Вольова перемога «Барселони», розгром від «Баварії» і невдалий дебют Емері: підсумки футбольних вихідних в Європі

1. Англія. Розгром від чемпіона і рекорд Погба
  2. Інтуїція Вальверде і промах «Севільї» з пенальті
  3. Німеччина. Перша перемога Ковача
  4. Франція. Важка перемога «Монако» і гол сина президента

«Барселона» в 13-й раз завоювала Суперкубок Іспанії, поступаючись «Севільї» по ходу матчу. Аналогічний трофей в Німеччині виграла «Баварія». Мюнхенці відправили у ворота "Айнтрахта" п'ять м'ячів. А в Англії «Арсенал» в першому матчі під керівництвом Унаї Емері поступився чемпіону. Про головні події вихідних в провідних європейських турнірах - в матеріалі RT.

Англія. Розгром від чемпіона і рекорд Погба

У європейському футболі поступово добігає кінця міжсезоння, і топ-чемпіонати континенту вступають в новий змагальний рік. Як і слід родоначальникам футболу, англійці зробили це одними з перших, а в стартовому матчі запропонували глядачам протистояння срібного призера минулорічного турніру «Манчестер Юнайтед» з «Лестер Сіті».

Вже на третій хвилині підопічні Жозе Моурінью вийшли вперед, коли рахунок голам у новому сезоні відкрив новоспечений капітан манкуніанців Поль Погба. Француз холоднокровно реалізував пенальті за гру рукою Даніеля Амарт'я, а автором переможного гола став захисник Люк Шоу, який забив свій перший м'яч у кар'єрі. Для цього 23-річному англійцю потрібно 134 матчі. На 92-й хвилині вийшов на заміну Джеймі Варді скоротив відставання, але більшого «лисиці» добитися не змогли.

Примітно, що Погба повторив цікаве статистичне досягнення, яке раніше одноосібно належало екс-півзахисникові «Ліверпуля» Райану Бабелю. У 11 останніх матчах, в яких відрізнявся Поль, його клуб незмінно йшов з поля переможцем.

Ще більш впевнено сезон почав «Челсі». Підопічні Мауріціо Сарри в гостях не залишили жодного шансу «Хаддерсфілд», відправивши у ворота Бена Хаммера три м'ячі. По голу на свій рахунок записали Н'Голо Канте, Педро Родрігес і новобранець команди Жоржина, філігранно виконав удар з точки. Крім італійця, в матчі також дебютували двоє новобранців «синіх» - голкіпер Кепа Аррісабалага і півзахисник Росс Барклі.

Нелегко далася перемога бронзовому призеру минулорічного сезону «Тоттенхему». Колектив Маурісіо Почеттіно на виїзді здобув мінімальну перемогу над «Ньюкаслом», а всі м'ячі були забиті в період з восьмої по 18-у хвилину. На гол Яна Вертонгена і Справі Аллі «сороки» відповіли лише влучним ударом Хоселу.

А ось «Ліверпуль» в першому турі, навпаки, не зазнав ніяких проблем. Підопічні Юргена Клоппа забили у ворота «Вест Хема» чотири м'ячі. Дубль оформив Садіо Мане, по разу відзначилися Мохаммед Салах і Деніел Старрідж. А який перейшов з «Роми» бразильський воротар Алісон Бекер в дебютному матчі відіграв на нуль.

У складі «Вест Хема» дебютував Андрій Ярмоленко. Український півзахисник, який перебрався в Лондон з дортмундської «Боруссії», вийшов на заміну на 67-й хвилині і результативними діями не відзначився.

Центральним же матчем туру стало протистояння «Манчестер Сіті» і проводив першу гру під керівництвом Унаї Емері «Арсеналом». Однак на ділі боротьби не вийшло. Діючі чемпіони виглядали свіжіше і потужніший суперника і не залишили лондонцям жодного шансу .

Зняв усі питання і швидкий гол команди. Рахім Стерлінг змістився з лівого флангу в центр і точно пробив з півкола штрафної. Петр Чех в цьому епізоді зіграв не кращим чином, навіть не спробувавши стрибнути за м'ячем.

