Злом системи. «Арсенал» перемагає по-новому

Гни свою лінію

Нічия в восьмідесятімінутном більшості з «Динамо». Поразка в Санкт-Петербурзі при одному створеному гольовому моменті за гру. Нуль забитих м'ячів за 225 хвилин. Пропущений гол і видалення до перерви. В таких обставинах «Арсенал» видав, мабуть, кращий тайм за свою історію в прем'єр-лізі.

Після матчу Зелімхан Бакаєв все пояснив :

«[У перерві] Сказали грати так, як граєте, тільки вперед, хоч 0: 5 програйте, але тільки вперед. Головне - грати на атаку. Ми були абсолютно спокійні, вірили в свої сили, вийшли і зробили свою справу »

Що цікаво, Ігор Лєдяхов про те ж просив своїх в перерві :

«У першому таймі гра вдавалася, забили гол, пішли на перерву, маючи на одного гравця більше. Попереджав хлопців, що в другому таймі потрібно вийти ще більш мотивованими і сконцентрованими. Хлопці вийшли на другий тайм повними рішучості продовжувати в тому ж дусі і розвинути успіх ».

І дійсно, обидві команди продовжили в другому таймі грати в тому ж дусі, що і в першому. Тільки «Арсенал» розлютився сам на себе після двох з половиною невдалих матчів, а «Ахмат» порахував, що перемога сама впаде йому в руки. Інакше як пояснити абсолютно нехлюйство розіграш штрафного, після якого Бакаєв забив переможний гол? Олег Іванов, віддавши безглузду передачу, ще й не став ні фолити на Бакаєва, ні намагатися чисто відібрати у Зелімхана м'яч, а понадіявся на партнерів.

У першому таймі «Арсенал» теж міг покарати грозненцев за помилки. Лука Джорджевіч змінив атаку Туляков до невпізнання, додав агресії і зробив кілька ключових перехоплень на чужій половині поля. Стара проблема з поганою реалізацією моментів теж нікуди не поділася - чорногорець міг забити чотири, забив один. Зате самі гольові можливості нарешті з'явилися у «Арсеналу» у великій кількості, що і призвело до першої в історії зброярів вольовій перемозі в РПЛ.

Ложка дьогтю в красивій перемозі - зайва агресія Кантемира Берхамова. Ще до своєї першої жовтої картки півзахисник, який претендує на роль одного з лідерів Тули, невиправдано фолив в центрі поля. Можливо, причиною став якийсь із стиків на початку гри - Кононов після матчу зазначив, що у Берхамова серйозний набряк ноги. Але емоції такий досвідчений гравець повинен вміти стримувати.

Молодь, росіяни і атака

Прес-конференції Олега Кононова є міні-лекції на тему «Мої принципи футболу». Послухавши тренера тричі, вже можна скласти конспект:

1. Атака важливіше оборони, хоча баланс ніхто не відміняв.
  2. Легіонер повинен бути значно сильнішим за росіянина, щоб виходити на поле.
  3. Молодь буде отримувати свої шанси.
  4. Кожен гравець має право на помилку і її виправлення.
  5. Кожна атака повинна бути доведена до удару.
  6. Підготовка до матчів будується від своєї гри, а не від гри суперника.
  7. Найстрашніше зрадити своїм принципам, ніж програти.

З таким підходом «Арсенал» не повинен нічого боятися. Що може бути краще, з точки зору гравця, ніж можливість грати в атакуючий футбол з правом допускати помилки і робити в епізодах те, що вважаєш за потрібне? При цьому грань між свободою і вседозволеністю дуже тонка. Кононову та його тренерському штабу і раніше потрібно шукати оптимальне поєднання оборонної міцності і атакуючого пориву. Але це актуально для всіх футбольних команд у світі.

Основа в стартових матчах

Склад для іскрометного футболу підібраний. Стрімкі Кангва, Бакаєв і Лісовий, б'ють Ткачов, Горбатенко і Берхамов, наконечник атаки Джорджевіч. Бентежить відсутність другого штатного форварда на заміну Луці, але, мабуть, планом Б стане перехід на гру з «помилковою дев'яткою», яку ми бачили в перших двох матчах.

Бентежить відсутність другого штатного форварда на заміну Луці, але, мабуть, планом Б стане перехід на гру з «помилковою дев'яткою», яку ми бачили в перших двох матчах

резерв

В обороні не все так добре. «Ахмат» зусиллями Мохаммаді і Бериши зліва, Уціева і Роші справа часто проривався до воріт Туляков. Ті ж проблеми були і у команди Міодрага Божовіча - Комбарова і Хагуш (Альваресу) не вистачає підстраховки. Так сталося і в епізоді з голом грозненцев - Хагуш був змушений викинутися на Уціева, Бакаєв в цей час контролював центральну зону і нічим Анрі не допоміг.

Хорошим тестом для Туляков стане матч в Москві з ЦСКА. Віктор Гончаренко теж будує нову команду, і поки її гідності прямо протилежні арсенальських - Бека і Магнуссон гарні ззаду, а в атаці головну роль грає фланговий захисник Маріо Фернандес. Чи зуміє «Арсенал», граючи від себе, скористатися слабкостями армійців? Або ЦСКА, в свою чергу, продавить оборону зброярів потужним Абелем Ернандесом? Дуже цікаво подивитися.

Інакше як пояснити абсолютно нехлюйство розіграш штрафного, після якого Бакаєв забив переможний гол?
Що може бути краще, з точки зору гравця, ніж можливість грати в атакуючий футбол з правом допускати помилки і робити в епізодах те, що вважаєш за потрібне?
Чи зуміє «Арсенал», граючи від себе, скористатися слабкостями армійців?
Або ЦСКА, в свою чергу, продавить оборону зброярів потужним Абелем Ернандесом?