунах. Ну і, звичайно, наука іншим країнам - як потрібно проводити серйозні волейбольні заходи. Правда, перерваний більш ніж на половину партії (найцікавішою в матчі!) Ефір свідчить швидше проти, але це лише епізод.

Польський же уболівальник на матчі інших команд (без участі «Бяло-червоних») в цьому сезоні йде мляво. Навряд чи це пов'язано з «переїданням» волейболу. Швидше, фінансові запити організаторів, на думку середнього класу польського люду ... як би сказати, дещо завищені. Ось і на матч з приставкою «топ» - Бразилія - ​​Італія - ​​зібралося 2,5 тис. Глядачів.

Втім, не прийшли на першу гру дня втратили небагато - бразильці постаралися закінчити її максимально швидко і в свою користь, а італійці не змогли їм в цьому перешкодити.

Світова ліга . «Фінал шести». Краків, Польща
Група К. 13 липня
Бразилія - Італія - 3: 0 (25:18, 25:20, 25:19)
Бразилія: Бруно (2) - Уоллас (12), Лукареллі (13) - Маурісіо Боргес (9), Лукас (5) - Маурісіо Соуза (8), Серджіо (л);
Італія: Джанелл - Ветторі (5), Хуанторена (6) - Зайцев (11), Бірареллі (9) - Бути (3), колач (л) - старт; Піано, Ланца, Антонов (1), Россіні (л).

Матч між рекордсменами за кількістю перемог в Світовий лізі починався мляво. Команди обмінювалися с'ёмамі, помилками і атаками. Прорив збірної Бразилії трапився на подачі Уолласа, яку візуально італійці брали непогано, а на ділі Луки Ветторі двічі не добив і одного разу уткнувся в блок - ось і четирёхочковое перевага латиноамериканців, 16:12. За допомогою подачі Олега Антонова, покликаного на майданчик спеціально для цього замість Еммануеля Бірареллі, «адзуррі» кілька підтягнулися в рахунку, але велика кількість помилок завадило зробити погоню скільки-небудь організованою і осмисленою. У кінцівці пішов ще один провал у виконанні збірної Італії, на цей раз на подачах Рікардо Лукареллі - і бразильці абсолютно спокійно організовували догравання, діючи через центр сітки - 25:18.

У другому сеті у італійців не виходило і цього: бразильці виглядали, як команда топ-рівня, якій вони і є, італійці ... незрозумілою організацією з дивними взаємодіями і без думки. Зайцев-догравальника програвав Зайцеву-діагонального, при цьому показував непоганий відсоток в прийомі, а вантажили бразильські подають, звичайно, саме його. У спробах підсилити командну атаку перекладом Івана в приймаючі наставник італійської команди нічого не виграв - його підопічні виглядали відверто беззубо. Бразильці навіть дозволили собі помилятися більше, ніж в першій партії, але все одно виграли.

У третьому сеті італійці повернулися-таки до ісходникам: Зайцев пішов в діагональ, на майданчику з'явився Філіппо Ланца. І до другого технічного гра навіть віддалено нагадувала зустріч двох команд топ-рівня. Однак слідом бразильці знову показали, що вони до «Фіналу шести» підійшли в кращому функціональному стані - на подачах Боргеса і Бруно Резенде забезпечили комфортну перевагу і довели матч до підсумкової перемоги.

Другий раз за шість років фінальну частину Світової ліги прийняла Польща

Бразилія - ​​Італія - ​​3: 0

Світова ліга . «Фінал шести». Краків, Польща.
Група J. 13 липня.
Польща - Франція - (21:25, на 17:25, 25:17, 28:26, 15:12)

На щастя для любителів волейбольного видовища, у другому матчі дня очевидності, як в першій зустрічі між бразильцями та італійцями, не спостерігалося. Поляки без Бартоша Курек, але з Давидом Конарський і Міхалом КУБ'ЯКА в основі зі старту рвонули вперед, і до пори до часу французи не встигали за хазяйської спритністю. Погоня збірної Франції увінчалася успіхом на подачах Кевіна Ле Ру і за допомогою не увійшли в гру Фабьян Джізгі і Курек, що з'явилися на подвійну заміну. Ле Ру подавав - поляки не справлялися. А завершилося все відмінною роботою Ніколя Марешаля в зоні введення м'яча в гру, і бенефісом його тезки Ле Гоффа на блоці - 25:21.