Зате в цілому ряді інших моментів досвідчений чеський голкіпер діяв вище всяких похвал. Якби не сейви Петра, «Арсенал» цілком міг програти з великим рахунком.

В результаті «Манчестер» зупинився на двох забитих м'ячах. На 62-й хвилині Бернарду Сілва після знижки Бенжамена Менді завдав сильного і точного удару в ближню дев'ятку. Чех врятувати свою команду в даному випадку не міг фізично. Менді ж в першому матчі сезону відзначився двома результативними передачами.

Лише пропустивши другий м'яч, «Арсенал» активізувався у чужих воріт і в кінцівці навіть забив, однак гол П'єра-Емерік Обамейянг був скасований через положення поза грою.

Інтуїція Вальверде і промах «Севільї» з пенальті

Сезон в Іспанії почався матчем за Суперкубок, причому фіналіст Кубка країни «Севілья» і оформила золотий дубль «Барселона» змагалися за трофей в Марокко.

Перед грою наставник каталонців Ернесто Вальверде зізнавався, що передчуває перемогу своєї команди, і інтуїція тренера не підвела. Однак зустріч вийшла для синьо-гранатових неймовірно важкою. Навіть не вірилося, що зовсім недавно в фіналі Кубка «Барса» відправила у ворота суперника п'ять м'ячів. При цьому «Севілья" не обігравала каталонців майже три роки - з жовтня 2015 го.

На цей раз команда Пабло Мачина була неймовірно близька до успіху. Вже на дев'ятій хвилині номінальним господарям вдалося відкрити рахунок. Луїс Мурьель легко обіграв Жерара Піке на кордоні чужій штрафній і покотив м'яч на Пабло Сараб. Півзахисник з ходу відправив снаряд у дальній кут.

Суддя на лінії спочатку показав, що був офсайд, але після перегляду повтору своє рішення змінив.

Надалі «Севілья» акуратно діяла від оборони і щосили намагалася не пропустити до перерви. Але виконати це завдання не вдалося. «Барса» заробила стандарт біля чужого штрафного, а новоспечений капітан команди Ліонель Мессі пробив у штангу. Однак першим на добиванні виявився той самий Піке, який відправив м'яч у сітку і реабілітувався за помилку у власних воріт.

А за десять хвилин до кінця матчу «Барселона» вийшла вперед. Після скидки Мессі молодий Усман Дембеле з-за меж штрафного завдав приголомшливий удар в дальню дев'ятку.

Розв'язка ж зустрічі наступила вже в доданий арбітром час. Перебрався з «Барси» в «Севілью» буквально тиждень тому Алейш Відаль змусив Марка-Андре тер Штегена фолити на собі у власному штрафному і заробив для своєї нової команди пенальті. Однак Віссам Бен-Йеддер з точки пробив досить нехитро, і воротар каталонців виправив допущену помилку.

Таким чином, передчуття не обдурили Вальверде - «Барселона» в 13-й раз завоювала Суперкубок Іспанії і продовжує утримувати лідерство за цим показником.

Мессі ж став найтитулованішим футболістом в історії «Барселони». Тепер на його рахунку 33 трофея в складі каталонців.

Німеччина. Перша перемога Ковача

З матчу за Суперкубок стартував сезон і в Німеччині. У Франкфурті зустрілися чемпіон країни «Баварія» і володар Кубка місцевий «Айнтрахт». Причому в фіналі останнього турніру «орли» обіграли саме мюнхенців. А про те, що головний тренер «Айнтрахта» Ніко Ковач влітку очолить саму імениту команду Німеччини, стало відомо ще до вирішального матчу.

В результаті в першій грі під керівництвом нового керманича «Баварія» не залишила шансів його колишньому колективу. Чемпіони відправили у ворота суперника п'ять м'ячів. При цьому «Айнтрахт» завдав в створ воріт Мануеля Нойєра всього один удар - невдалий простріл ближче до кінця зустрічі.

Головним же героєм в складі «Баварії» став Роберт Левандовскі. Поляка весь матч били, штовхали і чіпляли за футболку, а він відповідав на грубість фолами. Нападаючий записав на свій рахунок три голи, а міг забити в два рази більше.

