Туніс - Англія - ​​1: 2. Чемпіонат світу, 18 червня 2018, огляд матчу. Футбол - Чемпіонат світу - Чемпіонат світу-2018. СПОРТ-ЕКСПРЕС. ЧС-2018

ЧЕМПІОНАТ СВІТУ-2018. Група G

Збірна "Трьох Левів" вирвала перемогу на останніх хвилинах завдяки дублю капітана

ТУНІС - АНГЛІЯ - 1: 2 (1: 1)
Голи: Кейн, 11 (0: 1). Сассо, 35 - з пенальті (1: 1). Кейн, 90 + 1 - кутовий (1: 2).
Туніс : Ассен (Бен Мустафа, 16), броня, с.Бене Юссеф, Мериа, Маалула, Скіра, Сассо, Бадрі, злити (Бен Амор, 74), Ф.Бен Юссеф, Хазрі (Халіфа, 85).
Англія : Пікфорд, Стоунс, Магуайр, Уокер, Тріпп'єр, Хендерсон, Лингард (Дайер, 90 + 3), Аллі (Лофтус-Чик, 80), Янг, Кейн, Стерлінг (Решфорд, 68).
Попередження: Уокер, 33.
Судді: Рольдан. Гусман, де ла Крус (всі Колумбія).
ВАР: Річчі (Бразилія). Варгас (Болівія), Де Карвалью (Бразилія), Лопеш Мартінш (Португалія).
18 червня. Волгоград. Стадіон "Волгоград Арена". 41 064 глядача.

Чемпіонат світу з футболу-2018, телегід за трансляціями матчів: що, де і коли дивитися на ТБ

Дмитро СІМОНОВ
з Волгограда

ВБОЛІВАЛЬНИКИ

Тепер вже остаточно ясно - англійські влади і засоби масової інформації позбавили чималу частину своїх громадян грандіозного свята. Сонце, Волга, пиво, найкрасивіші дівчата Росії, Мамаєв Курган, фантастичний стадіон "Волгоград", та ще іліхо закручений сюжет матчу збірної Англії - все це пройшло повз них.

Агітація проти Росії, всі ці постійні запугіваніяі відверта нісенітниця на адресу нашої країни, про головорізів, ведмедів і шпигунів, безумовно спрацювали - і британців в Волгоград приїхало до непристойності мало для однієї з найактивніших і найяскравіших в плані виїзного вболівання країн. А ті, хто все-таки добрався, намагалися поводитися тихо, практично не співали, з побоюванням озирається на всі боки, намагалися не збиватися у великі групи. Таке відчуття, що перед приїздом їм усім видали пам'ятку, як убезпечити себе і не привертати увагу. Або на автоматі працював внутрішній інстинкт. Хоча ніхто нікого чіпати, природно, не збирався. А один з британських журналістів навіть описав красиву легенду про те, як його співвітчизника дружелюбно обіймав російський хуліган з татуюванням "Марсель 2016". А на моїх очах біля арени раптом зважився піти в танок і горланити пісні напівголий британець з червоним хрестом на всі груди. В якусь мить він не втримався і вигукнув - "Росія, Росія!"

Поведінка інших британців особливо резонувало з тунісцями - ті співали, танцювали, били в барабани, створювали натовп, хвалилися своїми червоними прапорами, кадрилі місцевих дам. Складалося відчуття, що гостей з Африки більше разів в двадцять, хоча вже на арені розклад сил виглядав інакше. Там, сівши поруч, вони, мабуть, набули впевненості і особливо в другому таймі стали голосно і дружно співати. У підсумку мова йде приблизно про 3000 гостях з Великобританії замість очікуваних 10000 - таку цифру "СЕ" озвучив представник "Посольства фанатів збірної Англії".

Окремо слід сказати про вік - більшості гостей з Альбіону добре за 40, а то і за 50, тіла багатьох з них покриті татуюваннями і шрамами як символами колишньої фанатської слави, яка залишилася в 1980-х і 1990-х, і навряд чи хтось то вважав би за подвиг їх атакувати.

Звичайно ж, побоїща дворічної давності не могли повторитися з цілого ряду причин. Ясно, що велика робота була проведена і всередині нашої країни, і в рамках взаємодії Росії і Англії на ниві боротьби з футбольним хуліганством, якої не завадила навіть політична напруженість між державами. Не варто забувати і про бездарну роботу французької поліції, яка не запровадила заборону на продаж алкоголю у скляній тарі, використовувала газ і в той же час відмовлялася заарештовувати призвідників.

Можливо, прочитавши свіжі публікації і поспілкувавшись з більш хоробрими друзями, інші англійці все-таки вирішать приєднатися до "Трьом Левам" в Нижньому Новгороді і Калінінграді. Всі, хто приїхав, в самих утішних словах відгукувалися про гостинність росіян, організації турніру і рівні безпеки. Головне, щоб кількість не вдарило по якості, і британці знову не зайняли хуліганством.

