"Баварія" Мюнхен - "Боруссія" Дортмунд: фінал футбольної Ліги чемпіонів 2013 року

1. Шлях до фіналу
  2. передстартові розклади
  3. склади команд
  4. матч

До 2013 року Німеччина залишалася передостанній країною «великої п'ятірки», яка не має в своїй історії власного національного фіналу Ліги чемпіонів . І нарешті, цю прогалину було заповнено.

«Баварія» Мюнхен - «Боруссія» Дортмунд 2: 1 (0: 0)

• Дата: 25 мая 2013 року.
  • Стадіон: «Уемблі», Лондон.
  • Кількість глядачів: 86300 глядачів.
  • Суддя: Нікола Ріццолі (Італія).

Суддя: Нікола Ріццолі (Італія)

Шлях до фіналу

Обидві команди зайняли перші місця в своїх групах, хоча зробили це по-різному. «Баварія» примудрилася програти білоруському БАТЕ, в результаті випередивши «Валенсію» тільки за різницею забитих і пропущених м'ячів. А ось «Боруссія» впевнено виграла «групу смерті», залишивши позаду себе мадридський «Реал», «Аякс» і «Манчестер Сіті».

Перші матчі 1/8 фіналу команди провели здорово - «Боруссія» відвезла з Донецька результативну нічию, а «Баварія» впевнено перемогла «Арсенал» 3: 1 в Лондоні. А ось у відповідь зустрічі склалися по різному - дортмундці розгромили суперника 3: 0, а в Мюнхені була зафіксована перемога лондонського клубу 2: 0 і цілих чотири хвилини плюс доданий час «Баварія» висіла на волосині від вильоту.

А в чвертьфіналі на волосині висіла вже «Боруссія» - після гостьових 0: 0 з сенсацією того розіграшу «Малагою», після закінчення 90 хвилин матчу дортмундці поступалися 1: 2, проте голи Марко Ройса і Феліпе Сантани на першій і третій доданих хвилинах перевернулт все з ніг на голову. Що стосується «Баварії», то вона без проблем прихлопнула туринський «Ювентус», вигравши обидва матчі з однаковим рахунком 2: 0.

У півфіналах футбольний світ чекало німецько-іспанське протистояння: «Баварія» зустрічалася з «Барселоною», а «Боруссія» з «Реалом». У перших матчах німці розгромили суперників, відповідно 4: 0 і 4: 1, а ось у відповідь зустрічі склалися трохи інакше. Якщо «Баварія» підтвердила свою перевагу, перемігши в Каталонії 3: 0, то «Боруссія», що називається, відскочила. Котився до нульової нічиєї матч в Мадриді вибухнув голами Каріма Банзема і Серхіо Рамоса на 83-й і 88-й хвилинах, і час, що залишився був не найприємнішим для підопічних Юргена Клоппа.

передстартові розклади

У тому сезоні «Баварія» повернула втрачені позиції в Німеччині - після дворічного домінування «Боруссії» в чемпіонаті, мюнхенці прибрали до рук чемпіонство і Кубок країни. Що стосується особистих зустрічей, то в чемпіонаті команди двічі розійшлися миром 1: 1, а в чвертьфіналі Кубка «Баварія» була сильнішою 1: 0.

Було відчуття, що для «Боруссії» цей фінал був останнім шансом увійти в історію, адже як не крути, дортмунци не є великим клубом в історичному сенсі.

склади команд

Юрген Клопп не міг розраховувати на травмованого Маріо Гетце, який після закінчення сезону переїжджав в Мюнхен, а ось Юпп Хайнкес виставив оптимальний склад.

• «Баварія»: Нойер - Лам, Боатенг, Данте, Алаба - Мартінес, Швайнштайгер, Роббен, Рібері, Мюллер - Манджукич.
  • «Боруссія»: Вайденфеллер - Піщек, Суботіч, Хуммельс, Шмельцер - Гюндоган, Бендер, Блащиковський, Ройс, Гросскройц - Левандовський.

матч

Дортмундці почали «за здравіє», в перші 15 хвилин створивши чотири небезпечні моменти біля воріт Мануеля Нойєра. Трохи пізніше свої шанси забити втратили Марко Ройс і Свен Бендер. «Баварія» прокинулася ближче до 30-й хвилині матчу, почавши створювати моменти, два з яких занапастив Арьєн Роббен, але тайм все одно вийшов безголевим.

Голландець виправився на 60-й хвилині, видавши такий пас на Манджукич, що той просто забивав у порожні ворота. «Боруссія» кинулася відіграватися, і незабаром Марко Ройс заробив пенальті, який реалізував Гюндоган.

У кінцівці тайму «Баварія» виглядала краще - Дортмунд двічі врятував Роман Вайденфеллер, а один раз Матс Хуммельс - захисник на лінії воріт випередив Роббена, якому шикарною передачею повертав боржок Маріо Манджукич.

Коли додатковий час здавалося неминучим. «Баварія» забила ще раз - шикарний пас п'ятою від Рібері рикошетом від захисника знайшов Роббена, який холоднокровно реалізував свій момент.

Так «Баварія» зробив «потроєнь» і на довгі роки утвердилася в ролі гегемона німецького футболу.