Також по разу відзначилися вийшов на заміну Кінгслі Коман і Тьяго Алькантара. А в самому кінці матчу стовідсотковий момент упустив Сандро Вагнер. Після скидки партнера форвард бив по порожніх воротах з декількох метрів, але дивом не влучив у ворота.

Втім, навряд чи ця упущена можливість сильно засмутила Ковача. «Баварія» завоювала перший трофей під його керівництвом. Мюнхенці в сьомий раз виграли Суперкубок і поліпшили свій же рекорд за кількістю перемог в даному турнірі - сім. На другому місці дортмундська «Боруссія» - п'ять.

Франція. Важка перемога «Монако» і гол сина президента

Діючі чемпіони світу вирішили відкрити домашнє першість синхронно з англійцями, а в стартовому поєдинку зустрічалися четверта команда минулого сезону «Марсель» і один з аутсайдерів - «Тулуза». Як і слід було з початкових розкладів, боротьби в цій зустрічі не вийшло. Фіналіст Ліги Європи чотири рази вразив ворота суперника і з великою часткою ймовірності забезпечив собі перше місце в турнірній таблиці першості за підсумками туру. Дублем відзначився Дімітрі Пайєт, ще по голу на свій рахунок записали Валер Жермен і Флорьян Флоріан Товен.

Також по темі

«Барселона» в 13-й раз завоювала Суперкубок Іспанії, поступаючись «Севільї» по ходу матчу Слідом за Головіним: футболіст "Зеніта" Дзюба може продовжити кар'єру в Європі

Нападникам санкт-петербурзького «Зеніту» Артемом Дзюбою зацікавилися в Європі. За інформацією ЗМІ, футболіста хоче взяти в оренду ...

А для російських глядачів головним матчем туру мав стати матч, який відбувся в суботу. У гостьовому поєдинку з «Нантом» міг відбутися дебют в Лізі 1 екс-півзахисника ЦСКА Олександра Головіна, однак через отриманого на тренуванні ушкодження він не зміг вийти на поле. За відсутності нового гравця монегаски легко розібралися зі своїм опонентом. У період з 69-ї по 83-й хвилину вони тричі відзначилися, дозволивши господарям лише в компенсований час забити один гол.

Неймовірно напруженим і результативним вийшов поєдинок між командами «Анже» і «Ним». Уже на початку зустрічі гості зусиллями Сада Тіуба відкрили рахунок, але під кінець години гри вже поступалися з рахунком 1: 3. За чверть години до фінального свистка їм вдалося відквитати один гол, але вже через три хвилини вони залишилися в меншості - за другу жовту картку був вилучений Флорьян Мігель.

Однак це лише додало Бернару Блакар мотивації. У час, що залишився вони двічі вразили ворота Людовика Бютель і здобули перемогу з рахунком 4: 3. Дубль оформив 24-річний Клеман депресії, ще один м'яч на рахунку Рено Ріпарія.

У неділю відкрив сезон ПСЖ. Діючі чемпіони країни в дебютному матчі в Лізі 1 під керівництвом Томаса Тухель не залишили шансів скромному «Кану». Примітно, що в квітні шляху команд перетнулися в півфіналі Кубка країни, і тоді парижани взяли верх з рахунком 3: 1. На цей раз результат практично повністю повторився з тією лише різницею, що підопічні Фабьена Меркадаля не зуміли розпечатати ворота Джанлуїджі Буффона.

Відкрив рахунок вже на десятій хвилині Неймар, а незадовго до перерви відзначився Адрієн Рабіо. Нарешті, крапку в матчі поставив син володаря «Золотого м'яча - 1995» та президента Ліберії Джорджа Веа Тімоті. 18-річний форвард з'явився на полі незадовго до фінального свистка, але встиг вразити ворота суперника.

Для талановитого нападника цей гол став дебютним у чемпіонаті Франції, але не першим за основу ПСЖ. Тижнем раніше Тімоті провів на полі всі 90 хвилин в матчі за Суперкубок країни з «Монако» і забив один з чотирьох м'ячів у ворота монегасків.

У неділю ж провів свій матч і діючий бронзовий призер Ліги 1 «Ліон». Підопічні Бруно Женез без особливих проблем розібралися вдома зі скромним «Амьеном». По разу відзначилися Бертран Траоре і Мемфіс Депай.