У другому ж сеті легкість і комбінаційна гра французької команди на чолі з літаючими Антоненом Рузьє і ідеально виглядають Ервен Нгапетом наводила на думки про пік форми. Або ж збірна Польщі вважає за краще не рвати жили навіть в домашньому «Фіналі шести». Як то кажуть, «плавали - знаємо», пам'ятаючи про виграний турнірі напередодні Олімпійських ігор в Лондоні. Часом поляки пропускали дитячі м'ячі, часом французи роздували швидкість своїх комбінацій до першої космічної. 25:17 - у другій партії «триколірні» не дозволили суперникам нічого, з самого старту втікши вперед, і з кожним відрізком лише нарощуючи перевагу.

Поляки залишили свою інертність в роздягальні під час великої перерви між другим і третім сетами, а французи, навпаки, залишили там концентрацію. Помилки з боку гостей посипалися як з рогу достатку, і до першого технічного перерви перевага збірної Польщі досягло шести очок - 8: 2.

Після перерви стояв на подачі цілу вічність Рафал Бушек для початку зазнав свежевишедшего замість Марешаля Тревора кльово (той не здужаємо), і тільки після цього нарешті помилився. Але всі подальші спроби французів налагодити гру і повернути її в свою користь оберталися додатковою порцією куражу для поляків, і розрив тільки збільшувався, доходячи часом до десяти очок. Подачі Тібо Россара в кінцівці зробили рахунок в партії більш пристойним, тільки і всього. У четвертому сеті все повернулося на круги своя: оговталися від ляпаса попереднього ігрового відрізка гравці збірної Франції поспішали перемогти, а поляки не справлялися з наслідками емоційного сплеску. Помилки не просто тривали, а множилися, ніж французи вміло користувалися - 16:13.

З виходом на майданчик Матеуша Мікі польській команді вдалося зрівняти рахунок відразу після другого технічної перерви. Та й подачі Матеуша Бьенека, виявляється, можуть збентежити не тільки збірну Росії, французи теж не справлялися - 17:17. І, нарешті, в цьому матчі прийшла та сама рівна і спекотна кінцівка, яку шанувальники волейболу жадали з першої партії ще матчу між бразильцями та італійцями. Чекання брейкових м'ячів затягнулося, і винагороджені були поляки - 28:26.

Гнані трибунами, польські волейболісти навряд чи помічали суперника, та й збірна Франції, нехай і далеко відпускати суперника відмовлялася, наздоганяти теж не могла. Міку складно було утримати вже не тільки в атаці, але і на подачі, хоча у французів на тай-брейку почав забивати і Рузьє, якого з кінця другого сету на майданчику було не видно і не чутно. На кожного Міку на подачі знайдеться свій Бенжамен Тоньютті - французи на його планері зібрали три брейкових м'ячі поспіль і вийшли вперед - 11:10. Ох, матч! Гра на зустрічних курсах продовжилася, поляки моментально повернулися і заробили свій брейк, приготувавши блок для Рузьє. Засмучений діагональний не зумів переграти одиночний блок в наступному ж розіграші, і це означало матчболи для збірної Польщі, цілих три! Один витратили на торкання сітки, а ось другий реалізував Рафал Бушек - 15:12, 3: 2. Поляки витягли, здавалося б, безнадійно програний матч. А французи в черговий раз виграли поєдинок до фінального свистка, за що в підсумку і поплатилися.