Мошків та САРАНЧА

Злий символ Волгограда - настирлива мошка, чиє навала доводиться на середину червня - виявилася більш стійкою, ніж англійці. Повністю викорінити її так не вдалося, хоча заходи вживалися безпрецедентні - вперше за багато років комах заздалегідь труїли за допомогою легкої авіації і проводили додаткову обробку в ніч перед матчем. Ефект виявився недостатнім - за два дні до гри надійшли скарги з фан-зони на набережній, за добу до матчу хитра мошка зачаїлася, а 18 червня кровососи завдали удару. Сам я відчув це на собі, коли ледь не був зжер живцем буквально протягом п'яти хвилин, присівши пообідати на веранді в центрі міста. Іноземцям рекомендували використовувати спрей від мошкари і комарів (їм лікар збірної Англії попшікал гравців прямо на полі перед стартовим свистком) або розведений у воді ванілін.

Іноземцям рекомендували використовувати спрей від мошкари і комарів (їм лікар збірної Англії попшікал гравців прямо на полі перед стартовим свистком) або розведений у воді ванілін

Сарана на стадіоні в Волгограді.

Головним, втім, залишалося питання - проникне чи гнус на стадіон, розташований на березі річки. Проник. На трибуни мошка дісталася до кінця першого тайму за підтримки сарани (колега-британець це зафіксував), а футболістів стала дошкуляти з перших же хвилин. Це було чітко видно на наближеною телекартинки - наприклад, коли на поле корчився отримав травму туніський голкіпер, навколо нього утворився цілий рій. Здавалося, його зараз з'їдять і на поле залишиться лежати скелет. Мошка доставляла помітний дискомфорт гравцям і тренерам, а журналістка BBC вела свій репортаж в масці. По правді сказати, ближче до кінця зустрічі кількість комах на поле і поряд з ним і правда зашкалювало.

Харрі КЕЙН відкриває рахунок. фото REUTERS

ГРА

Туніс з перших же хвилин почав посмажити ще хлеще, ніж Саудівська Аравія в грі з Росією. Оборона не просто грала потворно - її взагалі начебто не було. Вже на перших хвилинах Лингард з декількох метрів пробив в ногу пролітав повз воротаря Хассена, а Стерлінг неймовірним чином не потрапив по порожніх воротах після комбінації Лінгард і Тріпп. Голом завершився третій момент. Стоунз без опору бив в притирання зі штангою метрів з восьми, а голкіпер лише відстрочив вирок. У момент добивання Кейна, тепер капітана "Трьох Левів", у воротарському стояло чотири англійця і всього два польових гравця Тунісу. Крім цього, в першому таймі фаворити створили ще кілька забійних моментів. Причому у тунісців змінився воротар - Хассен отримав удар в плече. Воротар залишав поле в стражданнях, не стримавши сліз. Його замінив Бен Мустафа, озброєний брекетами.

Проте подальші події довели в черговий раз, як даремно багато хто недооцінює досягнення Росії в матчі відкриття. Коли суперник явно тобі поступається по індивідуальній майстерності, коли на перших же хвилинах ти домініруешь на поле і відкриваєш рахунок, дуже легко допустити недооцінку - і отримати покарання. Замість того щоб наростити перевагу, англійці до того ж зменшили темп, позбавивши самих себе переваги в швидкості і давши більше шансів технічним тунісцям.

До того ж трапився безглуздий "фейл" - Уокер в безглуздій ситуації заробив пенальті, заїхавши рукою по обличчю рудому Бен Юссефу. Сассо пробив з точки невпевнено, зробивши занадто довгу паузу перед ударом - Пікфорд торкнувся м'яча кінчиками пальців, але від голу не врятував.

У другому таймі Англію як підмінили. Слідом за стрункістю гри пропали і гольові моменти. Британці постійно помилялися в передачах. Темп гри впав до межі, і це було на руку тунісцям, які теж не показували нічого видатного, але навіть банального виконання стандартного плану на гру і дотримання командної дисципліни вистачало, щоб стримувати противника.

Перевага англійців у володінні м'ячем і числу ударів в бік і створ воріт не переходило в той самий домінування, про який напередодні говорив головний тренер Гарет Саутгейт. Під його керівництвом в команді відбулися реформи, і на ЧС-2018 приїхала молода і симпатична збірна. Вона тільки-тільки почала знаходити спільну мову з уболівальниками та журналістами після довгих років постійних докорів і, часом, відвертої ненависті. Результат матчу з Тунісом міг перекреслити весь виконану працю - і на Альбіоні знову почали б говорити про те, що футболістам важливіше їх зачіски, ніж результат національної збірної.

В який уже раз на ЧС-2018 команда могла побити клас - ну, або принаймні не поступитися йому. Але Англію врятував її капітан, окрилений новою роллю і готовий показати себе світові у всій красі. Супербомбардир Кейн забувся в чужій штрафній, підлаштувався під навіс Тріпп і кивком голови оформив дубль.

Вольова перемога неодмінно піде Англії на користь, ще більше згуртує її - і заодно не доведеться виправдовувати невдачі навалою волгоградської мошки. Не виключено, що саме збірна "Трьох Левів", яку деякі англійські політики закликали бойкотувати турнір, стане відкриттям, сюрпризом ЧС-2018. І це в черговий раз підкреслить: футбол - привід для дружби, а не для війни.